• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

اfare të hani për të lindur djalë

elbruna

Anëtar i Respektuar
Një studim i ri britanik ka dhënë rezultate befasuese të cila tregojnë lidhshmërinë e ushqimit me gjininë e foshnjës.

Ushqimet e pasura me kalium, siç janë bananet, vaktet e rregullta dhe ngrënia e mëngjesit për çdo ditë me rregull, rrit mundësinë që foshnja juaj të jetë djalë.

Rezultatet e këtij studimi, në të cilin janë përfshirë 700 shtatzëna, kanë vërtetuar njohuritë e mëparshme se embrioni mashkull nuk mund të mbijetojë nëse ka mungesë të glukozës, derisa mos ngrënia e rregullt e ushqimit rezulton me rënien e sasisë së glukozës në gjak.

Edhe pse ky studim është vërtet interesant, megjithatë nuk do të thotë se nëse dëshironi vajzë të mos hani fare, ose nëse dëshironi djalë të hani vazhdimisht.
 

Attachments

Opium

Dyrrah
Nuk esht ajo formula XX XY qe te dali djal apo vajz :p
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Vetem kete gje qe nuk e ka ne dore njeri... lere ca thone keta... Lloj lloj gjerash degjojme, biles edhe me ilace te zgjedhesh seksin e femijes. Sa te lehte qe e bejne!?
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Ushqimet e pasura me kalium, siç janë bananet, vaktet e rregullta dhe ngrënia e mëngjesit për çdo ditë me rregull, rrit mundësinë që foshnja juaj të jetë djalë.
Tash e marr vesh une pse majmunet u zhduken si rrace. :eek:hh:Sepse hanin banane me te madhe.:ciaoo:Se cfare te hane femrat per te lindur djale vetem nje eshte e sigurt. :gjujpeshk: Le te hane ate cfare kan hangert deri me sot nga poshte. :gjujpeshk:
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
mos besoni me pralla me princ e mbreteresha...
Per ata qe duan djal, duhet te ken kontakt ne diten e ovulimit...per vajz nje dite para ose mbrapa ovulimit...
Per te ditur se kur e ka femra diten e ovulimit konsultoni gjinekon...
Shendet
 

Morena

...Δʝɛя...
Pe: اfare të hani për të lindur djalë

Une nuk i ha sh bananet :(, nje here ishte te haje groshe, pse nuk eshte serish ajo gjeeeeee :S
 

ERA_VL

missing you....
Pe: اfare të hani për të lindur djalë

Kot fare!! Pa kuptim!
 

bella

Anëtar i Nderuar
Pe: اfare të hani për të lindur djalë

Une nuk i ha sh bananet :(, nje here ishte te haje groshe, pse nuk eshte serish ajo gjeeeeee :S
Jo se ka rrezik e merr vesh gjith lagjia pastaj :p

Po ne kohen e xhaxhit qe se dinim ca ishte banania?????? prandaj mami im ka bere tre goca ska ngren asnjehere banane :( gjynaf .............uh prit dmth xhaxhallaret e mi kan ngren banane sa tu doje qejfi se kan vetem cuna :p LOL.
 

Morena

...Δʝɛя...
Pe: اfare të hani për të lindur djalëJo se ka rrezik e merr vesh gjith lagjia pastaj :p

Po ne kohen e xhaxhit qe se dinim ca ishte banania?????? prandaj mami im ka bere tre goca ska ngren asnjehere banane :( gjynaf .............uh prit dmth xhaxhallaret e mi kan ngren banane sa tu doje qejfi se kan vetem cuna :p LOL.

Thuaj nuset e xhaxhallareve :lol: se per femrat behet fjale :p LOL
Po ia atehere tafti bafti ishte se bere me nje me te 9 do dilte cuni LOL
 

Elushe

Vogëlushe
Pe: اfare të hani për të lindur djalë

Po ç'eshte kjo pune qe gjithe keto studimet pa pike kuptimi i bejne ne Britani. Ncncncnc
 

eGo0sTyle

System Engineer
Pe: اfare të hani për të lindur djalë

hahahhahha kto me duken gjera jo normale skan asnje baze :D
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: اfare të hani për të lindur djalë

Per mendimin tim ska te bej fare ushqimi.
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: اfare të hani për të lindur djalë

lol lol u zgjidh dhe kjo pune...Duhet thene atyre qe kane vajzat rresht e duan nje djale...
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Pe: اfare të hani për të lindur djalë

lol lol u zgjidh dhe kjo pune...Duhet thene atyre qe kane vajzat rresht e duan nje djale...
O Gloom do te duhet te fillosh te hash mengjes po deshe djale :p

Se kam problem se i ha te gjitha keto :D gjithsesi rendesi ka te jet shendosh e mire femija
gjinija ska rendesi, po une e dua femer. lol
 

Endrra

VIP
Staf në FV.AL
Titulli: اfare të hani për të lindur djalë

Une i kam te dy, po qe kam ngrene kam ngrene kjo eshte e sigurte lol
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: Pe: اfare të hani për të lindur djalë

O Gloom do te duhet te fillosh te hash mengjes po deshe djale :p

Se kam problem se i ha te gjitha keto :D gjithsesi rendesi ka te jet shendosh e mire femija
gjinija ska rendesi, po une e dua femer. lol

Eh pike e zeze,se mos me dalin binjake djale e vajze lol
 
Top