(Anti?)Tabutë! "one night stand" ?

Desa

Felix - Culpa
Jam dakord për tranzicionin total të @NeVertiti dhe mburrjen e @Loverboy . Dhe nuk ka të keqe as njëra as tjetra. Tranzicioni kulturor është i domosdoshëm në hapat e kohës që ndryshon, por duke ruajtur vlerat për të cilat mburremi. Personalisht nuk jam kundër të shprehurit personal, por që mediat janë influencuese në shoqërinë rinore as që diskutohet.


Tema : A je pro per one night stand apo jo ? 🤔
Jo, sepse po të shijoi don ende më shumë dhe i prishet termi. Bëhet several night stand 🙂
 
Nuk e kam iden e emisioneve shqiptare sepse un nuk shof as ato italjanet per ate pun sepse sduroj injorancen ne pergjithsi... por te gjitha pak a shum njesoj jan po he.

Sa per thyerjen e tabuve, pse nuk ankohet njeri per fjalorin apo per zh-veshjen e femrave?! Kam degjuar gjera me te renda se sa nje diskutim rreth seksit.

Personalisht, e vetmja gje qe me skandalizon eshte kjo bot ka nevoj per nje riedukim seksual dhe asnjeri nuk nderhyn.
 

Endrra

VIP
Skam mendime per dicka qe njerezit e zgjidhin vete jeten e tyre .. jemi pro apo kunder .. pederisa pajtohen te dy palet me kete gje dhe ndodh..
Me duket ama shume skandaloze ngjarja e fundit .. qe nje baba dhe familjar .. kish pas lidhje me dy motra dhe e shoqja e pranonte. .. si dhe faktin qe i ka lene shtatzene dhe ka shitur femijet nga kto lindje ... dmth cfare morali ti bejme asaj shoqerie valle ?
Burri ishte 60 e ca vjec . Pra rrit ne nje shoqeri konservative .. pra sic shihet morali dhe vlerat nuk ndikohen fort nga emisionet open minde rreth dickaje .
 

Delirium

No description ...
Skam mendime per dicka qe njerezit e zgjidhin vete jeten e tyre .. jemi pro apo kunder .. pederisa pajtohen te dy palet me kete gje dhe ndodh..
Me duket ama shume skandaloze ngjarja e fundit .. qe nje baba dhe familjar .. kish pas lidhje me dy motra dhe e shoqja e pranonte. .. si dhe faktin qe i ka lene shtatzene dhe ka shitur femijet nga kto lindje ... dmth cfare morali ti bejme asaj shoqerie valle ?
Burri ishte 60 e ca vjec . Pra rrit ne nje shoqeri konservative .. pra sic shihet morali dhe vlerat nuk ndikohen fort nga emisionet open minde rreth dickaje .
Eshte teme tjeter ajo e shitblerjeve , je pro per one night stand ?
 

Endrra

VIP
Eshte teme tjeter ajo e shitblerjeve , je pro per one night stand ?
Po clidhje ka ? Jam pro a kunder ? A shkojn me njeri tjetrin me deshire .. apo bin dakort para se te shkojn me firme , se se kuptoj une kete gje ?
Dhe ka statistik qe ngelet vetem tek nje here ?
U ka mbajt kush kandilin?
 

Delirium

No description ...
Po clidhje ka ? Jam pro a kunder ? A shkojn me njeri tjetrin me deshire .. apo bin dakort para se te shkojn me firme , se se kuptoj une kete gje ?
Dhe ka statistik qe ngelet vetem tek nje here ?
U ka mbajt kush kandilin?
Edhe kandili eshte teme tjeter , ti o ti si femer moderne europiane , si e sheh kte ?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Tek ne ata te "Moqmit", pleqnaret e vjeter e kane thene nje fjale goxha te urte :

"Kur pajtohet njeriu me fytyre, i ben tgjitha".

Mire se erdhet ne kete epoke.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Une mendoj se televizioni jone nuk paraqet realitetin 100% shqiptar. Nuk mendoj se e tere shoqeria jone qenka si ata qe na dalin ne TV, qofte plastike e gjalle, qofte nuditet, qofte fjalor banal, qofte cdo gje tjeter.

Media fatkeqesisht ka hyre aq dhunshem ne familjen e cdo shqiptari saqe po punon perdite ta carmatose njeriun nga ndjenja e turpit, e vertetesise, e respektin per veten, etj etj.
Media na nxjerr goca me te brendshme ku siper barkut te tyre hane cunat(cuna qe as nuk i njeh), nxjerr 1 burre me 20 femra ne spa e pishine, duke kenaqur zoterine(lodra me pak fjale, se na bejne dhe leksione sot mbi respektimin e gjinise femerore), ne orar ditor del tjetra pa teklif e shpjegon menyrat e kenaqesise intimore, (se s'du tja permend emrin), e tjetri e tjetri e tjetri. Dhe te gjitha ketoooo: ne emer te emancipimiittt. Dhe mire kjo, por ke frike sot me mbajt dicka brenda barkun tend se te quajne te prapambetur. Lol. S'ke te drejte gjykimi sot se ne jemi vetvetja, terrci verrci.

S'ka asgje ne kete bote qe nuk ka limit! E pamundur, edhe rruget e makinave kane korsi, jo me njeriu.

Une emisione nuk shof por kto vidiot kur behen skandale e me dalin ne fb kam ndjek. Por edhe kjo mund te jete pasoje e nje shoqerie qe deri dje jetonte vec per syte e botes, ndersa sot per "inat" te botes ka humbur Vetveten!

Kaq kisha!
 

Baboon

Ignorance is voluntary misfortune.
Une mendoj se televizioni jone nuk paraqet realitetin 100% shqiptar. Nuk mendoj se e tere shoqeria jone qenka si ata qe na dalin ne TV, qofte plastike e gjalle, qofte nuditet, qofte fjalor banal, qofte cdo gje tjeter.

Media fatkeqesisht ka hyre aq dhunshem ne familjen e cdo shqiptari saqe po punon perdite ta carmatose njeriun nga ndjenja e turpit, e vertetesise, e respektin per veten, etj etj.
Media na nxjerr goca me te brendshme ku siper barkut te tyre hane cunat(cuna qe as nuk i njeh), nxjerr 1 burre me 20 femra ne spa e pishine, duke kenaqur zoterine(lodra me pak fjale, se na bejne dhe leksione sot mbi respektimin e gjinise femerore), ne orar ditor del tjetra pa teklif e shpjegon menyrat e kenaqesise intimore, (se s'du tja permend emrin), e tjetri e tjetri e tjetri. Dhe te gjitha ketoooo: ne emer te emancipimiittt. Dhe mire kjo, por ke frike sot me mbajt dicka brenda barkun tend se te quajne te prapambetur. Lol. S'ke te drejte gjykimi sot se ne jemi vetvetja, terrci verrci.

S'ka asgje ne kete bote qe nuk ka limit! E pamundur, edhe rruget e makinave kane korsi, jo me njeriu.

Une emisione nuk shof por kto vidiot kur behen skandale e me dalin ne fb kam ndjek. Por edhe kjo mund te jete pasoje e nje shoqerie qe deri dje jetonte vec per syte e botes, ndersa sot per "inat" te botes ka humbur Vetveten!

Kaq kisha!
Kaq? pse jo mo tepër?
Jom kurioz
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Shih, shih, :p sa prapa TV tona. ;) Ne ne forumin tone e kemi diskutu qysh ne 2008 🧐 Une po sjelle mendimin tim te atehershem :giggle: kur beja mekate :p


Ndoshta ndoshta do ishte mire ta ndajme shapin nga sheqeri. Pra ta ndajme one night stand nga everynight night stand apo everyweek night stand. Pra jam kunder marjes per baze te ekstremeve.

Shumica nga ne jemi duke tentuar nga mesi i moshes sone, andaj, jetes nuk i dihet dhe kur kihet parasysh se one night stand munde te jete edhe rastesi nuk duhet te paragjykojme. keshtu se paku une mendoj. Nuk besoj se munde te gjykojme dike vetem per vetem te nje one night stand. Kjo ne mos na ka ndodhe deri me sot, munde te na ndodhe neser, pasneser por nuk eshte e thene se duhet te na ndodhe te gjitheve medeomos. :gjujpeshk: Ca nga ne jemi me te dobet emocionalisht dhe ndoshta, ndoshta po them, nga probleme te natyrave objektive e subjektive munde te ndodhemi ne nje situate te one night stand. Jam i bindur, e potencoj se plotesisht jam i bindur, se te gjithe qe kan kaluar nje one night stand, kur jan ndalur dhe e kan analizuar ate, kan ardhur ne perfundim se nuk ka qene nje veprim i mire. Por, kjo ka ndodhur tanime. :gjujpeshk: Nuk po flase ketu per rastet ekstreme. :espuls::espuls:Une nuk jam as pro e as kunder ojne night stand, sepse po te isha pro dmth. te shkoja me qellim qe te beja nje gje te tille, nuk e di a do munde te quhej ajo one night stand por as nuk jam kunder sepse e konsideroj se one night stand, edhe munde te na ndodhe, madje them se edhe njerezve mjaft human ( nese behet fjale ketu per ata me te ndershmit).
Pra one night stand mendoj se eshte nje situate e cila ndodhe (ndoshta ndoshta pa vetdije te plote), nje situate mjaft e komplikuar per ta spjeguar por gjithsesi se jam i bindur se ju ndodhe shume njerezve.
Une nuk kam patur rastin te kem one night stand, por one hour stand ose ose five minute stand them se po. Kjo qe potencova nuk me ben as me burre e as me pak burre por vetem se nuk desha te beje nje genjeshter te radhes (qofte ky edhe virtualitet) dhe kete jo nga arsyeja se kisha obligim per te mos genjyer ketu ama nga arsyeja e vetme se nuk doja te genjeja veten. E te mundohesh te genjesh veten mendoj se eshte shume ide e keqe. :gjujpeshk: Me falni se pak e zgjata :) Upssss se isah duke harruar se si jam ndier pas asaj one hour stand ose five minute stand. :gjujpeshk: Eh ........
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Nuk po kuptoj nje gje, dmth Albatrosi u shqetesua se ne ishim openminded?
Se u perdor termi "one night stand" apo se u be nje pyetje si mijra pyetje idiote ne emisione idiote?
Lere pastaj kto kujat tuaja gja ne emer te shkaterrimit shoqeror
One night stand , nuk eshte taboo, taboo eshte sjellja jone me dy standarte.
Jua vret veshin kur pyesin, ama ta beni nuk jua vret lool
 
Nuk po kuptoj nje gje, dmth Albatrosi u shqetesua se ne ishim openminded?
Se u perdor termi "one night stand" apo se u be nje pyetje si mijra pyetje idiote ne emisione idiote?
Lere pastaj kto kujat tuaja gja ne emer te shkaterrimit shoqeror
One night stand , nuk eshte taboo, taboo eshte sjellja jone me dy standarte.
Jua vret veshin kur pyesin, ama ta beni nuk jua vret lool

e fillove ti me kunja qe ne mjes 🤣
 
Top