• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ban-DeVoice Per Perseritje Fjale/Teksti

CAKMAKU

Anëtar i ri
Code:
on @*:text:*:#: { 
 if ($nick !isop #) { 
  if (%r. [ $+ [ $nick ] $+ . $+ [ $chan ] ] == $null) { 
   set -u60 %r. [ $+ [ $nick ] $+ . $+ [ $chan ] ] 1 
   set -u60 %r.text. [ $+ [ $nick ] $+ . $+ [ $chan ] ] $1- 
   return 
  } 
  var %rps = %r. [ $+ [ $nick ] $+ . $+ [ $chan ] ] 
  var %rpt = %r.text. [ $+ [ $nick ] $+ . $+ [ $chan ] ] 
  if (%rpt == $1-) { 
   inc %r. [ $+ [ $nick ] $+ . $+ [ $chan ] ] 
   if (%rps > 5) { 
    mode # -v $nick | timer 1 1 /mode $chan +b-v $address($nick,5) $nick | /timer 1 30 mode # -b $address($nick,5) 
    notice # $nick 9,1Uleni Pak Ritmin!8Mos Shkruaj Kaq Shpejt!4Ndeshkim 30 sekonda BanneD. 
   } 
  } 
 } 
} 
on @*:action:*:#: { 
 if ($nick !isop #) { 
  if (%r. [ $+ [ $nick ] $+ . $+ [ $chan ] ] == $null) { 
   set -u60 %r. [ $+ [ $nick ] $+ . $+ [ $chan ] ] 1 
   set -u60 %r.text. [ $+ [ $nick ] $+ . $+ [ $chan ] ] $1- 
   return 
  } 
  var %rps = %r. [ $+ [ $nick ] $+ . $+ [ $chan ] ] 
  var %rpt = %r.text. [ $+ [ $nick ] $+ . $+ [ $chan ] ] 
  if (%rpt == $1-) { 
   inc %r. [ $+ [ $nick ] $+ . $+ [ $chan ] ] 
   if (%rps > 5) { 
    mode # -v $nick | timer 1 1 /mode $chan +b-v $address($nick,5) $nick | /timer 1 30 mode # -b $address($nick,5) 
    notice # $nick 9,1Uleni Pak Ritmin!8Mos Shkruaj Kaq Shpejt!4Ndeshkim 30 sekonda BanneD. 
   } 
  } 
 } 
}
Ky addons shoqerohet bashke me nje foto ku keni mundesine per te pare menyren sesi funksionon dhe e kam pare te arsyeshme qe banet per perseritje te vendosen me nje kohe 30 sekonda dhe useri te njoftohet me nje notice! Nese useri ne fjale pasi i hiqet bani automatikisht, e perserit te njejten fjale, merr serish ban direkt qe tek fjala e pare, nese perserit fjale te tjera atehere limiti eshte 7 vargje per sekonde pasi nese do e ulnim limitin do behej bajat me bane sepse jo te gjithe kane sinjal interneti te mire! J`u`a sugjeroj kete addons pasi me duket me efikas nga te tjeret
 

Attachments

Top