Australian Open, finalja Murray-Djokovic

cent

...Lontano
Andy Murray mundi me sete 3 me 2 zviceranin Roger Federer duke prenotuar biletën e dytë për në finalen e madhe të Australian Open.

w856cp.jpg

Tenisti skocez fitoi setin e parë, të tretë dhe të pestë, ndërkohë që Federer-it nuk i mjaftoi klasi dhe eksperienca për të mposhtur fizikisht qendrueshmërinë e britanikut.

Finalja e madhe e Australian Open mes serbit Novak Djokovic dhe britanikut Andy Murray do të luhet ditën e dielë. Kjo është finalja e dytë që sportistët diskutojnë brenda më pak se një viti, pas US Openit, ku serbi doli fitues.

Nëse do të fitojë edhe në Australian Open, Djokovic shndërrohet në tenistin e parë që fiton 3 Australian Open radhazi që nga koha kur është vendosur ky format./Tch
 
Top