Angela Merkel dhe Theresa May pjesë e Illuminatit?

Konspiracionistët thonë se kryeministrja britanike Theresa May dhe kancelarja gjermane Merkel janë pjesë e Illuminatit.

Ata nisen nga gjuha e trupit të dy femrave të forta të politikës.

Sipas tyr, Merkel jo rrallë mban duart në formën e një trekëndëshi, që është dhe simboli i Illuminatit.

Të njëjtin veprim e ka bërë edhe Theresa May.Një sinjal apo thjesht koincidencë?

Lapsi.al
 
Titulli: Angela Merkel dhe Theresa May pjesë e Illuminatit?

Per kryeministren e re britanike nuk kam Material te mjaftueshem per te pohuar nje gje te Tille ndersa per Merkelin dihet qe eshte nje kryemasone e rangut shume te larte.
A eshte Merkel Illuminati? As per kete ska prova te mjaftueshem, por dihet ama qe Illuminati ne Bote numerohen me gishtat e dores!
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Angela Merkel dhe Theresa May pjesë e Illuminatit?

As njera as tjetra....thjeshte nje tip epidemie/semundje mentale, qe ka filluar ti kapi njerezit ne mase .

Meqe per Theresen, nuk paske informacione ... C'fare informacionesh ke per Angela? Na I sill pak .. Loool
 
Titulli: Angela Merkel dhe Theresa May pjesë e Illuminatit?

As njera as tjetra....thjeshte nje tip epidemie/semundje mentale, qe ka filluar ti kapi njerezit ne mase .

Meqe per Theresen, nuk paske informacione ... C'fare informacionesh ke per Angela? Na I sill pak .. Loool

Cfare teorie konspiracioniste do ishte Nese une te jap informacione te detajuara? :p
Pastaj me shiko mire, perqendro shikimin te une.......jo ne sy moj jo lol , me shiko mire ne fv dhe ndoshta dicka do kuptosh :)
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Angela Merkel dhe Theresa May pjesë e Illuminatit?

Silli nje here detAjet... Pastaj Flasim . Loool

Mos bej kot presion, pa detajet. :D
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Angela Merkel dhe Theresa May pjesë e Illuminatit?

angela-merkel-iluminati-3.jpg

Per nje shenj te bejn pjes te illuminatit :/
Nfakt per kto politikanet me pushtet thon se jan pjes e illuminatit.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Angela Merkel dhe Theresa May pjesë e Illuminatit?

Eshte e vertete qe njerzit e niveleve te larta kane nje "gjuhe" me shenja percize. Secila shenje ka nje qellim dhe i riferohet nje shoqerie perkatese.
Merkel e perdor gjithmone kete shenje, por eshte thjeshte nje ves i saje personal apo ben pjese ne ndonje grup, kush e di.
Ne Gjermani eshte grupi Bilderberg e njohur ne te gjithe boten si grup potent. Mario Monti, ish kryeminister italian, eshte e sigurte qe ben pjese ne Bilderberg.

 

ricky_ch

******
Titulli: Angela Merkel dhe Theresa May pjesë e Illuminatit?

Rastësi, 1, 2,3 herë, por mbi 20 here?

Pse ne nuk bëjme forma të tilla?

Jo, kjo por e gjithe bota është duke u udhëhequr nga këta
mu(l)ti miliardera.Gjthëçka dihet paraprakisht
dhe gjithëçka sillet rreth dominimit ekonomik në botë.
Njerëzit janë thjesht vetëm numra.
As PAQA nuk ka vlerë. Asgjë nuk ndodhë rastësisht.
 
Redaktimi i fundit:

Lauri

Anunnak
Titulli: Angela Merkel dhe Theresa May pjesë e Illuminatit?

Jo mor po thote qe jam femer, kush e don...!?!
 

jana80

Super Moderator
Titulli: Angela Merkel dhe Theresa May pjesë e Illuminatit?

Jo mor po thote qe jam femer, kush e don...!?!

Hahaha o lauri ..flm une se dua per sh arsye :p
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Angela Merkel dhe Theresa May pjesë e Illuminatit?

Hahaha o lauri ..flm une se dua per sh arsye :p
Nuk e do askush, ajo me ate shenje po thote se nuk jam virgjer..:p
 

jana80

Super Moderator
Titulli: Angela Merkel dhe Theresa May pjesë e Illuminatit?

Nuk e do askush, ajo me ate shenje po thote se nuk jam virgjer..:p

Hahaha e dija tjeter ate shenjen hahaha dhe qe e perdornin burrat po kjo esht ca burre ndaj i falet ;)
;) mister ;) .....
 
Redaktimi i fundit:

Vvetoni

Larguar
Titulli: Angela Merkel dhe Theresa May pjesë e Illuminatit?

Me qenë mason nuk është edhe aq vështirë e aq tragjedi. Tek e fundit janë 33 shkallë që mund të kalohen për 24 orë por mund të zgjasin dhe me vite.
 

jana80

Super Moderator
Titulli: Angela Merkel dhe Theresa May pjesë e Illuminatit?

Me qenë mason nuk është edhe aq vështirë e aq tragjedi. Tek e fundit janë 33 shkallë që mund të kalohen për 24 orë por mund të zgjasin dhe me vite.

Sesht aq e lehte vvetoni duhet njeri nga ata te prezantoj te besh per sh vite nxensin , te kesh nje pozicion apo profesion qe mund tju sherbej ,, e nese nese ngjet shkallet ato te medhenjte te lozin si gur shahu pa dal ne skene te ken nje te tyre te bindurin aty ku ato duhet te jene!!
Pak roberi dhe nje levizje hije qe driten fsheh ....
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Angela Merkel dhe Theresa May pjesë e Illuminatit?

Sesht aq e lehte vvetoni duhet njeri nga ata te prezantoj te besh per sh vite nxensin , te kesh nje pozicion apo profesion qe mund tju sherbej ,, e nese nese ngjet shkallet ato te medhenjte te lozin si gur shahu pa dal ne skene te ken nje te tyre te bindurin aty ku ato duhet te jene!!
Pak roberi dhe nje levizje hije qe driten fsheh ....

Pikërisht kjo i jep veçanti. Disa nga lozhat mund të kenë specifikat e tyre por procesi si i tillë nuk është edhe aq i vështirë.
 

jana80

Super Moderator
Titulli: Angela Merkel dhe Theresa May pjesë e Illuminatit?

Pikërisht kjo i jep veçanti. Disa nga lozhat mund të kenë specifikat e tyre por procesi si i tillë nuk është edhe aq i vështirë.

Esht eshte se per kohe te gjate jo vetem jep besimin dikush qe te prezanton por mbetesh me kapuc per kohen qe atovendosin qe ti sduhet ti shikosh....
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Angela Merkel dhe Theresa May pjesë e Illuminatit?

Mirepo kujt ja ben ate shenjen ? .....se na cuditet.. & perse u dashka qe te japi sinjale te tilla ne publik ? Ai eshte thjeshte nje ves.... femrat ne pergjithesi jane ne qender te vemendjes per arsye te gabuara me shume se meshkujt, e per k'te arsye nga sikleti krijojne tek - tuk ndonje ves , ku fillon te bie ne sy shpesh.

Angela ne pergjithesi eshte nervoze ne publik ... & nuk i pelqen terheqja e vemendjes, edhe pse ka nje rol te rendesishem .
 
Top