Ateisti Mark Zuckerberg bëhet me fe

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues

screenshot-23_1483286394-5691747.jpg


Themeluesi i Facebook, Mark Zukerberg ka lënë anash ateizmin duke thënë tani se “feja është shumë e rëndësishme”.
Zuckerberg, profili i të cilit në Facebook e identifikonte atë si një ateist, zbuloi se ka ndryshuar bindje pasi më 25 dhjetor ua uroi të gjithëve Krishtlindjet.

Dhe kur një komentues e pyeti atë, “A nuk je ti ateist?”, ai u përgjigj: “Jo. Jam rritur çifut dhe më pas kam kaluar nëpër një periudhë ku kam pyetur gjëra, por tani besoj se feja është shumë e rëndësishme”,

Ai nuk kishte dhënë detaje rreth besimit të tij. Por pasi ai është i martuar me një budiste, thuhet se ai mund ta ketë pranuar fenë e saj.Expres..
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Ateisti Mark Zuckerberg bëhet me fe

Perderisa e quajne Mark,ska pas si me qene i pa fe,eshte KAtolik hahahahaha.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Ateisti Mark Zuckerberg bëhet me fe


vetem se ka uru krishtlindjet nuk dmth se eshte ber krishter... mirepo pa kursim as ateizmi dhe as budizmi asgjë nuk i duhen.

Feja/besimi eshte me rendesi... thone duhet mësuar korrekt: (nga rrjedh, bazat mbi të dhe si mbahet), por kur ta mesosh, duhet ti permbahesh me ate qe din..... Pra nuk eshte detyre e leht edhe pas hulumtimit...
 
Redaktimi i fundit:

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Ateisti Mark Zuckerberg bëhet me fe

Mamane e ktij la ai shqiptari me barre...sec lexova ca kohe me pare nje histori por me vjen e ngaterruar shume
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Ateisti Mark Zuckerberg bëhet me fe

Marku eshte cifut bir cifutesh dhe i tille do vdese!

Po nuk do me than se nuk ndryshon nje dite.. grun budiste nje dite edhe ju mbushet mendja mbase!!

Edhe ashtu nga je ,nga eshte gruaja thot nje fjal e popullit.:lekundje:
 
Titulli: Ateisti Mark Zuckerberg bëhet me fe

Nuk mjafton te besosh vetem ne ndonje fe , sikur nuk mjafton te besosh ne islam e mos ti kryesh obligimet dhe detyrat qe kerkon feja !
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Ateisti Mark Zuckerberg bëhet me fe

Kur ka nje titull.... u be me fe... sikur u be me makine te re, tingellon
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Ateisti Mark Zuckerberg bëhet me fe

Nvaret c'besim ka e shoqja.
 

Passion

Banned
Titulli: Ateisti Mark Zuckerberg bëhet me fe

E ca fshakatunaret e mi u bene Stelios,Rikardos,John :D

E une desha ta beja Odin,por s'lejohej me tha ajo e gjendjes civile :p
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Ateisti Mark Zuckerberg bëhet me fe

Meqe qenka bere me fe dhe Marku ,
mu dashka edhe mu me zgjedh nje .
Jemi apo sjemi majmun ?
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Ateisti Mark Zuckerberg bëhet me fe

[QUkonfermuar ktjeter;888543]Budisteeee praaa
Pse me lodh kot aman[/QUOTE]
Budiste vetem pse eshte kineze? Ne kine ka budist, mysliman, te krishtere, ebrej ...!
ka budist qe kthehen te krishtere, mysliman o ne ebaizem , dhe anasjelltas.

Ka konfermuar kund kjo se cilit besim i perket? Me fal per injorancen se nuk njoh te shoqen e Markut.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Ateisti Mark Zuckerberg bëhet me fe

Budiste vetem pse eshte kineze? Ne kine ka budist, mysliman, te krishtere, ebrej ...!
ka budist qe kthehen te krishtere, mysliman o ne ebaizem , dhe anasjelltas.

Ka konfermuar kund kjo se cilit besim i perket? Me fal per injorancen se nuk njoh te shoqen e Markut.

Une e njoh ndaj po ta them se sdua te nxjerr veten sikur lexova artikullin :p
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Ateisti Mark Zuckerberg bëhet me fe

Ne artikull jane fjalet e gazetarit expres, jo te kopjes Zuckerberg ..;)
 
Top