• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

اelësi për të bërë petulla të përsosura në çdo kohë

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
اelësi për të bërë petulla të përsosura në çdo kohëPetullat, një vakt ideal për mëngjes, jo gjithmonë mund të përgatiten në mënyrën më të mirë të mundshme. Problemi mund të jetë tek mielli, gatimi në temperaturë të lartë apo gatimi me gjalpë ose vaj të një cilësie të ulët.

Gjalpi përmban shumë yndyrë, ndaj nuk është shumë e rekomandueshme skuqja e petullave me të.
Ju mund të keni menduar shpesh për një produkt tjetër me të cilin ta zëvendësoni atë, por në fakt nuk keni gjetur akoma asnjë zgjidhje për këtë.

Sigurisht, që nuk do të donit petulla të cilat janë të mbytura nga yndyra, ndaj po ju njohim me një përbërës sekret që ju ndihmon të bëni petulla të përsosura në çdo kohë.
Ky përbërës i përdorur tashmë së fundmi në gatim, është vaji i kokosit.

Nëse keni përgatitur brumin për petulla, ju duhet të hidhni në tigan 2 lugë gjelle vaj kokosi për pjekjen e çdo petulle.

Mund të përdorni edhe më pak, nëse dëshironi, por 2 lugë gjelle janë mjaftueshëm sepse petullat qëndrojnë më të buta.

Ai shton gjithashtu një ëmbëlsi të zbehtë, por të këndshme në petulla.
Aplikojeni këtë parim në kuzhinë sa herë të vendosni të përgatisni petulla./shije.al/
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Sa kam qef se thon petulla!!i kam inat se ktu disa thon ..llokume..
 
Top