AAA ndihme!!

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Kam nje ''problem'' sdi nese me ndihmoni dot.
Kam nje tel Samsung keshtuqe sistem Android tek ky sistemi kam dhe Hangout tek menu-ja.
Zakonisht fut nje acc tek ky Hangout (qe perdoret per sms etj) dhe i behet 'shtim' nje tj account.
Une me te parin skam probleme sepse e dua per app e telf, problemi eshte me adresen e dyte qe nuk e heq dot:(
Si mund ta heq?
Kam 3 dite qe me ka acaruar se tepermi e sdi si te veproj.
E sigurte ne bashkepunimin tuaj iu falenderoj paraktikisht.
 
Titulli: AAA ndihme!!

Mrama nje x .
Hangout me sa di un èshte instaluar direkt qe nga prodhimi e ti e ke lejuar vete perdorimin e saj.
Ti ke 4 ose 5 . Eshte sh.e veshtir deri e pa mundur.
Nese mundohesh ta besh me keshillin e ndokujt separi siguro-shkarko data qe ke te mos i humbesh.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: AAA ndihme!!

Hangout eshte zevendesuesi i gtalk
Nese do te remove-sh adresen e panevojshme behet kshu
Settings - account-google- kliko mbi adrsen qe do te fshish -delete account
Me screenshot sta nis dot se me shef adresen time lol
Nese nuk eshte ky veprimi qe do te kryesh mu shpjego me qarte!
Noten
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: AAA ndihme!!

Po fshije krejt hangout edhe je ne rregull.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: AAA ndihme!!

Fol me kta tkomunes ?
 

Fly

Larguar
Titulli: AAA ndihme!!

Hangout punon me gmail, gmail eshte e google, google ka play store, ti ke instaluar app nga kjo llogari ne playstore, ne disa modele te vjetra nuk e heq dot llogarine pa fshire app qe ke instaluar me kete llogari. (ne cel e rinj seshte ky rregull)
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: AAA ndihme!!

Hangout punon me gmail, gmail eshte e google, google ka play store, ti ke instaluar app nga kjo llogari ne playstore, ne disa modele te vjetra nuk e heq dot llogarine pa fshire app qe ke instaluar me kete llogari. (ne cel e rinj seshte ky rregull)

Samsung e ka vete si application

Nick ta kam dhene menyren nese eshte ajo qe kerkon e kuptoj une!
 

Fly

Larguar
Titulli: AAA ndihme!!

Samsung e ka vete si application

Nick ta kam dhene menyren nese eshte ajo qe kerkon e kuptoj une!

qe te gjitha e kan si applikacion vetem u behet update por nqs kjo add e dyte e ka perdorur per te instaluar app atehere ne disa telefona si ben dot remove pasi e mbajne peng app e instaluar nga ai e-mail.
ky email perdoret si qender mbeshtetjesh nga app dhe se heq dot
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: AAA ndihme!!

qe te gjitha e kan si applikacion vetem u behet update por nqs kjo add e dyte e ka perdorur per te instaluar app atehere ne disa telefona si ben dot remove pasi e mbajne peng app e instaluar nga ai e-mail.
ky email perdoret si qender mbeshtetjesh nga app dhe se heq dot

E ben duke e zevendesuar me te parin. Perpara se ti bej remove account ben switch tek adresa primare dhe ia heq adreses se dyte atributet.
 

Gerti2

Donatorë
Titulli: AAA ndihme!!

Nicktjeter,

provoje ate sygjerimin e Monique aty siper. Normalisht ashtu i bie qe te behet.
 

Fly

Larguar
Titulli: AAA ndihme!!

E ben duke e zevendesuar me te parin. Perpara se ti bej remove account ben switch tek adresa primare dhe ia heq adreses se dyte atributet.

Kete se di pasi perdor gjithmone 1 e-mail qe prej disa vitesh
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: AAA ndihme!!

Hangout eshte zevendesuesi i gtalk
Nese do te remove-sh adresen e panevojshme behet kshu
Settings - account-google- kliko mbi adrsen qe do te fshish -delete account
Me screenshot sta nis dot se me shef adresen time lol
Nese nuk eshte ky veprimi qe do te kryesh mu shpjego me qarte!
Noten

Monique i vetmi difekt eshte se me thote do fshihet fare adresa e dyte bashke me mailet.
Sidoqofte le te behet deti kos do e bej prove:p
Flm :)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: AAA ndihme!!

Sensi i humorit te disave ketu le shume per te deshiruar.

Sinjali qe kerkon ndihme eshte SOS e jo AAA lol

Pranojme verejtjet Hartino, me kerkese te Hartinit do deshironja ti nderronit titullin temes nga
AAA ndihme -> ne -> SOS ndihme.
Flm te gjitheve.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: AAA ndihme!!

Bac u kry:p

Flm Mon :kis

Mund dhe te mbyllni temen:)

Edhe nese tu fshin emailet kjo behet vetem nga tel..nese perdor browser tjeter aty i ke te gjitha
Asigjo sa here te kesh nevoje ;)
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Kam une sot nevoje per "AAA" lol

Ceshtja eshte e tille.

1. Playstore a lejon per Shqiperine blerje online?
Dua te blej ca credit per nje app qe kam instalu ne tel dhe pasi bej proceduren e instalimit me thote " unfortunately app has stopped" dhe nuk blej ate qe dua.

Nga apple store e kam provu dhe funksionon, qe do te thote se karta ime ska probleme.


Dini gje si rregullohet nese kete problem e ka playstore????

Waiting for a reply...thx in advance :)
 

Odeon

Relax
Paypal ska ne shqiperi

Injorante, e meriton, rri pas meje dhe diç do mesosh.....

Pupupu ngela tuj ndriçu miletin..... Si moj ska paypal ne albania, edhe scrib po deshe, por paypal eshte karte qe alokohet edhe ne vietnam tu befsha, mjafton ti qepesh numrin tend te llogarise kur ta hapesh nje karte paypal.

Ps; edhe mos i trego njeriu qe po rri me profesorin.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Injorante, e meriton, rri pas meje dhe diç do mesosh.....

Pupupu ngela tuj ndriçu miletin..... Si moj ska paypal ne albania, edhe scrib po deshe, por paypal eshte karte qe alokohet edhe ne vietnam tu befsha, mjafton ti qepesh numrin tend te llogarise kur ta hapesh nje karte paypal.

Ps; edhe mos i trego njeriu qe po rri me profesorin.

Hahaha e mire mos u nxeh.....dhe behu cik modest se na habise.
Tashi me trego si behet!
 

Bukowski

Gjumash
hap nje account ne paypal.com pastaj bej nje lidhje martesore ndermjet accountit paypal dhe kartes kreditit credit card dhe pasi merr konfirmimin nga paypal.com qe accaunti dhe karta eshte e verifikuar mund te besh blerjet
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
hap nje account ne paypal.com pastaj bej nje lidhje martesore ndermjet accountit paypal dhe kartes kreditit credit card dhe pasi merr konfirmimin nga paypal.com qe accaunti dhe karta eshte e verifikuar mund te besh blerjet

E provova por martesa s'u krye.
Nusja ishte e papranueshme, si rrjedhoje u ndane per mos perputhje karakteresh.

Te dyja credit card sdi pse , dilnin te papershtatshme.
Sec kam nje frike mos eshte problem aksesi nga banka.
Duhrt me u interesu te henen...bhoooo
 

Bukowski

Gjumash
po duhet te verifikosh credit card qe eshte e jotja apo jo ne kete menyre paypal te heq 1 euro nga llogaria dhe ti duhet te kerkosh nga banka jote listen e levizjeve qe ke bere me karten e kreditit(pagesat) cdo pages ne liste ka nga nje kod transaksioni, dhe tek pagesa 1 euro qe eshte i paypal duhet te kopjosh kodin dhe pastaj ta verifikosh tek accounti paypal.com
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Shko te banka qe te bejn aprovimin ato! Mos u mer me forumin kot...
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
po duhet te verifikosh credit card qe eshte e jotja apo jo ne kete menyre paypal te heq 1 euro nga llogaria dhe ti duhet te kerkosh nga banka jote listen e levizjeve qe ke bere me karten e kreditit(pagesat) cdo pages ne liste ka nga nje kod transaksioni, dhe tek pagesa 1 euro qe eshte i paypal duhet te kopjosh kodin dhe pastaj ta verifikosh tek accounti paypal.com

Sigurisht qe credit card jane te miat per aq kohe sa i ksm lidhur une kontratat me banken. Plus kane edhe emrin mbi karte.
Per sa i takon transaksioneve , qofte edhe per 1 cent une njoftohet via sms nga banka .
Nejse , flm do gjej nje menyre tjeter.

Nje pyetje , keto kartat virtuale jane te besueshme?
 
Top