Arredimi i brendshem

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Dizajni i brendshem, ose arredimi i hapesirave te brendshme te nderteses eshte nje disipline e cila lidhet me arkitekturen qe ka te beje me paraqitjen dhe dizajnin e hapesirave te brendshme te tilla si dhoma, zyra, etj. Kjo eshte zakonisht nje perzierje e dy elemeteve; estetike dhe teknike. Planimetria e mureve, dezajni i tavanit, lloji i dritareve jane komponente qe kane me shume lidhje me arkitekturen, ndersa zgjedhja e parketit, qilimeve, ngjyrave , apo llambave qe instsaluara jane disa nga konsideratat e perbashketa artistike. Ne pergjithsi, arredimi i brendshem meret persiper nga pecialiste te trajnuar. Puna e tyre mund te hyje ne veprim gjate n dertimit fillestar ose pasi ndertesa ka perfunduar.

Me pare, dizajni i brendshem ishte nje koncept i njohur vetem per aristokratet. Ideja per te zmadhuar hapesirat e brendshme apo per ti bere ato sa funksjonale aq dhe te kenaqshme per syrin nuk ishte ne mendjen e cdo nejriou por vetem tek ato qe kishin nej pasuri te madhe dhe me nej status te larte. Sot, pavarsishet se kemi te bejme me nje hapesire te vogel si shtepia apo nje ndertese gjigande si qiellgervishteset. Hapesirat e brendshem luajne nej nga rolet me te rendesishme duke u dizanjuar ne menyre terheqese efikase dhe funksjonale.

Shume njerez zgjedhin te punesojne dizanjers profesional per te ndihmuar en aarredimin e nje ambjenti te brendshem. Kjo do te ndihmonte ne nje zgjedhej me profesjonale dhe nuk do shkaktonte pendim mbi harmonine e pergjtihshme te kombinimit te mobiljeve apo ngjyrave.


Po ju miq sa rendesi i kushtoni kombiminimit te mobiljeve en shtepi? ndoshta mund te sillni foto te ambejnteve te brendshem te shtepive tuaja:) ose pamje qe ju kane terhequr vemendjen dhe ju pelqejne :)

Interior-Design-Ideas-004.jpg

Interior-Design-Ideas-001.jpg

interior-design-inspiration-linea-italia.jpg
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Arredimi i brendshem

Arredim??

Zakonisht sme pelqejne dhomat e ftohta por varet se si jane vendosur mobiljet..
E preferuara ime qe me siguri do e kem eshte kjo
2i097i9.jpg

Ndersa nje dhome do me pelqente keshtu, me shtratin me jorgane te mbushur, dhe muret te zbukuar me ''letra muri'' dhe sh foto
2yvqusm.jpg
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Arredimi i brendshem

Arredim i brendshem...

1219.jpg


Sala-4.jpg

061116105820_gretha_3.jpg


M'like
cdlmoderna1000.jpgglam.jpg


01_b_arredi-camerette.jpg
 
Redaktimi i fundit:

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Arredimi i brendshem

para nja 2 javesh kam pare nje emisjon te visjon plusit mduket: Stili im, atje fliste rreth arredimit duke u ilustruar me shembuj nga nje familje e zgjedhur prej tyre. Nqs i rastit dikujt linku mund ta sjelle.. Une pare serin ku ishin nje cift arkitektesh te intervistuar...

kjo per nickun, meqe si pelqen te ftohtat.... thjesht bej rreguje gjerat e dhomes dhe do ngjaj me ngrohte :D

Peach-Green-Gray-Scheme-Bedroom-Design-for-Girls.jpg


dhoma gjumi

Contemporary-Bedroom-Design.jpg


creative-antique-attic-bedroom-design.jpg


lovely-pink-bedroom-design.jpg


purple-bedroom.jpg
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Arredimi i brendshem

[video=youtube;_pFC3AFlc-4]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=_pFC3AFlc-4[/video]

e gjetaaa :D
 
Redaktimi i fundit:

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Arredimi i brendshem

200084_494264827285377_1115963023_n.jpg
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Arredimi i brendshem

Jeni shume te ezauruar ne shije :p ( e kam fjalen per zanatcinjte lol )
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Arredimi i brendshem

ja nje dush interesant :D
306534_10151880286785512_931624567_n.jpg
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Arredimi i brendshem

408576_10151439782868060_421823950_n.jpg

293548_10151433018308060_438980086_n.jpg
 

DeliriumMind

Disconnect to Riconnect 💫
Pe: Titulli: Arredimi i brendshem

extra room...
4-16-***1.jpg

CFARE ME PAN SYT!
e du e du e du e du e du
Si sme ka shkuar nder mend deri m'sot? :O


ja nje dush interesant :D
306534_10151880286785512_931624567_n.jpg


Ehhhh po cmimin ja ke pa? .-. gjithsesi e kemi lan qe do e blejme :p

b635440597783099_pop.png
Pershembull tani qe pash ket do luftoj deri sa ta gjej dhe ta blej .-.
sedia-silvia-zacchello.jpg

FoodArmchair.jpg

reu_rtr1xp3g_alta_352785.jpg
iz7sdt.jpg
Schermata-2011-06-19-a-11.40.19.png

Stili qe adhuroj eshte nje mix pop/vintage...

Pershembull un ket
get-9-2010-79jwj26l.jpg
e kam si kornize te madhe sa nje tv 50 pollici por me drrita ( eshte neon siper pubit dhe drrita jeshile te vogla te banaku )
dicka super... pse mund ta leja aty un? nejse... duhet te dish vendet ku ti blesh keto, un iki te njoni qe furnizon pub-e, lokale, piceri, hotele... ka gjerat me te cuditcme te ksaj bote dhe te vjehtrra,,,,
 
Last edited by a moderator:

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Arredimi i brendshem

Mua me pelqen nje tavan i tille ne shpi,plot me yje (tek pishina e brendshme ose tek dhoma kinema).
rope-light.jpg


Edhe nje dhome e tille me chandeliers dhe plot drite dhe ngjyra...
tumblr_m11s797l5t1r4o890o1_500.jpg
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Arredimi i brendshem

149370_534200743281263_1048208909_n.jpg
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Arredimi i brendshem

936525_10151618020391897_459435928_n.png

^_^
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Arredimi i brendshem

Bedroom7.jpg

Open-Space-Living-Room1.jpg
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Arredimi i brendshem

Per ata qe adhurojne drit'hijen dhe klasiken

Kuadra%201.jpg


Taormina_2012.jpg


letto%20matrimoniale%20in%20pelle%20chateau%20d%20aux%20modello%20reno.jpg
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Arredimi i brendshem

soggiorno-moderno-roche-bobois-libreria-latina.jpg

GENOVA_315.jpg


camera-con-pareti-rosa-antico.jpg
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Arredimi i brendshem

tappeti-moderni-nanimarquina-2.jpg

cucine_moderne_8.jpg


camera-letto-3d-exclusiva03a-big.jpg


Bagno+moderno.png
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Arredimi i brendshem

0024%20mobile%20moderno.jpg


EA6A40896B3911DCBCC300145164C465.jpg
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Arredimi i brendshem

934003_363484513785012_814571977_n.jpg


1185602_359953177471479_1670978322_n.png


1231620_363700670430063_497736217_n.jpg
 
Redaktimi i fundit:

princesha

Warrior Princess
Titulli: Arredimi i brendshem

Dritaret i kam shummm qejf, dhe kjo pamje me pelqen shuuuuuuummm
ing-living-room-interior-design-ideas-stylish-home.gif
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Arredimi i brendshem

Meqë kto dite po shof per ide per te mobiluar nje kuzhine te re, mua mu kan fiksuar keq kto kuzhinat bardh e zi & glossy!


black%20gloss%20kitchen.JPG


2552_rocktheosa_black-white-peninsula-steel-hood-favorite-with-l-shape-kitchen-and-under-cabinet-lighting-for-rocktheosa-impressive-black-and-white-kitchens-for-new-home-design.jpg


home-design-lover-regarding-gloss-kitchen-cabinets.jpg
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Arredimi i brendshem

charming-high-end-bathroom-designs-luxury-bathroom-design-inspiration-lighting-fixtures-marble-vanity-mirror-towel-rack-white-bathtub-built-in-bathroom-rack.jpg


RMP_24492938_RMP-V-094-resized.jpg

Luxury-Bathroom-11-2.jpg
 
Top