• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Barbari në burgun grek të mbushur me shqiptarë: Të dënuarit me kancer lihen të vdesin si qen

MrCool

Lost
450


451


KUJDES! PAMJE TË RËNDA !

Greqia është vendi me sistemin më të keq të burgjeve në Bashkimin Europian, por edhe më gjerë. Këtë fakt e ka nxjerrë edhe një reportazh i BBC fillimisht dhe më pas vizita në burgje e zyrtarëve të Humans Rights Watch, të cilët kanë konstatuar kushte të tmerrshme.

Raportet janë fokusuar në burgun famëkeq të Koridalos, ku vuajnë dënimin një numër i madh shqiptarësh. Në këtë burg, janë konstatuar kushte të tmerrshme për të burgosurit, dhoma të mbushura mbi limitimin e tyre dhe shërbimi minimale ose thuajse fare, raporton Albeu.com.

Gjithashtu, mungesa e vëmendjes ka bërë që edhe të dënuar me sëmundje të pashërueshme të lihen të vdesin në qeli për një firmë mjeku që të konstatojë problemin e tyre.

Mediat greke i janë referuar një të sëmuri me kancer në gojë, i cili është 95 vjeç, por nuk e lenë të dalë sepse nuk ka mjek që të firmosë sëmundjen e tij.

Pamjet e publikuara nga Zougla.gr janë të rënda. Mediat greke i bëjnë thirrje qeverisë që të marrë masa të menjëhershme për të përmirësuar gjendjen në burgje duke i cilësuar ato si pasqyrë e vendeve të botës së tretë dhe jo të një shteti, pjesë e Bashkimit Europian. /albeu.com/
 

Aisela

Antarë i Respektuar
Kjo eshte per tu rrenqethur mishi...vertet kam shume per te then por eshte me mire te hesht sepse do hy thell ne politike dhe do kthehet ne debat. Shume e tmerrshme, as kafsha nuk duhej trajtuar ne kete menyr barbare e jo mo njeriu. Humanizmi nuk egziston me, eshte kthyer thjesht ne nje iluzion!
 
Top