Agnelli: Ajax e meritoi kualifikimin. E ardhmja e Allegrit…

Frank

Anëtarë i respektuar.
Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli ka përgëzuar kundërshtarët për kualifikimin duke theksuar se e meritonin pasi Ajax ka bërë gjatë gjithë vitit një futboll të mrekullueshëm.
“Një ndeshje e mirë, Ajax meritoi kualifikimin. Kjo është një garë ku një gjysmë ore mund të përcaktojë kalimin në e raundin tjetër. Jannë 5-6 vjet që renditemi në 8 më të mirat e Europës. ‘Harkëtarët’ kanë bërë gjithçka mirë, është fillimi i një cikli që filloi me finalen e Europa League. Juvenus, pak vite më parë, ishte e 43-ta në renditjen e Uefa, tani është e pesta.

screen-shot-2017-09-25-at-3-15-17-pm.png

“Pakënaqësia e tifozëve është e qartë, por duhet të përgëzojmë kundërshtarin, i cili ka bërë një futboll të mrekullueshëm gjatë gjithë vitit dhe ka eleminuar Bayern Munichun, Real Madridin dhe Juventusin.”

E ardhmja e Allegrit?
“Për ne, Liga e Kampionëve do të jetë një objektiv për vitet që vijnë. Allegri do tëqëndrojë, ai ka në kontratë edhe një vit. Në fund të sezonit do të takohemi për të filluar përsëri”, u shpreh Agnelli.

Balkanweb.com
 
M

Morfina

Sme pelqen Ajax hic ama mrom e meritoj fitoren. Ronaldo shtremsi fry syt nashi.
 

Mogli

🙄welcome home
Hajt se jave tjeter ua shfryn inatin interit per skualifikimin...ket jave humbje me romen javen tjetet me juven iku championsi hahahahaha
 
M

Morfina

Hahahaahahahahahahahha po se pelqe Ronaldo ca me bo eshte shemtire me vete :p.

Mos thuj jo po fitoren e meritoj Ajax qe cke me te.
 

Mogli

🙄welcome home
Ajaxi e ka meritu qe javen e kalume e ka dominu juventusin ne te dyja neshjet....respekt per ata djelmosha te ri...shumica prej tyre jane me te vegjel se une !!!!! Po qe interi me ate ninxhan a naingolan si e ka emrin ai ??? do ikin nga zona champions hahaha
 

Mogli

🙄welcome home
Njeni si ninxha tjetri me te dashuren me celulit ...booo nga mi gjen kto fixime se me fiksove hahahahahha
 

TiKu1

Antarë i Respektuar
Ku po shkon kjo bote, asnje nuk e diiiii, o ckam tall trpn dje me Juventinsat. LOL
 

TiKu1

Antarë i Respektuar
Une sjam me juve....jam tifoz personal me ronaldon....juve merda si interi njelloj ??? hala madrid y nada mas ???
hajde mos u merzit edhe ti se edhe Madridi Cici-Kaka eshte. LOL
 
Top