Adolf Hitleri nuk ka vdekur.

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

çudi... bota kishte pas shum Hitler-a VRASES..... dhe te gjith qenë jomusliman...


Pra ju jeni shkaterruesit ne tokë.

Keni çmim nobel per shkaterrim & vrasje...... Turp veq....... Te keni TURP!!!
 

Passion

Banned

çudi... bota kishte pas shum Hitler-a VRASES..... dhe te gjith qenë jomusliman...


Pra ju jeni shkaterruesit ne tokë.

Keni çmim nobel per shkaterrim & vrasje...... Turp veq....... Te keni TURP!!!

Te them dicka qe te duket haptazi.

Here here me dukesh si ajo qe nderronte nofkat,rea,anita,etj se ajo keshtu reagonte si ti
Ju shqiptaret
ju shqiptaret

Tani e ke zene me besim.

Ju keshtu
Ju ashtu.

Dita dites behesh me qesharake me keto sjellje.

Qetesohu njehere,ju katolikt,ortodokst terr e verr.

Rregullo boten arabe njehere (me shume me njeri tjetrin ata popuj),e shko e i beni moral perendimit me gjithe besim.

Here here dukesh kaq e deshperuar me kete verdallisjet per kosoven,besimin (si Arfenilla me ato ikonat)qe gajasej.

Mos i trego botes turpin,se s'mundesh,AS TI,AS UNE.,ASKUSHI. :)
 
Redaktimi i fundit:

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Te them dicka qe te duket haptazi.

Here here me dukesh si ajo qe nderronte nofkat,rea,anita,etj se ajo keshtu reagonte si ti
Ju shqiptaret
ju shqiptaret

Tani e ke zene me besim.

Ju keshtu
Ju ashtu.

Dita dites behesh me qesharake me keto sjellje.

Qetesohu njehere,ju katolikt,ortodokst terr e verr.

Rregullo boten arabe njehere (me shume me njeri tjetrin ata popuj),e shko e i beni moral perendimit me gjithe besim.

Here here dukesh kaq e desheruar me kete verdallisjet per kosoven,besimin (si Arfenilla me ato ikonat)qe gajasej.

Mos i trego botes turpin,se s'mundesh,AS TI,AS UNE.,ASKUSHI. :)


shiko ky postimi yt eshte komplet i pavlefshem, ke deshire te hedhesh balte mbi ne, dhe ti.... e di kush je.

Kam postu çeshtje besimi se erdhi muji i Ramazanit...per ne.... Te vret ty Shum, duket.

ty ste intereson a nderroj nofke a jo. Nderrova sepse ateher vetem paushall e kam ven. NUk eshte pune per ty fare aspak., meqenese ke deshire mi fut hundet. Ti po behesh me qesharak.


As sme intereson evropa as ajo arabe, thjesht citim momenti.


Sme intereson fare per juve ortodoks etj.... por ju jeni aq shum hani pangopur per Islamin dhe Muslimanet ne shpifje e njollosje, andaj desha tju pergjigjem se edhe Ne msulimanet e dijm cfare bejn njerezit e juaj. Pra ska qene asgje direkt me ty, andaj ske pse fut hunden Passion. Tung dhe mos me cito me, se skam deshire asnjeher sepse ke deshire me nxjerr fije nga asgjeja.
 
Redaktimi i fundit:

Passion

Banned
Thua ju ortodokst,ku s'ia ke haberin fare cili jam.

Ta dish,jam shqiptar,e vellezer e motra jan shqiptaret,askush tjeter.

Kush po e ka hallin me gjith ramazan e pashke?
Besimi i secilit respektohet deri kur nuk perpiqet t'i imponohet tjetrit.

E them e njehere me ate termin (ju shqiptaret) qe bie ne sy.

Ti e shumkush si puna jote jane milingona ne ate te percarjes se nje harmonie fetare qe shqiptaret kane nder vite.

Thjesht me keto sjelljet tuaja per fene islame duke i servirur deshmon se beheni me shume qesharake.

Si ti ,e ca si ti,e si nje tjeter antar i besimit ortodoks me nofk ilia spiro(se s'me ben t'ia shkruaj emrin me shkronja te medha) na neverisni faqen qe vizitojme.

Qetesohu e pi caj,se eshte me pozitive se gjej shkrim e shkruaj c'te vijne neper mend. ;)
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Gabim e ke vertet..... dhe ska qene per ty me fillim.... pse e merr persiper?

edhe une jam shqiptare dhe sbej dallim mes shqiptareve cfare ebsojn e nuk besojn nuk e futi ne mend fare. Pra respektoj cfare besojn tjeret, fare snuk e marr me rendesi as per Info.

e them me Termin: Ju shqiptaret, sepse jam larg vendit, andaj.
Je i gatshem mi dredhu gjerat, shumhere te kam verejt ket shprehi ne Forum qe e ben Passion.


Gabim e ke kur thua kete: Ti e shumkush si puna jote jane milingona ne ate te percarjes se nje harmonie fetare qe shqiptaret kane nder vite.

Keshtu jeni Ju, se nuk i doni muslimanet fare, andaj keni mllef kur lexoni nje besimtar, ose diq rreth Islamit.


- mvaret si i shkon nga kendi yt. Nuk eshte si thua ti.


leje mor se kot po shprehesh, se sinqerisht nuk mirrem fare me ty, as me besimin cfar ke e cfar ske.


sme intereson cfar ka shkru Ilio Spiro e di qe beson diqka, besimi i tij eshte...

as sme intereson qe darius jep like si bosh a di.... Tung pra qetesohu edhe ti mos njollos paarsye. ;)
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Violeta, komplimente ti ke bere perparime persa i perket gjuhes shqipe, duke pasur parasysh faktin qe deri para disa kohesh te deshifroshe ty ishte njelloj sikur te lexoshe kalendarin e Majave.

E para e punes pergjigju ne teme pa "ofendime". E dyta, ske te drejte morale ti te flasesh per komb kur mbeshtet neper postime Turqine.
Ajo me infantile qendron ne ate qe te shisni krundet per miell.

Darius
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
e para faleminderit por ske nevoje per komplimente.... secili e njeh veten.

sdi cfare kam shkru ateher, dhe mvaret si i ke kuptu ti... /ateher ka qene arsyet familjare skam vizitu forumin meshum, sesa qe kam vizitu edhe pa regjistrimit.

*/Porse e di vellau im ne kl.5 isha kur me thonte shpesh: fol Dialekt sikur ne, jo gjuhen letrare. Pra une perher kam fol gjuhen letrare ashtu edhe e shkruj perher.


sa per Turqin, nuk marr ne mbrojtje askend as ata, porse ju kapeni perher ne turk bla bla, na rendoni duke e bazu ne faktin kishe pse kemi besimin e nejtj, po ashtu e kemi dhe duhet pranu..... pra ju kapeni ne turk e harroni serbet e sllavet perreth.saqe nga Shqiperia edhe easy jan ber martesat me serbe, diq qe nuk perbihet me.


Perfundmisht foleja ime eshte ne Kosove, edhe profiti im eshte ne Kosovë.... mirrem edhe me çeshtjen e Shqiperisë shum.... dhe sme interesojn vendet as besimet tjera /prafare sbej dallime as mes tyre/.


tung
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Jam pergjigj pa ofendime... Po juve kur sju pelqen diqka, lani shperlani.

E dyta ti ske drejt mu tem tregojsh a flas e cka flas?

Kombi im eshte ky. Kemi kombin e njejt, por jo mendimet.

Sipas juve ne paskemi turqine (seshte e vertetkjo), ateher i bie ju i keni sllavet pra. Edhe mos shkruj gje ne lidhje me shkrimet e mia.

Tung
 

Zana1

Braveheart
Kshu eshte kur analfabetet hapin gojen pa lidhje ... duke pellitur per fene. lool

Ja edhe kleriku mysliman.. ne takim me Hitlerin, Nuk eshte ne dijeni ... qe kur erdhi puna per interesat e tyre mijera myslimane luftuan ne krah me Hitlerin per te shfarosur izraelitet.

Shko hap e lexo ndonje liber... sa pellet pa lidhje lart e poshte .loool

E2245894-_CA5_F-4_BBA-91_BE-032704_F9_BC62.jpg
 

KAON

Anëtar Aktiv
Hitleri u largua nga gjermania me nje nendetse e cila e dergoj ne Argjentin,,,aty vdiq ne pleqeri!
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Kshu eshte kur analfabetet hapin gojen pa lidhje ... duke pellitur per fene. lool

Ja edhe kleriku mysliman.. ne takim me Hitlerin, Nuk eshte ne dijeni ... qe kur erdhi puna per interesat e tyre mijera myslimane luftuan ne krah me Hitlerin per te shfarosur izraelitet.

Shko hap e lexo ndonje liber... sa pellet pa lidhje lart e poshte .loool

E2245894-_CA5_F-4_BBA-91_BE-032704_F9_BC62.jpg

Lufta eshte pune interesash.

Nese e pan te arsyeshme te bashkoheshin me hitlerin perrse mos ta benin?
 

Zana1

Braveheart
Lufta eshte pune interesash.

Nese e pan te arsyeshme te bashkoheshin me hitlerin perrse mos ta benin?

Ama a i ben kjo me te mire se Hitleri... sic pretendoi anetarja me lart ?! ; )

Sa per te ju pergjigjur pyetjes tende... nuk duhet ta benin, fundja fundit shikoji ku jane edhe sot.. me gjakun gjer ne gjunje.
 

Vvetoni

Larguar
Se di çka sheh njeri me jetu prej 1889 deri në 2018. Unë 27 vjet i bana edhe diqysh po më duket si palidhje.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
analfabetizmin /injorancen mund ta merresh vet kthim...

Sa per ate Foto, ku ta di une sa eshte e vertet dhe sa nuk eshte? ...per shkak se me rrjedha kompjuterike gjithqka eshte e mundur sot te konfigurohet.

Sme intereson bile asgje dhe aspak per nje veper qe nuk me takon mua personalisht, andaj mos humb kot.Tung
 

Zana1

Braveheart
Si mos te lexosh / studiosh .. nuk ke qysh ta dish ti analfabete. Prandaj te sygjerova qe hap ndonje liber e lexo , sa pellet lart e poshte pa lidhje. loool

Por ju me sa kam vene re ... nuk keni sy e faqe per fe ( jeni te paftyre ) , mjafton te ju zere syri fjalen islam e mysliman , edhe ju erresohen syte .. nuk llogjikoni me tej.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
analfabete je vet.... ajo fjale pellet te takon ty..... askujt tjeter..... andaj mjaft me keto Urrejtje tua dhe formalitete te thata.


ti vet je a pafytyre, andaj perher gjen anetar te i hidhesh ne qafe per hapje konfliktesh....

Sa anetare femra i ke kalu para meje me Konflikte deri tani, tani te ka mbet me mua apo cke?


ec baju, humb..... ZHDUKU .... skisha gje me ty....ndaj shiko rrugen tende.
 

Zana1

Braveheart
çudi... bota kishte pas shum Hitler-a VRASES..... dhe te gjith qenë jomusliman...


Pra ju jeni shkaterruesit ne tokë.

Keni çmim nobel per shkaterrim & vrasje...... Turp veq....... Te keni TURP!!!

Gelltiti mbrapsht bashke me turpin , gje e neveritshme.
 

jana80

Super Moderator
e dini ate efektin domino.... gjuan nje guri e rrezohen te gjithe kur jan vene ne pozicion te till....
ne nje teme ku veme ne diskutim nje figure ekstremiste..
shprehet nje ide e padashur krijohet nje klime ekstremiste...
shume vete per te thene te njejten gje sme ngjan e hijeshme
pervec kesaj flisni per djalektin e prap edhe ketu me ngjan se gjykojme dhe bejme te ndihen jo mire.. seshte e drejte!

ps ne nne nga ca lexime ne nne artikull dikur kam lexuar se edhe hitlerin e benin me origjin shqiptare... i gjasojme ne ca tipare?!
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Gelltiti mbrapsht bashke me turpin , gje e neveritshme.


nuk gelltit askush punen e tjeterkujt........

aq me pak ne ket rast punen e diktatoreve boteror.......


 

Hartini

Antarë i Respektuar
Hitleri eshte vetvrare ne bunkerin e tij .
Te tjerat jan fantazi te semura.

Dhe nje verejtje kisha per diskutuesit siper :
Kur nuk ju perlqen mendimi i tjetrit , nuk jeni te deturuar te kaloni ne fyrje
duke treguar nje nivel te ulet edukate dhe respekti .
Mund te jeni te zgjuar , por e shumzoni me zero zgjuarsin kur filloni fyerjet .
 

Zana1

Braveheart
Kot nuk thashe me lart, qe ju nuk keni fytyre.

Don s’don ti gelltite Mezor . lool

A26_B0857-2416-4790-_AD27-7004_A545439_F.jpg
 

KAON

Anëtar Aktiv
Hitleri eshte vetvrare ne bunkerin e tij .
Te tjerat jan fantazi te semura.

Dhe nje verejtje kisha per diskutuesit siper :
Kur nuk ju perlqen mendimi i tjetrit , nuk jeni te deturuar te kaloni ne fyrje
duke treguar nje nivel te ulet edukate dhe respekti .
Mund te jeni te zgjuar , por e shumzoni me zero zgjuarsin kur filloni fyerjet .

Ujku-GRI-Arratisja-e-Adolf-Hitlerit-S_Dunstan-G_Williams-2015.jpg Ketu i ke te pa thenat...!
 

KAON

Anëtar Aktiv
Tani , kush ka deshire te shikoj pertej servirjes zyrtare te historis , mund te kerkoj dhe te jet i bindur se gjithmon do gjej..! Historin e njerezimit e kan shkruar gjithmon fitimtaret,,e koha gjithmon ka punuar ne favorin e tyre. Mbase edhe injoranca e mases ka ndihmuar ne varrosjen e se vertetes,,por ka nje gje interesante me te verteten...ajo gjithmon del ne siperfaqe kur konsumehen genjeshtrat!
 
Top