Atë që se arriti për 100 vjet Shqipëria, Kosova e bëri me të parën”

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues

majlinda24.jpg
Trajneri i xhudos, Driton Kuka, në një status në Facebook ka shkruar: “Atë që se arriti për 100 vjet Shqipëria, Kosova arriti të fitoi medaljen e artë qysh në paraqitjen e parë”.

Megjithatë, trajneri i kampiones olimpike Majlinda Kelmendi, Kuka ka pohuar se kjo medalje është e dyja shteteve tona dhe mbarë popullit shqiptarë.

Ja postimi i plotë i Kukës

Lojërat Olimpike për Kosovën me sot morën fund!
Ajo që s’është arrit nga shteti ynë amë Shqipëria për më se 100 vite u arrit për shtetin tonë të ri qysh me paraqitjen e parë, medalje kjo që është përbashkët e të dy shteteve tona e popullit tonë në mbarë Boten!

Majlinda e artë Nora fitoj Normën Olimpike lëndoj ligamentin 2 muaj para garave erdhi e lënduar garoj fitoj një luftë mandej humbi u radhit në pozitën e 9.

Sportist nga të dy shtetet tona tentuan të arrijnë më shumë por për momentin kaq i kishim mundësitë!

Në Baku, Nora shpëtoj nderin e Kosovës e në Rio Majlinda nderoj Kosovën e Shqipërinë e të gjithë ne!

Dashtë Zoti që kjo performanc të shndërrohet në energji sportive për përkrahje sportit e sportistëve!

Nxënëset e mia fort më keni nderuar, çdo ditë e çdo orë për këto 16 vite që punoj me ju mi keni shpaguar në mënyrën ma te mirë të mundshme!/Albeu.com//
 

Delirium

No description ...
Titulli: Atë që se arriti për 100 vjet Shqipëria, Kosova e bëri me të parën”

Po po se beri shqiperia e beri kosova .
Ndryshoni dhe gjuhen kur paraqiteni ne lojra te tilla mos folni me SHQIP ju !
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Atë që se arriti për 100 vjet Shqipëria, Kosova e bëri me të parën”

Majlinda Kelmendit i shtrohet tepihu i kuq, e pret edhe Kryeministri


Kampionia olimpike në “Rio 2016”, Majlinda Kelmendi, ka ateruar në Prishtinë

Xhudistja numër një në botë, Majlinda Kelmendi, ka arritur tashmë në Kosovë. Fituesja e medaljes olimpike ka arritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’.

Ajo parakaloi në tepihun e kuq ku u prit nga Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa. /Express/


isaaa_1471190640-8227342.jpg14001728-10207322225948442-555112137-o_1471190792-4968166.jpg
 
Titulli: Atë që se arriti për 100 vjet Shqipëria, Kosova e bëri me të parën”

Eh , po te ishte vetem medalja olimpike !
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Titulli: Atë që se arriti për 100 vjet Shqipëria, Kosova e bëri me të parën”

Majlindes i lumte! Dhe per te ka festuar mbare Shqiptaria ne cdo kend!
Ajo qe me ka lene shije te hidhur kane qene perpjektet per te politizuar cdo gje! Ama pavaresisht kesaj! Ne duhet te jemi te qarte per dicka!
Tashme jemi 2 shtete me 2 flamure dhe s'kemi pse kerkojme lavdi tonen me pahir. Ajo qe duhet te bejme eshte te na gezoj zemra njesoj madje, 10-fish per Kosoven kur veme ne peshore c'kane kaluar! (kete e kam per shqiptaret e Shqiperise qe akuzonin pse s'kish ngyra kuq e zi te Majlinda)

Sa per Trajnerin e saj, Ndoshta e ka patur nga egzaltimi, nga lumturia pasi vertet eshte arritje te fitosh qe ne here te pare.
As ky s'me la shije te mire, pasi s'e kuptoj cdo te tregoje me kete status, por njeri eshte dhe ai! :)

p.s. Plus plus kur kujtoj Arfenillen qe cdo here na e ve ne dukje se Kosova ka talente me shume, na eshte mesuar veshi me te tilla deklarata lol
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Atë që se arriti për 100 vjet Shqipëria, Kosova e bëri me të parën”

Gjithmon Kosovaret kan shkelqyer me shum.
Esht e vertet qe Kosova ka talente.
P.s Sesht nevoja tbehemi rracist,ose te themi qe mos tflasin shqip si ne -.
Ky esht budallallek me brir :)
Ata jan njerez si ne, madje sbesoj se jan rracist apo tposhter si ne.
Na pelqen ose jo Esht gje e bukur qe nje vend i vogel Si Kosova :) ka talente edhe na krenon shum her :D
:lov:lov:respekt:
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Atë që se arriti për 100 vjet Shqipëria, Kosova e bëri me të parën”

Majlindes i lumte! Dhe per te ka festuar mbare Shqiptaria ne cdo kend!
Ajo qe me ka lene shije te hidhur kane qene perpjektet per te politizuar cdo gje! Ama pavaresisht kesaj! Ne duhet te jemi te qarte per dicka!
Tashme jemi 2 shtete me 2 flamure dhe s'kemi pse kerkojme lavdi tonen me pahir. Ajo qe duhet te bejme eshte te na gezoj zemra njesoj madje, 10-fish per Kosoven kur veme ne peshore c'kane kaluar! (kete e kam per shqiptaret e Shqiperise qe akuzonin pse s'kish ngyra kuq e zi te Majlinda)

Sa per Trajnerin e saj, Ndoshta e ka patur nga egzaltimi, nga lumturia pasi vertet eshte arritje te fitosh qe ne here te pare.
As ky s'me la shije te mire, pasi s'e kuptoj cdo te tregoje me kete status, por njeri eshte dhe ai! :)

p.s. Plus plus kur kujtoj Arfenillen qe cdo here na e ve ne dukje se Kosova ka talente me shume, na eshte mesuar veshi me te tilla deklarata lol
Akoma ke dyshime ti moj:murit:
 
Top