Barca e lodhur, por sot nuk mund te ket alibi

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Barca e lodhur, por sot nuk mund te ket alibi

Haha. Jo per te mos then qe nuk beri asgje, Messi gjuajti 1 here te vetme ne porte. Pastaj e dhjeu te teren lol
Me ato qe i ke fituar mund ta provosh fatin edhe sonte, ku me shume gjasa do te fitosh prap nese luan 1-shin

E kam futur por ne ca kombinime edhe me ca loje tjera dhe me shifer te vogel sa per naj kafe.

Uroj qe ndeshjen e kthimit te sherohet Maicon qe e beri rrote Barcen dhe gjithashtu lutem qe te mos futet Baloteli i dehur ne fushe :eek:hh:
 

Dori

Anëtar Aktiv
Titulli: Barca e lodhur, por sot nuk mund te ket alibi

He mer shyqyr qe ju erdhi goja 1 her ju interistave :p :p duroni se ka dhe 1 ndeshje tjeter :D po u kualifikuat ateher flisni e mburruni :p :p
 

AUSTRALIANI_VIP

Anëtar Aktiv
Titulli: Barca e lodhur, por sot nuk mund te ket alibi

o romanisto normal qe na erdh goja se ke bo i tuf postime barca barca do fitoje kaq do fitoje aq ku ekeni barcen e modhe ..
 

Dori

Anëtar Aktiv
Titulli: Barca e lodhur, por sot nuk mund te ket alibi

o romanisto normal qe na erdh goja se ke bo i tuf postime barca barca do fitoje kaq do fitoje aq ku ekeni barcen e modhe ..

po i lumt mer qe fitoj ai interi jot . po mos harro qe ka dhe 1 ndeshje tjeter aty ne ferr :D nqs se kaloni ne finale hallall :)

pastaj Kampionatin italian sna i merni dot :D kenaquni me gjysem finalen ose me finalen e championsit :D kampionatin e kena ne ket vit :p :D
 

AUSTRALIANI_VIP

Anëtar Aktiv
Titulli: Barca e lodhur, por sot nuk mund te ket alibi

haha ferr thot ferr eshte barca prit ti boje noi gol interin sa per kampionatin dhe ate ne xhep e kena!:)
 

Dori

Anëtar Aktiv
Titulli: Barca e lodhur, por sot nuk mund te ket alibi

haha ferr thot ferr eshte barca prit ti boje noi gol interin sa per kampionatin dhe ate ne xhep e kena!:)

ca keni ne xhep ju mer :D e kena ne ne xhep :p Skeni gjo ne dor ju per kampionatin :D e ka roma vet ne dor :)
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Barca e lodhur, por sot nuk mund te ket alibi

Barcelona - Inter: X2
 

E3

Anëtar i Nderuar
Titulli: Barca e lodhur, por sot nuk mund te ket alibi

Në finale- jo Barca, por Interi
Të mërkurën mbrëma në Camp Nou, Barcelona dhe Interi kanë zhvilluar supersfidën kthyese të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, e cila përfundoi me fitoren e vendasve me rezultat 1-0.

Takim i parë i zhvilluar në Giuseppe Meazza përfundoi me fitoren e zikaltërve me rezultat 3-1, ashtu që rezultati i përgjithshëm pas dy ndeshjeve është 3-2 në favor të Interit.

Nga minuta e parë e takimit, Barcelona ishte skuadër dominuese në fushë dhe loja zhvillohej në gjysmëfushën e Interit. Mirëpo, përkundër këtij dominimi, vendasit nuk arrinin të thyenin mbrojtjen e fortë mysafire, dhe njëherit arritën të krijojnë pak raste.

Rasti më i mirë në pjesën e parë ishte i Leo Messit, mirëpo goditjen e tij e mbrojti portieri Julio Cesar (32’).

Momenti më i rëndësishëm i pjesës së parë, ishte përjashtimi i Thiago Mottas me kartonin e dytë të verdhë (28’), megjithatë Blaugranët nuk arritën ta shfrytëzojnë epërsinë numerike në fushë dhe pas 45 minutave rrjetat heshtën.

E njëjta skenë në fushë u shfaq edhe në pjesën e dytë, me dominim të plotë të Barcelonës, porse vështirë se thyhej Interi.

Nerazzurrët arritën të bëjnë rezistencë deri në minutën e 84, kur pas një pasimi të Xavit, mbrojtësi Gerard Pique shënoi golin e shpresës për Barcelonën.

Duke qenë se iu nevojitej vetëm edhe një gol për të kaluar në finale, Blaugranët shtuan edhe më shumë presionin para portës së Julio Cesar, mirëpo nuk arritën të realizojnë deri në fund të ndeshjes, duke bërë që Interi të kalojë në finale.

Në finalen e madhe të Bernabeut, Interi do ta ketë kundërshtar Bayern Munichun që në gjysmëfinale eliminoi Lyonin. /Telegrafi/
 

vitk

Anëtar i Respektuar
Titulli: Barca e lodhur, por sot nuk mund te ket alibi

ndeshje shume e merziteshme dhe megjithese brca e dominovi ndeshjen ne mbatjen e topit rastet ishin shume te rralla per te shenuare (pavarsishte se dhe ja analluan golin)
finalen kame deshire per interin por kame frike se gjermanet nuk te falin
 

JetMir

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
Titulli: Barca e lodhur, por sot nuk mund te ket alibi

Me vjen shume keq per fitozet e barcelones .... porr.... Io Sono Interista :)

27690_113002432073333_100000907309093_78761_5752169_n.jpg
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Titulli: Barca e lodhur, por sot nuk mund te ket alibi

Urime tifozeve te Interit.
Un si tifoz i Barcelones nuk dua ta komentoj ndeshjen, por do ta citoj nje koment, jo nga nje tifoz, as nga nje spanjol, por nga nje italian dhe nje trajner i madh si Fabio Capello :
" Jam Italian dhe me duhet te ngre flamurin larte ne finale, por ajo çfare beri Interi sonte eshte nje krim dhe turp per futbollin.
Un me mire do humbisja duke luftuar, se sa te fitoja ne kete menyre. Me duhet te them se skuadra me e mire nuk shkoi ne finale "
.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Barca e lodhur, por sot nuk mund te ket alibi

Megjithate Interi, si mysafir edhe pse me goldallim, filloi lojen me dy sulmues. Pra nuk kishte shkuar vetem e vetm te mbrohej, por, ndodhi ajo qe ndodhi me Tiag-on ( gje qe u pa qart edhe mes kamerave) dhe u pamundesua loja. Kshu qe u detyruan sulmuesit te shenderrohen ne mbrojtes. Megjithate ne futboll sot po luhet per rezultat. :gjujpeshk:
 

vitk

Anëtar i Respektuar
Titulli: Barca e lodhur, por sot nuk mund te ket alibi

Urime tifozeve te Interit.
Un si tifoz i Barcelones nuk dua ta komentoj ndeshjen, por do ta citoj nje koment, jo nga nje tifoz, as nga nje spanjol, por nga nje italian dhe nje trajner i madh si Fabio Capello :
" Jam Italian dhe me duhet te ngre flamurin larte ne finale, por ajo çfare beri Interi sonte eshte nje krim dhe turp per futbollin.
Un me mire do humbisja duke luftuar, se sa te fitoja ne kete menyre. Me duhet te them se skuadra me e mire nuk shkoi ne finale "
.

une jame tifoz i barces (por jo kur luan me milanin)por si ekip me mire tani per tani ne bote ne kete ndeshje nuk e kishte iden se si ta shenonte golin, sa llogarite nxierr ibrahimovic jashte dhe hedh ne sulem mbrojtesin pique,(ne mos gabohem)dhe te gjitha kroset i kapte mbrojtja e interit
45 min e para vetem 1 goditje e mesit dhe asgje me shume ,cfare rastesh pati barca

ndersa per ate qe na paska thene kapello a ke ndonje link ta lexojme dhe ne se deri me sot tani po e degjoje qe paska bere krim dhe turp interi
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Barca e lodhur, por sot nuk mund te ket alibi

Urime tifozeve te Interit.
Un si tifoz i Barcelones nuk dua ta komentoj ndeshjen, por do ta citoj nje koment, jo nga nje tifoz, as nga nje spanjol, por nga nje italian dhe nje trajner i madh si Fabio Capello :
" Jam Italian dhe me duhet te ngre flamurin larte ne finale, por ajo çfare beri Interi sonte eshte nje krim dhe turp per futbollin.
Un me mire do humbisja duke luftuar, se sa te fitoja ne kete menyre. Me duhet te them se skuadra me e mire nuk shkoi ne finale "
.

Ja paska futur kot , shume kot Kapelo nqs ka thene keshtu .Them nqs ,pasi vetem keteu e kam degjuar kete deklerat .
Duhet te jete xheloz per ecurin shume te mire te Morinjos si tranjer .
Ne radhe te pare fitusi nuk gjykohet , por dhe po te gjykohet , gjykohet keshtu .
Ne futboll fiton ai qe ben gola me shume dhe vetem ajo shikohet . Mund ta mbash topin gjate gjithe kohes dhe te
besh spektakel e triblime fantastike , por po nuk bere gol , s'fiton . Kete Inter e kishte shume te qarte.
Sot futbolli eshte strategji perpara se te jete spektakel . Nje ndeshje e mbyllur shpesh jep me shume kenaqesi sesa nje ndeshje e mbytur qe ne pjese te pare .
Pastaj Liga e kampioneve eshte nje kompeticion i veshtir .
Nejse se nuk besoj te kete thene Kapelo keshtu .
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Titulli: Barca e lodhur, por sot nuk mund te ket alibi

Ja paska futur kot , shume kot Kapelo nqs ka thene keshtu .Them nqs ,pasi vetem keteu e kam degjuar kete deklerat .
Duhet te jete xheloz per ecurin shume te mire te Morinjos si tranjer .
Ne radhe te pare fitusi nuk gjykohet , por dhe po te gjykohet , gjykohet keshtu .
Ne futboll fiton ai qe ben gola me shume dhe vetem ajo shikohet . Mund ta mbash topin gjate gjithe kohes dhe te
besh spektakel e triblime fantastike , por po nuk bere gol , s'fiton . Kete Inter e kishte shume te qarte.
Sot futbolli eshte strategji perpara se te jete spektakel . Nje ndeshje e mbyllur shpesh jep me shume kenaqesi sesa nje ndeshje e mbytur qe ne pjese te pare .
Pastaj Liga e kampioneve eshte nje kompeticion i veshtir .
Nejse se nuk besoj te kete thene Kapelo keshtu .

Nese e ke lexu vetem ketu, ateher ti spo lexojshe askund tjeter. Shkruaje vetem nje fjali nga ai shkrim ne google, dhe shif un shkruaj ne vend te Capelos apo eshte vet ai qe e tha ate.
Sa i perket strategjise dhe spektaklit, qenke i ri dhe i painformuar ne kete aspekt. Strategji ka ne te gjitha sportet, por disa prej tyre per te mos thene shumica jan te merzitshem. Dhe kjo nga nje fakt i vetem, sepse mungon spektakli. Futbolli eshte bere sporti me popullor fale spektaklit, por ama jo fale italianeve sepse ne Itali vetem nje ekip bente spektakel, dhe ai ishte Milani qe kishte nje kohe te lavdishme, ateher kur nuk e kishte Barcelona as Arsenali e as disa klube tjera qe vijn pas ktyre.
Askush nuk e mohon faktin se Interi nuk fitoi. Por askush nuk mund te thot se ne ndeshjen e kthimit Interi luajti futboll. Ndoshta kjo eshte arsyeja pse El Clasico para dy ose tre sezoneve (nuk me kujtohet sakt) ishte percjellur nga 320 milion njerz ne gjith boten, ndersa ne Itali per tu bere kaq nuk vlen nje derbi, por duhet mbledhur shikueshmeria e gjith liges. Dhe jo vetem per 1 jave po per 1 sezone. Interesimin ne sport e ngjalle spektakli jo strategjia. Ndersa natyrisht qe per te fituar vlene me teper strategjia, gje qe Barcelona kunder Interit nuk e mori parasysh dhe e pesoi.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Barca e lodhur, por sot nuk mund te ket alibi

Nese e ke lexu vetem ketu, ateher ti spo lexojshe askund tjeter. Shkruaje vetem nje fjali nga ai shkrim ne google, dhe shif un shkruaj ne vend te Capelos apo eshte vet ai qe e tha ate.
Sa i perket strategjise dhe spektaklit, qenke i ri dhe i painformuar ne kete aspekt. Strategji ka ne te gjitha sportet, por disa prej tyre per te mos thene shumica jan te merzitshem. Dhe kjo nga nje fakt i vetem, sepse mungon spektakli. Futbolli eshte bere sporti me popullor fale spektaklit, por ama jo fale italianeve sepse ne Itali vetem nje ekip bente spektakel, dhe ai ishte Milani qe kishte nje kohe te lavdishme, ateher kur nuk e kishte Barcelona as Arsenali e as disa klube tjera qe vijn pas ktyre.
Askush nuk e mohon faktin se Interi nuk fitoi. Por askush nuk mund te thot se ne ndeshjen e kthimit Interi luajti futboll. Ndoshta kjo eshte arsyeja pse El Clasico para dy ose tre sezoneve (nuk me kujtohet sakt) ishte percjellur nga 320 milion njerz ne gjith boten, ndersa ne Itali per tu bere kaq nuk vlen nje derbi, por duhet mbledhur shikueshmeria e gjith liges. Dhe jo vetem per 1 jave po per 1 sezone. Interesimin ne sport e ngjalle spektakli jo strategjia. Ndersa natyrisht qe per te fituar vlene me teper strategjia, gje qe Barcelona kunder Interit nuk e mori parasysh dhe e pesoi.

Mire mo mire , por me shpejtesi pse ec ?????
 
Top