Argjentinë, miliona insekte pushtojnë bregdetin; pamje të frikshme

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Me miliona insekte janë shfaqur në plazhin e Argjentinës dhe një fenomen i tillë mbetet i pashpjegueshëm.

Inskete.jpg


Banorët kanë reaguar ndaj këtij tmerri pasi panë shumë insekte që gjendeshin pranë plazhit në vendpushimet e Mar de Ajo, 31 milje larg nga qyteti i Buenos Aires dhe San Bernado.

Insekte.jpg


Lajmi është transmetuar nga “Daily Mail”, dhe pamjet janë vërtet të frikshme. Insektet kanë nxirë të gjithë vijën bregdetare. Ekspertët kanë shkuar në vendin ku gjendeshin miliona insekte për të kuptuar motivin e grumbullimit të insekteve në plazh.

Insekte-3.jpg


Disa nga përdoruesit e rrjeteve sociale thonë se kjo është një shenjë se fundi i botës është pranë, ndërsa disa të tjerë besojnë se një tërmet ka goditur zonën aty afër dhe është shfaqur invazioni i insekteve.
g.shqip
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Argjentinë, miliona insekte pushtojnë bregdetin; pamje të frikshme

si leshterik u dukerkan kshu ne pamje te pare...uekkk
 

DeliriumMind

Dje ishte dje, sot eshte sot.
Titulli: Argjentinë, miliona insekte pushtojnë bregdetin; pamje të frikshme

Horror! :O
Sa i urrej insektet... me mir qe kan ngordhur
 
Top