“Ajo ishte trime, e fortë dhe e thyer në të njëjtën kohë”.

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
“Ajo ishte trime, e fortë dhe e thyer në të njëjtën kohë”.

(Anna Funder)

Me beri pershtypje kjo thenje. Si mendoni, me cka e nderlidhni kete thenje? Kujt i pershtatet, ciles grua, ne cilen situate etj ?

Youre-Not-Alone-Breast-Cancer-Shirt-Cancer-Survivor-Shirt-Breast-Cancer-Awareness-Gift-Shirt.png
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Cfare e ben nje femer trime & te forte, pasi qe ka kaluar nje faze/etape jo te deshiruar ?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Padyshim qe motivi, por si motivohet, nga cfare ? Ku e gjen forcen?
 

Marla

Quo Vadis!
Cfare e ben nje femer trime & te forte, pasi qe ka kaluar nje faze/etape jo te deshiruar ?


Ato gjera qe bejne dhe meshkujt te forte dhe qe quhen eksperienca te jetes.

Ato gjera te keqija qe jeta na perball si humbja e njerezve te dashur vdekja hidherimi merzia
mosmirenjohja vjedhja tallja genjeshtra fyerja humbja e kohes, perballimi me sfida dhe situata te ndryshme sepse cdo gje seshte asnjehere konstante cdo gje eshte e ndryshueshme dhe pikerisht pershtatja me te ndryshueshmen na ben me te forte me te mencur.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ato gjera qe bejne dhe meshkujt te forte dhe qe quhen eksperienca te jetes.

A duhet patjeter njeriu te kete pervoje ne dicka per t'u bere i forte ?
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
"Trime" lol


S'eshte trimeri. Eshte luft per mbijetes... cdo dit kerkon nje stimul, nje enderr, nje kujtim te bukur, nje fjale te mire e thene sinqerisht, nje arritje, nje qellim per tu cuar me buzeqeshje.
Te mos kesh me frik asgje dhe askend, nuk eshte trimeri.

Secili prej nesh ka nje flak brenda tij qe djeg fort por varet se sa ere fryn.. sa here tentojne ta fryjn dhe nese fryn nga te gjitha anet.
Thyhemi? Yf... prandaj duhet nje baz solide si nje familje e shendetshme qe ne femijeri.
 
Top