AC Milan ne Shqiperi!

njoni

llahtaria vete
Ne stadium do jeme se sben!
 

^_^-Dj

DeeJaY
kam fiksim te boj i foto me te ishalla do organizoj dicka :) humbes qenke intersit me duket e se so hera e pare qe do qani mos u merzit :lol:

PS: jam ty vra trunin sa do rrafemi 10 me 0 apo do kaloj dhe 20-shi :lol:
 

Humbesi

Anëtar i ri
kam fiksim te boj i foto me te ishalla do organizoj dicka :) humbes qenke intersit me duket e se so hera e pare qe do qani mos u merzit :lol:

PS: jam ty vra trunin sa do rrafemi 10 me 0 apo do kaloj dhe 20-shi :lol:

Une jam tifoz edhe i Brazilit ne boteror por prape m'vjen inate edhe pse eshte brazilian ronaldinho..

Per te qene realist gjithmone derbi Milan-Inter ka patur polemika.. ne disfavor te Interit. Milan ose fiton me hile ose... me nje gol pa dashje si ai i fundit. Po ske ca i ben se kshu eshte futbolli.. e rendesishme eshte se kemi nje skuader te mire. Dje m'la per shume lek interi por prape s'me vje keq :D
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Lista zyrtare e futbollisteve te Milanos qe do jene ne "Qemal Stafa"

PORTIERث-Dida-Abiati

MBROJTثS-Maldini-Favali-Nesta-Senderos-Kaladze-Darmian-Antonini

MESFUSHORث-Pirlo-Seedorf-Ambrozini-Flamini-Osui-Kardaço-Viudez

SULMUES-Shevçenko-Ronaldinjo-Inzagi-Borielo
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Tirona, ne zemrat tona, FORCA TIRANA !
 

bledar

ultras tirona
tirona, tirona
ti je zemra jon
tirona, tirona
ti je gjithnji kampion

forca cunat bardh e blu
 

bledar

ultras tirona
Nuk e di nese eshte e vertete por cmimet e biletave ishin keto:

tribun = 15.000 leke te REJA
perballe tribunes = 5.000 leke te reja
mbrapa portes = a 4.000 a 2.000 (nuk jam i sigurt) leke te reja

me duket se keta i paskan vene cmimet per milanezet jo per tironcit
 

alfonci

Veri investigatio
Lista zyrtare e futbollisteve te Milanos qe do jene ne "Qemal Stafa"

PORTIERث-Dida-Abiati

MBROJTثS-Maldini-Favali-Nesta-Senderos-Kaladze-Darmian-Antonini

MESFUSHORث-Pirlo-Seedorf-Ambrozini-Flamini-Osui-Kardaço-Viudez

SULMUES-Shevçenko-Ronaldinjo-Inzagi-Borielo

Nuk do te jete i pranishem KAKA, sa keq :(

Vetem emrin nuk ja pelqej, per te tjerat besoj se eshte nje nder lojtaret me te mire te momentin, mbase me i miri.
 

alfonci

Veri investigatio
Nuk e di nese eshte e vertete por cmimet e biletave ishin keto:

tribun = 15.000 leke te REJA
perballe tribunes = 5.000 leke te reja
mbrapa portes = a 4.000 a 2.000 (nuk jam i sigurt) leke te reja

me duket se keta i paskan vene cmimet per milanezet jo per tironcit

jo mar vlla po kush shkon me pa neshjen manej... As ne "San Siro" nuk i kan biletat aq shtrejnte.

Ne nje intereviste te Rezart Tacit kam degjuar qe ai i ka sponsorizuar dhe biletat do te kene cmime normale te ndeshjeve te superliges.
 

bledar

ultras tirona
jo mar vlla po kush shkon me pa neshjen manej... As ne "San Siro" nuk i kan biletat aq shtrejnte.

Ne nje intereviste te Rezart Tacit kam degjuar qe ai i ka sponsorizuar dhe biletat do te kene cmime normale te ndeshjeve te superliges.

ore keto ishin cmimet. me tha nje shok qe kishte vajtur me ble bileta sot. kur i kishin thone kto cmime kishte ngel me goje hap
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Sa bukur te vijne yjet e futbollit ne Tirane dhe ti shohesh ne tv, ne nje lokal ngjjitur me stadiumin ...:grusht2::grusht2::grusht2:
 

alfonci

Veri investigatio
Sa bukur te vijne yjet e futbollit ne Tirane dhe ti shohesh ne tv, ne nje lokal ngjjitur me stadiumin ...:grusht2::grusht2::grusht2:

Edhe kete here shenove LOL

15.000 leke te reja, besoj se te gjithe kemi ku ti shpenzojme ne gjera me te rendesishme, me argetuese dhe se fundmi te shikojme edhe ndeshjen.
 

bledar

ultras tirona
Sa bukur te vijne yjet e futbollit ne Tirane dhe ti shohesh ne tv, ne nje lokal ngjjitur me stadiumin ...:grusht2::grusht2::grusht2:

ca te bosh o Nostra_22, tani mbeti vetem me e pa ne lokal. te pakten cmimet te ishin sa ndeshjet e kombetares, ose sa dyfishi i cmimit te biletes te superliges.

varia po he, se milani ka per te ardh vetem me bo stervitjen e mbasdites ne tirane
 

agrodolce

Anëtar i Respektuar
Sa bukur te vijne yjet e futbollit ne Tirane dhe ti shohesh ne tv, ne nje lokal ngjjitur me stadiumin ...:grusht2::grusht2::grusht2:

Me mir qe e shikon ne tv lale :D sepse esht e kot te shkosh ne stadium sepse yjet qe shum po prisni jan te gjith neper shtetet e tyre me nazionalet perkatese :D :D sepse do luajn te gjitha per eleminatorin e boterorit , si me dat 11 e gjithashtu me dat 15 nese sgabohem e shum nga milanistet nisen neser me kakà-ne ne krye :D kshu qe sdo humbasesh asgje
;)
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Bileta 150 mije lekeshe per te pare Milanin

Një skandal i vërtetë do të shoqërojë ardhjen për herë të parë të Milanit në Shqipëri. Në fakt, kompania “Taçi Oil”, organizuesja e këtij evenimenti, duke qenë se e ka paguar 1,7 milionë euro ekipin e Berluskonit për të shkelur në kryeqytetin tonë, ka ndër mend t’i vendosë në “stratosferë” çmimet e biletave.

Në fakt, nga pëshpërimat e para që dalin nga kjo kompani, mësohet se për një vend të tribunën kryesore duhet të paguhen plot 150 mijë lekë të vjetra. Për ta asistuar takimin nga 20-shet ose karshitë do të duhet të paguhen përkatësisht 50 mijë dhe 40 mijë lekë të vjetra, ndrësa në 10-shet pas portës, çmimi do të jetë 20 mijë lekë. اmime të tilla janë me të vërtetë të papërballueshme për sportdashësit shqiptarë, sado i rëndësishëm të jetë ngjarja në fjalë. Duke patur parasysh më pas se Milani do të luajë me shumë pak prej kampionëve të tij, duke qenë se pjesa më e madhe e tyre, të martën, do të jenë të grumbulluar me kombëtaret përkatëse, në kuadër të eliminatoreve të Kupës së Botës 2010. E të mendosh se u tha se kjo ndeshje po bëhej për qëllime bamirësie dhe se të ardhurat, do të investoheshin nga UNICEF-i për të hapur disa librari për të rinjtë shqiptarë në mbarë vendin.

Duke u nisur nga çmimet paraprake të biletave (me shpresën që kompania në fjalë t’i thërrasë mendjes dhe t’i ulë urgjent ato), ndeshja ndaj Milanit mund të jetë gjithçka tjetër përveç një ndeshjeje miqësore me qëllime bamirëse.

Duke qëndruar në aspektin teknik të takimit, tifozët milanistë po e prisnin dhe Alessandro Nesta, i cili sipas shumëkujt është lojtari më i fortë i mbrojtjes së kuqezinjve, po kthehet. Hëpërhë bëhet fjalë vetëm për miqësoret, por tani edhe kthimi në fushë në ndeshjet zyrtare është diçka e afërt për futbollistin.

Mbrojtësi, të martën do të luajë bashkë me shokët në miqësoren që është në program në stadiumin “Qemal Stafa” ndaj Tiranës: plani parashikon që ai të aktivizohet 30 minuta. Në fushë pritet të jetë edhe ylli brazilian Ronaldinjo.


P.S.Sipas organizatorit te ketij takimi Rrezart Taçi.takimin do ta trensmetoj direkt Kohavision(KTV)per Kosove dhe paketa Supersport dhe TopChannel
 

agrodolce

Anëtar i Respektuar
O njerez mos shkoni sepse sic thash dhe ne nje postim me siper , yjet e futbollit qe ju keni deshir te shikoni , nuk jan sepse kan ikur neper shtetet e tyre per me luajtur me nazionalet perkatse e keshtu ne tiran do vij gjysma e skuadres e pjesa tjeter do jen te rijt :D
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
gol tirana LOL
 

bora dr

100%shqiptare
Pffffffff me duket sikur ato te milanit po bojn stervitje me kta tanen e po e lejn vet lojen:)
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
E pate besoj supergolin e Muzakes. Tirana 2, Milan hic :D
 
Top