Asnjehere mos ndaloni se qëni nje person i mire per njrezit rreth jush.

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Nuk është e nevojshme të hakmerreni, njerëzit e këqij shkatërrojnë veten e tyre. Ndjenja e dhimbjes që krijohet pas një zhgënjimi është shumë e keqe dhe mund të shkaktojë konfuzion. Por ju, gjithmonë qëndroni të mirë dhe të drejtë, sepse kjo është ajo që ju bën një person unik dhe fantastik.

Mos lejoni Qe te tjeret te ndikojne ne disponimin tuaj me te mire , ne vendimet tuaja e rrjedhimisht ne jeten tuaj. Vazhdoni te jeni nje person i mire edhe nese te tjeret nuk Ju trajtojne mire sepse ne fund te fundit miresia Eshte e padukshme per syte i jep shume vlere zemres tuaj .

Nuk ke nevoj te urresh edhe nese je ndjere i pakenaqur , k merzitur, i zhgenjyer . Perpiquni ti kaperceni te gjitha kto ne menyre qe te mos helmoni zemren tuaj . Kjo nuk duhet te bej qe ju te ndryshoni edhe nese shpesh ju e kuptoni se menyra juaj e te qenurit nuk kondiderohet dhe shklyhet ne menyren e duhur .

Kontrolloni zemren tuaj , padushim qe reagimi par Eshte zemerimi por perpiquni te falni ata Qe ju lendojne. Kjo do tju ndihmoje te jeni te durueshem edhe ne momentet me te veshtira sepse do te jete me e lehte te qendroni te qete. Vetem keshtu nuk do të urreni dhe pendoheni dhe atehere mund ta kontrrolloni zemren tuaj qe te jeni te durueshem dhe te mos zemeroheni.

Ne fund te fundit nuk ke kuptim ti pergjigjem te keqes me te keqe duke ndjere ndjenja te keqija ne do merrnim vetem gabime te renda . Duke réaguar ne kte menyre ne nuk do te bénim asgje por do te ndjeheshim me keq per veten .

Duke ju nenshtruar zemerimit ne do te merrnim vetem erresire ne zemrat tona ..

Revista Psikologji.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
I aspire to be Miss. Miresia! :p
Kafshet t'me rrine larg :p
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Nga jeta mesojme qe;
Cdo gje peshoje mire,sepse dhe miresia te kthehet ne kusur negativ, nese bie mbi ata te cilet s`ja njohin vleren.
 
Top