Arkipeshkvi Viganó-Grand Reset, Plani per nenshtrimin e botes nepermjet pandemise!

carlo-maria-vigano-1246364.jpg


Leter e hapur e monsignor Carlo Maria Vigano, ish arkipeshkv, ish nunzio apostolico i Vatikanit ne USA drejtuar Presidentit te Sh.B.A Donald Trump.


Zoti President,
Me lejoni t'Ju drejtohem Ju ne kete ore te erret, ku fati i njerezimit eshte i kercenuar nga nje konspiracion global kunder Zotit dhe kunder mbare njerezimit.

Po ju flas si Arkipeshkv, si pasardhes i apostujve dhe si ish Drejtues i Misionit apostolik ne Sh.B.A!

Ju shkruaj per te thyer heshtjen e autoriteve civile dhe fetare, ju shkruaj si "zeri i dikujt qe bertet ne shkretetire".


Siç ju kam shkruar ne Letren time te qershorit, ky moment eshte vendimtar, sepse ndodhen perballe Forcat e se Keqes kunder Forcave te se Mires.

Forcat e se Keqes jane te fuqishme, te mireporganizuara ndersa Forcat e se mires jane te çorganizuara, te braktisura nga udheheqesit e tyre perkates qofshin keta shpirterore apo politike.


Jetojme ne nje kohe ku jane shumefishuar tentativat e atyre qe duan te shkaterrojne bazat e shoqerise civile si-familjen, respektin per jeten,dashurine per Atdheun, lirine per te edukuar etj.

Shohim qe udheheqesit e shteteve dhe lideret shpirterore te njerezimit perkrahin kete vetevrasje te kultures njerezore, nderkohe qe qytetareve ne mbare boten ju mohohen te drejtat paresore ne emer te nje emergjence sanitare e cila po perpiqet te instaloje nje diktature mbareboterore.


Nje plan global, i quajtur "Grand Reset" eshte ne realizim e siper.
Ideuar nga nje elite qe deshiron te nenshtroje boten nepermjet masave shtrenguese duan te eleminojne lirine e individit dhe popujve.
Ne disa shtete ky plan eshte financuar dhe ka nisur zbatimin,ne disa te tjera eshte ne fillesat e tij.


Pas ketij plani qendrojne forca te erreta shume te fuqishme (World Economic Forum dhe Event 201) qe nepermjet lidereve boterore perkrahin dhe financojne zbatimin e kesaj agjende.


Qellimi i Grand Reset eshte instalimi i nje diktature shendetsore nepermjet zhdukjes se lirise personale me pretekstin e realizimit te nje mireqenie mbareboterore duke zhdukur identitetin personal.


Çmimi i kesaj mireqenie garantuar nga FMN(Fondi Monetar Nderkombetar) eshte heqja dore nga prona private dhe vaksinimi i njerezimit nga Covid19 dhe Covid21 i promovuar nga Bill Clinton dhe koorporatat farmaceutike.


Pertej interesave ekonomike promotoret e Grand Reset duan te pajisin gjithe njerezimin me nje pashaporte shendetesore te unifikuar dhe me nje ID dixhitale qe do i lejoje te dine levizjet e çdo personi ne bote.


Te gjithe ata qe nuk do i pranojne keto kushte do te mbyllen ne kampe te veçanta te mbyllura dhe do ti konfiskohet pasuria.PS-Letra vazhdon dhe eshte shume e gjate, nder te tjera monsignor Vigano parashikon edhe dy karantina mbareboterore dhe sipas tij ne 2021 Grand Reset do te zbatohet ne mbare boten.
Ai ndalet shume edhe te humbja e vlerave katolike ne rreshtat e tij drejtuar Presidentit te USA, por une e solla kete teme me shume per denoncimin e tij si person dipllomat dhe njohes i deep state se sa si perfaqesues i Vatikanit.


Perkthyer dhe pershtatur nga blogu-"Ne emer te Zotit" nga LeVoyageur per fv.al
 
Me vjen mire qe lexova dhe nje Prift qe mendoka si une .
Se kur lexon dhe dike tjeter i thua vetes,epo nuk jam dhe aq e `cmendur`.
Mjere njerzimi per pasojat qe do kete ,nese se ndalojne ne kohe kete lloj merimange.
 
Ky Prifti paska Pjerdhur! Ne emer te Kishes Katolike flet vetem Papa, e nese do kishte nje "kurdisje" te tille, mendoni se Papa nuk do e thoshte?! Rrjeti i agjenteve te tij eshte me i forte se i CIA-s. Papa me nje thirrje te vetme do shkaktonte protesta popullore te "hatashme" sidomos ne Europe! Me vjen te qesh me kete punen e çipit?
 
Ky Prifti paska Pjerdhur! Ne emer te Kishes Katolike flet vetem Papa, e nese do kishte nje "kurdisje" te tille, mendoni se Papa nuk do e thoshte?! Rrjeti i agjenteve te tij eshte me i forte se i CIA-s. Papa me nje thirrje te vetme do shkaktonte protesta popullore te "hatashme" sidomos ne Europe! Me vjen te qesh me kete punen e çipit?
Kush e len papen?!
Kordinatat e forta qe ne i besojme jane ne bashkpunimin e heshtur te forces tyre.
Nese mendojme qe ana monetare e botes eshte ndertuar si filles mbi nje priamid bankare,cfare pret ti me tej?!
Te na plotesohen interesat ne?!
jena ba shume,dhe kishim filluar te zgjoheshim teper nga gjumi i nenshtrimit.
Sa per cipat sjane shume te nevojshme jo,se dhe tani dine cdo levizje tonen.
 
  • Më pëlqen
Reactions: Ber
Shoqe jam dakord me ty deri diku! Kam lexuar mjaftueshem mbi "konspiracionin", dhe deri diku ka ngjarje qe jane dyshuese. Politika Boterore funksionon si ne jeten e perditshme te njeriut, ku i "forti" e ha te "dobetin". E para, boten nuk e komandon nje "dore" e vetme, por jane 3 boshte(USA-UK/Europa/Rusi-Kine), keta nxisin shkaktojne revolucionet, keta te fusin ne lufte, keta te shesin armet e tyre, dhe pasi te shkaterrojne sistemin ekonomiko-politik, vijne te te rindertojne. Komandojne qeverine e atij shteti, marrin ne dore sistemin bankar, burimet natyrore e nentokesore, portet e gjithcka! E dyta, Bota nder shekuj ka kaluar epidemi te forta, njehere Perandoria Romake ka Kaluar nje epidemi e cila ka zgjatur plot 10 vite. Nje virolog Shqiptar nje dite rreshtoi plot 7 semundje infektive te renda nga viti 1900 e ketej vetem ne Shqiperi(fruthi, lija, malarja etj). Nuk mendoj se ka Axhende cipesh, edhe tani je i kontrolluar non-stop aq sa edhe televizoret kane filluar ti nxjerrin me telekamera e mikrofone, nese ke nje pajisje elektronike te cfardoshme, me bateri dhe te lidhur me internet, i pergjuar je! Po une them Suedia beri mire qe nuk u mbyll ,pa u infektuar pjesa derrmuese e njerezve, asnje vaksine nuk do kete rezultat. "Imuniteti i tufes" njihet prej shekujsh!
 
Top