Barazim dramatik,“çapkëni” Dembele i prish festën Atletikos. Barça ruan vendin e pare

Delirium

No description ...
Atletiko e Madridit dhe Barcelona, e mbyllën në një barazim dramatik 1-1, sfidën për kreun në La Liga. Në një sfidë mjaft të luftuar, golat u shënuan vetëm në momentet e fundit të sfidës.

Capture88.jpg

Diego Kosta zhbllokoi shifrat me kokë, në minutën e 77-të, pas një harkimi mjaft të bukur nga goditja e këndit, nga ana e Antuan Grizman. Djemtë e Simeones po shkonin drejt një fitore të madhe, që do i sillte edhe vendin e parë, por për të prishur festën e vendasve, mendoi një nga më të kritikuarit kohët e fundit tek katalanasit, Ousman Dembele.

Mesi e nxori vetëm me portierin Dembelen, dhe ky i fundit nuk fali, duke barazuar rezultatin në 1-1. Pas këtij barazimi, Barcelona mbetet në vendin e parë, me 25 pikë, ndërsa Atletiko ndjek me një pikë më pak.

/panorama sport/
 
Top