• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

As te prehet ne paqe nuk e lene! “Nuk paguajmë asnjë qindarkë”, vazhdon beteja për Emiliano Sala

N0

Ding Ding!
Ja pra kjo eshte industria e Futbollit!

Kanë kaluar më shumë se tre muaj nga aksidenti tragjik që i mori jetën Emiliano Sala, por “lufta” mes Nantes dhe Cardiff nuk ka ndërmend të ndalet. Vdekja e sulmuesit argjentinas, avioni i të cilët u rrëzua në ngushtincën e Le Mans, vazhdon të krijojë polemika mes dy klubeve që sapo kishin arritur marrëveshjen për transferimin e futbollistit për 17 milion euro. Nantes pretendon këtë shifër, ndërsa Cardiff as që ka ndërmend të paguajë. Për këtë arsye, klubi francez i është drejtuar FIFA-s, ndrësa qeveria botërore e futbollit ka kërkuar të gjithë dokumentacionin e transferimit.

i-1-770x433.jpg


Në fillim palët ishin gati të uleshin në tavolinë për të gjetur një zgjidhje, por klubi i Premier Ligës ka ndryshuar kurs. Cardiff pretendon se nuk ka depozituar asnjë dokument që zyrtarizon blerjen e lojtarit dhe se ai nuk ishte regjistruar në Premier Ligë. “Nuk do të paguajmë asnjë qindarkë”, shprehen drejtuesit e klubit uellsian, për mediat angleze. Krejt ndryshe është pozicioni që mban Nantes. Francezët bëjnë të ditur se dokumentacioni ishte plotësuar sipas rregullores së FIFA-s, që nga ana e saj bën të ditur se hetimi vazhdon, por nuk jep asnjë detaj në lidhje me këtë çështje.

69efdbf0c581cc3843f5bc42e6defb6a-600x338.jpg


Balkanweb.com
 
Top