A'dini not!? :P

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Ja mire se na erdhet!!
Uli ,rehatohi dhe me thoni. :p
A dini te gjithe te notoni?. :p
Meqe fund vere,dhe fakt eshte qe keto kohe, me ka kap nje etje te rri ne det duke bere not shume gjate,keto dit rreth dy ore.
Pyetja e thjesht dhe dashamirse,gjithnje nese di not edhte. :p
Cili lloj noti eshte i preferuari juaj?
E keni praktikuar notin si sport ne ndonje pjese kohe te jetes suaj?
Kur shkoni ne det,sa qendroni ne uji,ose duke notuar?
Si perfundim,a ka ndonje antare qe se ka shume qejf detin dhe plazhin ne vere!?
Se kam degjuar plote njerez,qe se preferojne aq,preferojne me shume malin per pushime.
Ditennn e mire. :p
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Pertej shakave @NeVertiti notin e kam mesu qe 5 vjece. E rritur mes nje fisi plot me cuna ku me merrnin me vete gjithe veren me u la ne Dri. Dhe si fmi xhunglash me hedhnin nga parmaket e ures bahcallekut. Si harroj kurr ato raste. Ne fillim lot e qurra si lugat nga frika. Pastaj mezi prisja te vinin nga shkolla apo puna te iknim ne Dri me u la
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Temë interesante mirë do ishte mirë ta kishe hap para sezonit ?

Përtej shakave fiksim imi të notoj në det në orët e vona të pasdites.
Mundësisht në këtë orë (me orarin shqiptar)
Edhe sigurisht kur është deti i qetë ndryshe është si sfidë ose punë lol

S'di... free style po them, zvarritje, me shpinë madje këtë të fundit (me shpinë dmth) kur kam edhe lopatat e praktikoj më shpesh sepse pothuajse nuk i përdor duart fare dhe është shumë relaksues.
Por kam qejf edhe të zhytem madje e adhuroj.

Dikur e mbaja frymën goxha gjatë tani cigarja, rutina e keqe etj nuk shkoj më shumë se 45 sec një min max.
 

NGU

Wild child full of grace
Se mbaj mend ne c'moshe kam mesuar notin, por di qe jam eksperte ne kte fushe :lol:
Nuk eshte se e kam qejf vertet shume notin, me shume me pelqen te jem me shpine ne uje.
flotar.jpg
Kshu mund te rri derisa tme mare uji me vete:D
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Se mbaj mend ne c'moshe kam mesuar notin, por di qe jam eksperte ne kte fushe :lol:
Nuk eshte se e kam qejf vertet shume notin, me shume me pelqen te jem me shpine ne uje.
Shiko fotografinë 1753072
Kshu mund te rri derisa tme mare uji me vete:D
Pse i rre robt kot ???

Ti mu m'ke thonë që ma nga ato komardaret e vogla në formë rosaku ke krahët sa herë futësh në ujë pa ato vetëm në govate dhe ke vaska hy ?????
 

NGU

Wild child full of grace
Pse i rre robt kot ???

Ti mu m'ke thonë që ma nga ato komardaret e vogla në formë rosaku ke krahët sa herë futësh në ujë pa ato vetëm në govate dhe ke vaska hy ?????
Te paskam rrejt dhe ty pra :d
 

Desa

Felix - Culpa
Po, di. Disa lloje. Preferoj Krol (crawl) dhe flutur. E dua pyllin më shumë se detin, mbase nga mungesa e maleve këtu dhe praktikimi i notit së paku një ditë në jave për shumë vite.
Qëndrimin më të gjatë në ujë rreth 30 minuta.
Si sport profesional-jo.
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Thash ne uj,jo "mbi" pra ndryshon :p
Lahem ne liqen, por per here te pare u lava ne det ne 17 vjetorin tim, dhe ishin do kandila qe me pickuan kembet, e ngrita detin ne kemb , tu bertit Ajkulla (peshkaqen) ???
Lol ke këmbët apo ???

Se boj shaka po kandilat janë të rrezikshëm për ca njerëz varet nga njerëzit, po edhe lloji kandilit.
 
Top