• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Avni Rrustemi në Gjykatën e Parisit në vitin 1920

legjenda

Tetova
Një fotografi e rrallë e heroit shqiptar Avni Rrustemi, i cili e vrau për tradhti kombëtare, Esat Pashë Toptanin.

Kjo fotografi e rrallë është autentike e Avni Rrustemit, në Gjykatën e Parisit të datës 29 nëntor 1920 i akuzuar për vrasjen e Esat Pashë Toptanit më 13 qershor të po atij viti.

"Unë nuk jam vrasës , jam student shqiptar dhe vrava një tradhëtarë të atdheut tim" - Avni Rrustemi Foto historike e gjyqit të Avni Rrustemit për vrasjen e tradhëtarit të atdheut Esat Pashë Toptanit”, kishte thënë para gjykatës Avni Rrustemi.

Megjithatë Rrustemi ishte liruar vetëm pas 6 muajve pasi që avokati i tij Anatole de Monzie, e kishte cilësuar aktin si “krim pasional me nxitje të një populli të tërë.Bota sot


 
Last edited by a moderator:
Top