• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Aktori serb mohon të jetë vetofruar për rolin e Adem Jasharit

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Aktori serb mohon të jetë vetofruar për rolin e Adem Jasharit


aktori serb.jpg


Aktori serb, Rade Serbedzija, ka mohuar të jetë ofruar për të luajtur rolin e Adem Jashari, ashtu siç kishte deklaruar për Klan Kosovën, regjisori Luan Kryeziu, i cili po përgatit një film për komandantin legjendar.

Kryeziu ditë më parë deklaroi për Klanin se Serbedzija përmes aktorit Enver Petrovci, e ka kërkuar rolin e Adem Jasharit, porse ky e ka refuzuar meqë bëhet fjalë për një aktor serb. Por, aktori ka deklaruar sot për mediat në Serbi se kjo “është një gënjeshtër ordinere nga një regjisor i ri shqiptar”, shkruan N1, njofton Klan Kosova.

“Kam lexuar në një media, por me siguri është shkruar edhe në të tjera e që unë nuk kam pasur kohë t’i lexojë pasi jam në Los Angeles, ku po xhirojë një serial televiziv, dhe nuk kam kohë të merrem me intrigat e mediave, se unë, përmes mikut tim Enver Petrovci, jam vetofruar tek një regjisor i ri shqiptar për të luajtur në filmin e tij për Jasharin. Deklaroj se kjo është një gënjeshtër ordinere”, ka thënë Serbedzija

Në një deklaratë me shkrim, Serbedzija ka thënë se regjisori i ri po provon të tërheqë vëmendje për vete dhe projektin e tij, duke abuzuar me emrin tim.
“ثshtë totalisht e pakuptimtë të më ofrohet një rol i tillë, ashtu siç është e pakuptimtë të pranojë një ofertë të tillë”, ka shtuar ai.

“Këtij regjisori të ri unë vetëm mund t’i them se kam qenë shok i shumë prej aktorëve të mëdhenj shqiptarë, si Bekim Fehmiu, Faruk e Istref Begolli, Enver Petrovcit e shumë të tjerë dhe se i mbaj në zemër ata dhe në kujtimet e mia, jo vetëm si aktorë të jashtëzakonshëm, por edhe si njerëz të ndershëm e të mrekullueshëm të cilët kanë qenë krenarë e të sinqertë”.

“E nëse ai do të bëjë artë të vërtetë, duhet ta dijë se e vërteta është parakushti i parë për t’u bërë artist”.


klan kosova
 
Top