• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Amira, 9-vjeçarja që këndon Puccini-n

cent

...Lontano
“Quhem Amira dhe jam 9-vjeç”. Kështu e nis prezantimin e saj para jurisë së “Holland’s Got Talent”, Amira Willighagen, vogëlushja që prej 2-ditësh ndodhet në faqet e para të gazetave dhe edicionet informative në vend për talentin e saj.

Në fakt, nën zërin e ëmbël të një vogëlusheje 9-vjeçare, fshihet një tjetër zë, ai i një “sopranoje” që edhe pse s’ka marrë asnjë leksion, këndon thuajse në perfeksion “O Mio Babbino Caro” të Puccini-t.

Mjaftuan vetëm pak sekonda që vajza të fitonte menjëherë zemrën e spektatorëve dhe 3 anëtarëve të jurisë, që pa asnjë mëdyshje vendosën ta cojnë atë për në fazën tjetër të spektaklit të talenteve.
/Tch
 
Top