(Anti?)Tabutë! "one night stand" ?

NeVertiti

~Kohe & Stine~
(Anti?)Tabutë!
Me cilin nga këta, do ta bëje një "one night stand" ? Kjo është pyetja që shpërtheu mbrëmë në TV.
D.m.th aq mendje hapur qenkemi bërë ne shqiptarët, i paskemi thyer e shkërmoqur të gjitha komplekset dhe tabutë, saqë i paska ardhur radha edhe "one night stands". Ndoshta në një univers apo dimension paralel, po, por, te ky i yni, nuk e besoj.
Mund edhe të jem gabim, por nuk më ka ndodhur që diçka të ngjashme të dëgjoj e të shoh as në televizionet e vendeve shumë liberale. Ca gjëra janë shumë personale dhe padyshim që këto dëshira për blitz aventura seksuale, bëjnë pjesë në te ato që nuk i diskutojmë ndoshta as me miqtë më të mirë.
A luftohen kështu tabutë apo arrihet e kundërta?
Ju, a do të pranonit të flisni publikisht për gjëra të tilla?
Mua, e gjitha më duket shumë e stisur, por këtu përparësi dhe vlerë ka mendimi juaj.

Albatros Rexhaj


1610298408043.png
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Te flasesh me miqte apo nje diskutim kafje,per disa gjera te nje aksesi te tille, ne koncept nuk gjej dicka te gabuar.
Por te behesh perrall,duke mbeshtetur emisione mediatike ne pytje-pergjigje personale te nje dimensioni te tille,nuk gjej asgje te duhur.
Perderi sa emisionet s'jane te nje aksesi ,si per shembull,keshilla nga seksologu,qe jane ne oret dhe formen e duhur.
Gjithesesi,jemi nje shoqeri ne tranzicion total ne kto drejtime.
Pasi kapim te ngrem pemen duke e kapur nga gjethet.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Morali eshte duka na dale prej terezise. Cdo dite shoh se jemi duke shkuar drejt degjenerimit total, asimilimit dhe brenda pak viteve, nuk do t'kete asgje shqiptari me cka te mburret, vetem se me budallalleqe.
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
I bashkohem mendimit tend Dashni e Lover. Vendi yn per fat te keq jo qe nuk meson te eci perpara po perparon vetem ne negatitivet. Ecim direkt ne Marshin e peste e harrojm qe mund te rrezohemi e demtohemi.
personnalisht jam rrit me familje me tradita sado jashte shtetit. Vendi ku jetoj po me jep mundesin te kem kontakt me shqiptare ( ndryshe nga atje ku isha ) dhe shoh qe jan akoma me tradicional se une .
te ruash origjinen , traditat per mua mbi te gjitha eshte vlere.
atje brezi im Apo me te rinj e kan humb Fillin fare e Eshte per te ardhur keq vertete !
 

Baboon

Ignorance is voluntary misfortune.
(Anti?)Tabutë!
Me cilin nga këta, do ta bëje një "one night stand" ? Kjo është pyetja që shpërtheu mbrëmë në TV.
D.m.th aq mendje hapur qenkemi bërë ne shqiptarët, i paskemi thyer e shkërmoqur të gjitha komplekset dhe tabutë, saqë i paska ardhur radha edhe "one night stands". Ndoshta në një univers apo dimension paralel, po, por, te ky i yni, nuk e besoj.
Mund edhe të jem gabim, por nuk më ka ndodhur që diçka të ngjashme të dëgjoj e të shoh as në televizionet e vendeve shumë liberale. Ca gjëra janë shumë personale dhe padyshim që këto dëshira për blitz aventura seksuale, bëjnë pjesë në te ato që nuk i diskutojmë ndoshta as me miqtë më të mirë.
A luftohen kështu tabutë apo arrihet e kundërta?
Ju, a do të pranonit të flisni publikisht për gjëra të tilla?
Mua, e gjitha më duket shumë e stisur, por këtu përparësi dhe vlerë ka mendimi juaj.

Albatros Rexhaj


Shiko fotografinë 1771294
Unë s'di se kom pa emisionin në fjalë por ky artikull nga Albatrosi më duket pak kontradiktor...
Pse ne Shqiptarët na kanë sjellë gjithë Shqiponjat (jo lejleku) nëpër oxhaqe?!!!
Pse ne nuk jemi pjesë e kësaj bote?!
Kaq shumë ndryshe jemi ne nga gjithë njerëzimi?
Kur i japim të drejta LGBT (se e kan ndryshuar s'di mo si quhen)
Etj
I bie që Zoti ka bo vetëm shqiptarët pastaj gjithë botën...
E pra ne shpesh e morim veten si të mirëqenë.
Si krenar edhe bij Shqipesh...
Por realiteti thotë që ne vrasim përdhunojmë në grup, në familje edhe jashtë...
Ne jemi aq pervers sa edhe bota!
Ne nuk jemi unikë! Jemi njerëz.
S'di thashë sepse ne ket mut demokracie e kemi mor bythmrapsht ndaj rezervoj të drejtën për ça osht fol në atë program nga "mëndjendriturit" e studiove...
Por di që jemi njerëz edhe bojm njerëz si të gjithë.
P.S
Degjenerimin nuk ju a solla unë do thoshte Gjergji....
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
He mi ti jeton edhe ne vend europian , ca ben sikur ske degju noj here kshu 🤪
Sa shqiptar ke per ate pune qe kane bredh Evropen dhe prape jane fanatike te pandreqshem. (Nuk eshte rasti im gjithsesi)
Po une inatin e kam me emisionin e Luanes dhe boobsat e Françeskes qe dalin lisho ne nje emision qe shihet edhe nga femijet.
 

Delirium

No description ...
Sa shqiptar ke per ate pune qe kane bredh Evropen dhe prape jane fanatike te pandreqshem. (Nuk eshte rasti im gjithsesi)
Po une inatin e kam me emisionin e Luanes dhe boobsat e Françeskes qe dalin lisho ne nje emision qe shihet edhe nga femijet.
Kur them un emisionet tona anojne me shume nga pornografia me shani ju 😳
 

Baboon

Ignorance is voluntary misfortune.
Sa shqiptar ke per ate pune qe kane bredh Evropen dhe prape jane fanatike te pandreqshem. (Nuk eshte rasti im gjithsesi)
Po une inatin e kam me emisionin e Luanes dhe boobsat e Françeskes qe dalin lisho ne nje emision qe shihet edhe nga femijet.
Lege drejtë muhabeti n'palester ke bo kshu punësh t'pista mi 😜😂😂
se ka nga t'hapme 24 orë 🤣
 

Baboon

Ignorance is voluntary misfortune.
Une jam e paster si kristal, s’bej pune te pista...dhe mos ma kujto palestren se me qan shpirti! 😢
Tashi edhe universiteti Kristal nuk bonte punë t'pista 😂
Pse bohesh e keqe mi ka ardh 2021
Ndrro rrugë kur bo vrap 🤗
 

Desa

Felix - Culpa
Jam dakord për tranzicionin total të @NeVertiti dhe mburrjen e @Loverboy . Dhe nuk ka të keqe as njëra as tjetra. Tranzicioni kulturor është i domosdoshëm në hapat e kohës që ndryshon, por duke ruajtur vlerat për të cilat mburremi. Personalisht nuk jam kundër të shprehurit personal, por që mediat janë influencuese në shoqërinë rinore as që diskutohet.
Tani cila thyerje e tabusë është në radhë? Sa herë në ditë urinojmë? Lol lol lol
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Lega une dje u regjistrova , ama hapet ne 17 shkurt 😄
Ktu hapu, mbyllu, hapu, mbyllu na çmendën! Edhe koha tani në dimër nuk ndihmon te stervitesh jashte. Shkurtimisht pandemija ne kohe dimri sucks!
 

Delirium

No description ...
Ktu hapu, mbyllu, hapu, mbyllu na çmendën! Edhe koha tani në dimër nuk ndihmon te stervitesh jashte. Shkurtimisht pandemija ne kohe dimri sucks!
Kam nje jav as per vrap spo dal me se shume ftohte , plus vec un ne park dukem keq , mkupton ? 🤪😄😄
 

Delirium

No description ...
Jam dakord për tranzicionin total të @NeVertiti dhe mburrjen e @Loverboy . Dhe nuk ka të keqe as njëra as tjetra. Tranzicioni kulturor është i domosdoshëm në hapat e kohës që ndryshon, por duke ruajtur vlerat për të cilat mburremi. Personalisht nuk jam kundër të shprehurit personal, por që mediat janë influencuese në shoqërinë rinore as që diskutohet.
Tani cila thyerje e tabusë është në radhë? Sa herë në ditë urinojmë? Lol lol lol

Tema : A je pro per one night stand apo jo ? 🤔
 

Baboon

Ignorance is voluntary misfortune.
Jam dakord për tranzicionin total të @NeVertiti dhe mburrjen e @Loverboy . Dhe nuk ka të keqe as njëra as tjetra. Tranzicioni kulturor është i domosdoshëm në hapat e kohës që ndryshon, por duke ruajtur vlerat për të cilat mburremi. Personalisht nuk jam kundër të shprehurit personal, por që mediat janë influencuese në shoqërinë rinore as që diskutohet.
Tani cila thyerje e tabusë është në radhë? Sa herë në ditë urinojmë? Lol lol lol
Si njalë ky komenti 😜
Por më pëlqeu
Epilogu 👍
 

Baboon

Ignorance is voluntary misfortune.
Jam dakord për tranzicionin total të @NeVertiti dhe mburrjen e @Loverboy . Dhe nuk ka të keqe as njëra as tjetra. Tranzicioni kulturor është i domosdoshëm në hapat e kohës që ndryshon, por duke ruajtur vlerat për të cilat mburremi. Personalisht nuk jam kundër të shprehurit personal, por që mediat janë influencuese në shoqërinë rinore as që diskutohet.


Tema : A je pro per one night stand apo jo ? 🤔
S'ke turp që ja lyp live mër 😜🤣🤣
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Nuk shikoj ndonje gje qe me duhet te me ngrihen qimet perpjete i shqetesuar. Gjithsecili ka jeten e tij/saj e nderton dhe e jeton si ti pelqeje.
Boll me keto “burgjet” morale ndaj te tjereve!
 
Top