اmimi i Madh i Koresë, Vettel më afër titullit

cent

...Lontano
Sebastian Vettel ka dominuar اmimin e Madh të Koresë së Jugut duke marshuar drejt titullit të katërt botërorë në Formula 1.

Edhe pse mes shumë trazirave në pistë, piloti gjerman nuk e vu në diskutim asnjëherë vendin e parë.
rs6gza.jpg


Kimi Raikkonen dhe Romain Grosjean, drejtues të Lotus, e përfunduan garën po ashtu në podium, përkatësisht në vendin e dytë dhe të tretë. Ndërkaq, shuhen shpresat për titull për Lewis Hamilton dhe Fernando Alonso. Hamilton e përfundoi garën i pesti, ndërsa Alonso menjëherë pas tij në vendin e gjashtë.
اmimi i Madh i Koresë u karakterizua nga konfuzioni i madh, dy herë doli në pistë makina e sigurisë, ndërsa në një moment papritur një fuoristradë e pautorizuar u fut gjithashtu në pistë. Red Bull-i i Mark ثebber u përfshi nga flakët.

Javën e ardhshme, Formula 1 zhvendoset në pistën e Japonisë
/Panorama Sport
 
Top