• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Atentat ish-kryeministrit grek. I shpërthen zarfi bombë në duar

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Atentat ish-kryeministrit grek. I shpërthen zarfi bombë në duar

[video=youtube;CiM-6lqdFiU]https://www.youtube.com/watch?v=CiM-6lqdFiU[/video]


Ish-kryeministri grek, Lucas Papademos u plagos si pasojë e një shpërthimi në makinën e tij, ndërsa udhëtonte përmes Athinës.

Mediet greke raportojnë se shpërthimi u shkaktua nga një zarf bombë. 69-vjeçari Papademos dhe shoferi i tij kanë pësuar plagë në këmbë dhe trup, si dhe djegie të lehta, por burime mjekësore raportojnë se nuk janë në rrezik për jetën.

Papademos është shtruar në Spitalin “Evangelismos”, ku është vizituar nga shumë figura të politikës greke. Policia, ndërkohë, ka nisur hetimet për të zbardhur ngjarjen, por ende nuk ka detaje se kush mund të jetë përgjegjës.

Në të shkuarën, grupi terrorist grek “Celulat e zjarrit” ka kryer sulme të ngjashme me letra bombë.

Mediet greke raportojnë se, kryeministri grek Alexis Tsipras, i cili gjendet në Bruksel për Samitin e NATO-s, është informuar për situatën.

Papademos shërbeu si kryeministër i Greqisë nga nëntori 2011 deri në maj 2012, mes trazirave ekonomike dhe politike. Ai ka punuar gjithashtu si zëvëndespresident i Bankës Qendrore Europiane.

/ Top Channel


 
Private conversations
Help Users
    Top