Akrepat përdoren për zbukurimin e thonjve

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Akrepat përdoren për zbukurimin e thonjve

12140711_898761056876339_3115275376328523285_n.jpg


Vendosja e akrepave në thonj si pjesë e manikyrit, është mania që po përhapet gjerësisht në Meksikë. Mania po përhapet me shpejtësi të madhe në radhët e vajzave të reja, të cilat zgjedhin të jenë të veçanta me anë të kësaj tendence. Lupita Garcia, ideuesja e manikyrit me akrepa ka shpjeguar procesin që ajo ndjek dhe ka siguruar se akrepat që ajo përdor, nuk janë të rrezikshëm për njerëzit.

14590284_1537489079598191_4938924049749566184_n.jpg


Porcesi konsiston në ngjitjen e akrepave në një ose dy thonj, si pjesë e trendit më të ri të bukurisë që po pushton Meksikën. Lloji i akrepave që Garcia blen, mund të gjendet lehtësisht në malet e Durango-s. Ajo këmbëngul që akrepat nuk janë helmues pasi kanë ngordhur, dhe kapen gjithnjë me pinceta.

14656373_1537490019598097_5759903787986245778_n.jpg

g.shqip
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Akrepat përdoren për zbukurimin e thonjve

nahhhhh vetem ideja qe eshte akrep me tmerron , jo me ti vendos ne thua.
Imagjino te jesh ne gjume dhe zgjohesh dhe para syve akrepi...deri sa te ftillohesh ti se eshte ne gel....rrezik e gishtin e pret lol
 
Top