AAA ndihme!!

Bukowski

Gjumash
kodin qe te kerkon paypal e ke tek fleta e listes se transaksioneve qe e terheq nga banka ose bancomat, sms eshte thjesht per te ven ne die qe eshte bere levizje nga llogaria e kartes.

une kete sistem pagese e perdor qe prej 2011 dhe nuk kam patur asnje problem. ekziston mundesia qe te vjedhin duke marr viruse ne pc ose cel por kjo varet nga aftesia e perdorimit te internetit.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
O Mono me PayPal sa isha ne Shqiperi kisha dhe une probleme.
Mua me vinin njoftime me email nga PayPal ndersa banka thosh seshte aktive.

Une isha me Intesa...tani sdi ku qendron problemi i vertete.
 

Zana1

Braveheart
C'fare na qenkan k'to kartat virtuale.. se na cuditet ? looool

I don't use pay pal either... another third bullshit party .. to add on. I rather deal straight away with my bank.
 

Zana1

Braveheart
Per ato qe marrin vesh nga ndertimi/materialet :

Mund te na sygjeroni ndonje Superglue te mire ... per mirembatjen e shtepise/materialeve ? Ngela duke blere nga me te mirat gjoja, e asgje nuk mbajne. Kam prb me ngjiteset tek dritaret per mbajtjen e tylit ( e cila nuk eshte e rende ) ... i kam kam blere specifike gjoja per k'te material, por prape se prape nuk mbajne. Acaruese .
 

Zana1

Braveheart
Nuk eshte mire qe te bej vrima, ne k'to llojet e dritareve/materialit qe kam.... kshuqe menyra me e mire per te mos i demtuar .. eshte qe te perdor kapese me ngjitese/superglue ne to. Ja ti bej nje foto ... se mbase me shkrim nuk kuptohem qarte, se per c'fare behet fjale.
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Nuk eshte mire qe te bej vrima, ne k'to llojet e dritareve/materialit qe kam.... kshuqe menyra me e mire per te mos i demtuar .. eshte qe te perdor kapese me ngjitese/superglue ne to. Ja ti bej nje foto ... se mbase me shkrim nuk kuptohem qarte, se per c'fare behet fjale.

Vrymat mos i bej ne dritare por ne mur mbi dritare.
 

Zana1

Braveheart
Nuk ngre hesap ne mur, jane nga ato dritaret e futura nga Brenda ku mund te ulesh ne to ... nese e ve tylin ne mur nuk i bien qe te jete puthitur ne dritare, i humb lezetin e plus nuk te hyjne ne Pune ne mur .

Une perdori nga keto kapeset,te cilat i ve ne mase precise dhe pa vrima. I gjithe prb eshte tek kjo e fundit ?? Eshte e qarte qe jam stermunduar shume here me te : (

B432_F0_BF-_E0_C4-45_CC-_A10_A-_EA175_EA10_A80.jpg


9638_A97_E-899_B-479_E-_BCCC-09_E61_C22_D539.jpg


175_FE542-242_D-45_EF-_BEF5-559867_ED3_E73.jpg
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Nuk ngre hesap ne mur, jane nga ato dritaret e futura nga Brenda ku mund te ulesh ne to ... nese e ve tylin ne mur nuk i bien qe te jete puthitur ne dritare, i humb lezetin e plus nuk te hyjne ne Pune ne mur .

Une perdori nga keto kapeset,te cilat i ve ne mase precise dhe pa vrima. I gjithe prb eshte tek kjo e fundit ?? Eshte e qarte qe jam stermunduar shume here me te : (

B432_F0_BF-_E0_C4-45_CC-_A10_A-_EA175_EA10_A80.jpg


9638_A97_E-899_B-479_E-_BCCC-09_E61_C22_D539.jpg


175_FE542-242_D-45_EF-_BEF5-559867_ED3_E73.jpg

NUk e mban asnje superglue peshen, mendoj , ka goxha rendese perdja qofte edhe tyl.
Provoje njehere me silikon ...

product_390_66191.jpg


Kjo ngjit plintuese parketi..mendoj se do te bej goxha pune...
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Nuk ngre hesap ne mur, jane nga ato dritaret e futura nga Brenda ku mund te ulesh ne to ... nese e ve tylin ne mur nuk i bien qe te jete puthitur ne dritare, i humb lezetin e plus nuk te hyjne ne Pune ne mur .

Une perdori nga keto kapeset,te cilat i ve ne mase precise dhe pa vrima. I gjithe prb eshte tek kjo e fundit ?? Eshte e qarte qe jam stermunduar shume here me te : (
46cef4d4b10228c9475f138b4b941eca.jpg

Zana me te hap nje bir majtas dhe nje bir djathtas kryet ajo pune dhe nuk do e kesh me ate problemin e ngjitesit. :D nuk do kesh me nevoja per ngjites


ose provoje njehere si thote Monique
 

Zana1

Braveheart
Nuk ka peshe pothuajse fare, sic e shikon edhe shkopi qe perdoret eshte i gjithi plastik i lehte ... eshte apostafat per k;te pune, por prb eshte tek Superglued.

Silikoni nuk mban si ngjitese , ne Double Glazing material ... eshte me shume per sealing .

Kam perdorur glued nga me te mirat gjoja, por k'to qe punojne ne ndertim... me siguri qe kane hasur ne ndonje heavy duty ones ?
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Nje sugjerim qe , sepse sja them hic , por nisem nga fakti qe kur ngjit parketin apo objekte xhami....por per rendesa se di , por nese ke provuar aq shume , provoje e kete.

silikoni sherben edhe per izolim me sa di

Ketu profesionistet kete perdorin (silikonin)...s'besoj se eshte pa gje
 

Zana1

Braveheart
46cef4d4b10228c9475f138b4b941eca.jpg

Zana me te hap nje bir majtas dhe nje bir djathtas kryet ajo pune dhe nuk do e kesh me ate problemin e ngjitesit. :D nuk do kesh me nevoja per ngjites


ose provoje njehere si thote Monique

Ti nuk merr vesh nga k;to gjera... eshte e qarte, hap vrime majtas e djathtas thote... e c'te bej me ato vrima ore... ? lere qe i bien qe te demtosh perseri parvazin e dritares ... pastaj une dua qe te ngjaj edhe pak estetike, jo vrima vrima : P

K'te palloshin , nuk e dua ... se do te me genjeje sa per te gjuajtuar rastin : p asgje nuk do te rregulloje as ky : D
 

Zana1

Braveheart
Nje sugjerim qe , sepse sja them hic , por nisem nga fakti qe kur ngjit parketin apo objekte xhami....por per rendesa se di , por nese ke provuar aq shume , provoje e kete.

silikoni sherben edhe per izolim me sa di

Ketu profesionistet kete perdorin (silikonin)...s'besoj se eshte pa gje

I perdorin ne dritare, si ngjitese ? po ashtu eshte perdoret me shume per sealing /izolim. ( Bond ne k'te kuptim dmth ) Merr parasysh edhe faktin qe kapesja eshte material kaucuk e duhet ngjitur ne Double glazing .
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
I perdorin ne dritare, si ngjitese ? po ashtu eshte perdoret me shume per sealing /izolim. ( Bond ne k'te kuptim dmth ) Merr parasysh edhe faktin qe kapesja eshte kaucuk e duhet ngjitur ne Double glazing .

Zana te thashe s'jam e zanatit, por di qe keta ustallaret per te ngjitur plintueset e parketit e perdorin dhe une kam goxha qe i kam ngjitur parketin mbi pllaka (plintueset) dhe sme ka rene asnje.
Xhama me kane ngjitur (akuariumin e peshqeve qe eshte goxha , po aq edhe metale ...

Ti kur ke provuar kaq shume , provoje edhe kete njehere, po ste beri pune shiko per ndonje opsion tjeter
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Ti nuk merr vesh nga k;to gjera... eshte e qarte, hap vrime majtas e djathtas thote... e c'te bej me ato vrima ore... ? lere qe i bien qe te demtosh perseri parvazin e dritares ... pastaj une dua qe te ngjaj edhe pak estetike, jo vrima vrima : P

K'te palloshin , nuk e dua ... se do te me genjeje sa per te gjuajtuar rastin : p asgje nuk do te rregulloje as ky : D

dergova kete se vete jam pak i zene me pune. ti nuk do vrima por poturet i paske vrima vrima lol


une nuk them hap vrima ne dritare. por ne mure. si kjo korniza qe ke ti, por kjo puthitet me dritaren/murin. Kurse nga ato qe them une thjesht hap dy vrima me trapano, dy vidat te sigurohet mire.


si shembull
image_348_198_Korniza_dhe_shufra_per_perde_1.jpg
 

Zana1

Braveheart
Po mire mo ... k'to jane per perdet e trasha ? Ku vihet tyli aty ?

Dritaret jane te rrethuara me parvaz,,, qe i bien te prishen behen vrima ne to.
 

Zana1

Braveheart
Desha nje variant pa vrima... sepse k'to vrimat jane nightmare ( pastaj sic thashe i humb lezetin ) Kam nga k'to llojet per perdet e trasha, njeren edhe nga k'to nuk e ka mbajtur muri e nuk e di se perse ??? me ka rene e mbylla vrimen vete, ama tani kam frike qe ta ve perseri ne te njenten vend/mase ... pasi kam frike qe nuk do nuk do te mbaje , pastaj une jam femer... dua variante nga me te lehtat, jo hap nje vrime e mbyll nje tjeter ..... e te prish murin/materialin.

Fundja Fundit me duhet te ve grilla, e ti heq materialet cope... ama me pelqen qe ti perdor materialet cope ne shtepi, pasi jane te ngrohta e i japin ngrohtesi ambientit.

Ps... Monique, do ta provoj por nuk besoj qe silikoni mban/ngjit ne Double Glazing ? Kur te kthehen k'to punetoret nga puna, mbase e kane provuar dhe kane nje perfundim te qarte.
 

Bukowski

Gjumash
ka lloj lloj silikonesh edhe ato per femrat :p, po mire po ta thote @monique ka silikon per per elasticitet ka dhe per ngjitje ose i fut nje super Attak dhe kur do ta heqesh e heq bashke me dritaren :p
 
Top