Arabia Saudite ia fali Rusisë kutinë që sinjalizon afrimin e fundit të botës

legjenda

Tetova
Teoricienët konspirativ thonë se Arabia Saudite i ka dhënë Rusisë një armë të vjetër apokaliptike të zbuluar nën Xhaminë e Madhe në Mekë.

Këto spekulime se pajisja legjendare e quajtur “Ark of Gabriel” është gjetur nën xhaminë ‘Masjid al-Haram’, xhamia më e shenjtë në Islam, po bëjnë xhiro nëpër qoshet më të errëta të internetit.

Mitet thonë se engjëlli Gabriel, i cili i tha Marisë së virgjër se do ta lindte Jezusin dhe se ka diktuar në Kuran për Profetin Muhamed, poashtu i ka dorëzuar një kuti me “fuqi të pafund” për themeluesin e besimit mysliman, raporton Dailystar, transmeton lajmi.netMuhamedit i është thënë që ta groposë kutinë në vendin e shenjtë, në “vendin e adhurimit”, dhe se ajo do të gjendet kur të afrohet fundi i botës.

Të mbijetuarit paranojak besojnë se Arabia Saudite ka zbuluar kutinë gjatë një projekti rindërtues të Xhamisë së Madhe, dhe ua ka dorëzuar atë rusëve.Ata pretendojnë se ushtria ruse po e dërgon kutinë në Antarktidë, me shumë gjasë në një bazë të vjetër Naziste UFO.

Një vajzë që e quan veten Sorcha Faal pretendon se rojat e dy xhamive të shenjta në Mekke kanë kontaktuar patriarkun Kiril në Moskë, kreun e Kishës Ortodokse Ruse, për ta paralajmëruar atë se ndërtuesit kanë gjetur një kuti misterioze gjatë punës së tyre, transmeton lajmi.net.Përderisa ekipi gërmues prej 15 njerëzve kanë tentuar ta largojnë kutinë, një shpërthim i madh i energjisë ishte emituar, duke vrarë të gjithë ekipin dhe përmbysur vinçin, ka thënë roja.


Disa nga këto janë të vërteta, ngaqë Admirali Vladimisky kishte nisur një aksion “ushtarako-fetar” këtë muaj në Jeddah.

Edhe përkundër faktit se të dyja vendet përgënjeshtrojnë një gjë të tillë, nuk mund të quhet si vizitë zyrtare ngase marrëdhëniet ndërkombëtare mes të dyja vendeve janë shumë të dobëta.Por, Sorcha Faal dështon të spjegojë teorinë e saj dhe nuk jep sqarime se pse Arabia Saudite do t’ia jepte një gjë aq të shtrenjtë Rusisë, apo pse Rusia do ta dërgonte atë në antraktidë.Faal mendohet të jetë pseudonim i përdorur nga David Booth – i cili operon me ueb-sajtin “اka do të thotë”, në të cilin këto spekulime u paraqitën fillimisht.

Booth beson në besime tjera që përfshijnë profeci se një planet misterioz i fshehur i quajtur “Nibiru” do të godas Tokën në Mars të vitit 2016.
arabia-saudite-ia-fali-rusis-euml-kutin-euml-q-euml-sinjalizon-afrimin-e-fundit-t-euml-bot-euml-s-foto_hd.jpg
kutiaaa.jpgkutia2.jpgkutia3.jpgkutia4.jpgkutia6.jpg
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Arabia Saudite ia fali Rusisë kutinë që sinjalizon afrimin e fundit të botës

Qfar pallavrash ka haj medet !
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Arabia Saudite ia fali Rusisë kutinë që sinjalizon afrimin e fundit të botës

Po na beni ti hame me dhemb kta muaj..njehere dhjetor ,njehere prill e njehere shtator...tashi mars.
Tashi une du me sa mars bohet llaf?
 
Top