• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ajri i ndotur dhe lindja e parakohshme

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Ajri i ndotur dhe lindja e parakohshme Ekspozimi ndaj ajrit të ndotur në shtatzëni mund të shtojë rrezikun për lindje të parakohshme, sugjeron një studim i realizuar nga Universiteti Emory në Atlanta.
Ekspozimi ndaj ajrit të ndotur në shtatzëni mund të shtojë rrezikun për lindje të parakohshme, sugjeron një studim i realizuar nga Universiteti Emory në Atlanta.
Revista “Epidemiology” ka publikuar rezultatet e grumbulluara nga përcjellja e 476.000 femrave gjatë viteve 1994-2004. Rezultatet kanë treguar se rreziku për lindje të parakohshme ekzistonte te participantet të cilat në masë të madhe i ishin ekspozuar gazrave të lëshuar nga automjetet dhe fabrikat e ndryshme. Si fajtor kryesor, autorët e studimit e konsiderojnë dyoksidin e azotit, i cili mund të shkaktojë reaksion inflamator në organizëm dhe kështu mund të shkaktojë lindje të parakohshme. ikubinfo
 
Top