AC Milan ne Shqiperi!

Jeta

Anëtar i Respektuar
Ka lezet. NAJS
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
ue tashi po e shikoj un po ka mar tr kupen hahaha ka bo gpl dinamo jo e kan shit neshjen
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
:haha:...............milani po i le vete te bejn gola,keta gezohen..........:haha:

Ne fakt goli i dyte ishte i lene vete shko shiko ndeshjen se ishte fitore e merituar.
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Kurre ne jeten time skam qene me Tiranen edhe jam tifoz per milanin por sot skishte milan ne mendjen time kishte vetem nje gje Tirana Kampion te tregonin qe futbolli yne ka vlera qe lojtaret tone dine te dominojne edhe me nje skuader si Milani.Ne dime te fitojme
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
hostel mendimet e mia smi komandon njeri............dhe nese ka dicka ku dy mendje kurre nuk perputhen,ai eshte futbolli...klm!
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Po keshilla te jap qe te mesosh dicka me shume.Qe edhe ne kemi vlera.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Tirana luajti si kampione dhe Milan ishte komplet konfuz. Kaluan madje edhe ne nervozizem, sepse e prisnin si loje femijesh.

Bravo Tirana, na emocionoi.
 

LePuRuShI

Stafi Teknik
0K8QLJ0F--346x212.jpg
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
uaa hengri gol Milan????(Rezervat dmth):qaj::qaj::qaj::qaj:

Pse jemi kshu ne shqiptaret,nese fitojme themi se kundershtari ka luajte me rezerva nese humbim themi se ne nuk dijme.
Rezervist nuk eshte Ronaldinjo e as Nesta,as Pirlo e as disa te tjere nejse.
Sonte Tirona per 90 minuta u transformua ne Kombetare.Sonte treguam se dijme te luajme fort edhe me skuadra te forta.Kunder lojtareve qe secili vlen me shume sesa komplet ekipi i Tiranes,lojtaret treguan nje vendosmeri te larte,treguan pjekuri dhe mbi te gjitha dhane spektakel dhe gezuan shuem shqiptare gjithandej.
Urime Tironsa Urime Tirona

SI TIRONA SBAN MO NONA
 
Redaktimi i fundit:

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Ke shume te drejte fcbesia. Eshte mbjellur nje rrenje e keqe mes nesh, qe tenton te luaje perhere roline e dekonspiruesit.

Harrove te shtoje shevcenkon, sedorf etj etj.

Tirana fituoi ne cdo aspekt dhe golat ishin te mrekullueshem. Ai i II-ti, ishte spektakel fare.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Bravo Tirana...Arrita ta shoh vetem pjesen e dyte pas 10 min. qe kishte filluar. Nuk kishte sulm te bukur pastaj nga ana jone, por mbrojtje te shkelqyer. Edhe 1 here Urimeeee fitorja na qofte (A)
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Pse jemi kshu ne shqiptaret,nese fitojme themi se kundershtari ka luajte me rezerva nese humbim themi se ne nuk dijme.
Rezervist nuk eshte Ronaldinjo e as Nesta,as Pirlo e as disa te tjere nejse.
Sonte Tirona per 90 minuta u transformua ne Kombetare.Sonte treguam se dijme te luajme fort edhe me skuadra te forta.Kunder lojtareve qe secili vlen me shume sesa komplet ekipi i Tiranes,lojtaret treguan nje vendosmeri te larte,treguan pjekuri dhe mbi te gjitha dhane spektakel dhe gezuan shuem shqiptare gjithandej.
Urime Tironsa Urime Tirona

SI TIRONA SBAN MO NONA


Bravo Tiranes...Nje gje nuk kuptoj une.Me duhet te bej patjeter tifo per nje skuader qe se kam ndjekur ndonjehere vetem se eshte shqiptare??Patjeter do thoni ju. Po te arsyetoj keshtu i bie qe te jem dakord dhe me shume gjera te tjera vetem se jam shqiptare.
Milan eshte skuadra e zemres time.E ndjek me vite dhe e adhuroj si skuader.Me ka dhene buzeqeshje kur une kam qene keq,me ka dhuruar emocione...etj etj..Por kjo nuk me ben mua "tradhtare" apo jo patriote.

P.s. Nuk e dija formacionin e Milanit,ndaj dhe shkruajta rezerva.Dikush me lart pat thene qe nuk jane ato te rendesishmit se jane me kombetaret e tyre...:kiss

Bravo Tiranes....
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Mezi pres te iki neser ne shkoll me ne dore kopien e gazetes italjane "La gazetta dello sport" ku te jete shkruar milan humbi kunder KF Tirana.
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Bravo Tiranes...Nje gje nuk kuptoj une.Me duhet te bej patjeter tifo per nje skuader qe se kam ndjekur ndonjehere vetem se eshte shqiptare??Patjeter do thoni ju. Po te arsyetoj keshtu i bie qe te jem dakord dhe me shume gjera te tjera vetem se jam shqiptare.
Milan eshte skuadra e zemres time.E ndjek me vite dhe e adhuroj si skuader.Me ka dhene buzeqeshje kur une kam qene keq,me ka dhuruar emocione...etj etj..Por kjo nuk me ben mua "tradhtare" apo jo patriote.

P.s. Nuk e dija formacionin e Milanit,ndaj dhe shkruajta rezerva.Dikush me lart pat thene qe nuk jane ato te rendesishmit se jane me kombetaret e tyre...:kiss

Bravo Tiranes....

Nuk te akuzoi njeri per "tradheti" ti doje e beje tifo(kesaj radhe per humbesin)ate smund te ta ndaloj njeri,por mua me erdhi inat qe the se kane luajte me rezerva,ndersa qe pak faqe me perpara e ke pase edhe listen zyrtare.
Nejse sidoqofte derbi Inter Milan sbesoj qe do kete me,por do transformohet ne Inter -Tirana :p
 

TruLLajKaa

Shqiptare
une jam tifoze e milanit kshtu ne pergjithsi...por sonte mu be qqefi shume per tiranen...edhe nuk luajti milani me "rezerva" jo...ndoshta i munguan disa lojtar por jo te gjithe...
 
Last edited by a moderator:

alfonci

Veri investigatio
Renedesi ka qe ne leter eshte tirana fituese, por edhe ne fushe pasi rezultati e favorizon ate. historia do ta njohe ate si fitore te Tiranes. Megjithse tifoz i Milanit jam shume i lumtur qe Tirana ka arritur te fitoje.

Shpresoj qe nje surprize te tille ta beje edhe kombetarja kunder Portugalise neser. ne futboll surprizat nuk kane te mbaruar. Fitues mund te jete kushdo, rendesi ka qe te luash mire, te kesh pak fat dhe te finalizosh qofte edhe rastin e vetem qe te jepet.

Hera e pare qe me behet qefi qe ka fituar tirana, pasi te jesh tifoz i vllaznise medoemos nuk ke simpati per tiranen...
 

agrodolce

Anëtar i Respektuar
Bravo tiranes :D qe e mundi milanin , keshtu te shtunen ka nje motiv me shum per me bo rezultat te mir kunder sampdories ne kampionat :D
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
mezi pres te iki neser ne shkoll me ne dore kopien e gazetes italjane "la gazetta dello sport" ku te jete shkruar milan humbi kunder kf tirana.

hhaa kan me te rraf o ardit nga inati ahah

bravo tiranes :d qe e mundi milanin , keshtu te shtunen ka nje motiv me shum per me bo rezultat te mir kunder sampdories ne kampionat :d

ohahahahhahahahaah forza milan
 

Ado

FISEBILIL-LAH
edhe pse .. millano nuk luajti at lojen e tyre kampionale .. sepse nuk deshen te lendohen .. sepse nje kemb e roanldihnos kushton 10 milion euro .. por prap jemi te gezuar sepse fituam ... :D edhe tpakten disa pika djers tktyre futbollisteve me pare te madhe .. u derdh .. kryesorja osht fitorja :D jo pjesmarrja :p :D
 
Top