• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Barça fiton “El Clasicon” ndaj Realit, rihapet La Liga

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Barça fiton “El Clasicon” ndaj Realit, rihapet La Liga

Per ate se eshte arbitri me i mire ne spanje edhe federata e ka konsideru se nuk ka gabime as ne sfiden e pare se gabimet i shohin veq HUMBESAT si gjithmone.
Edhe barca hala ankohet per mbretin e spanjes frankun. Qe sa vjet e hala vajtojn
 

Aguero

Anëtar Aktiv
Titulli: Barça fiton “El Clasicon” ndaj Realit, rihapet La Liga

Diego Simeone nuk e sheh skuadrën e tij favorite për titullin kampion në La Liga, por nuk harron të ngacmojë as Real Madridin. Tekniku argjentinas i Atletico Madrid ka ironizuar me deklaratën e "Los Blancos" se në Klasiken ndaj barcelonës u ndëshkuan nga arbitrimi.

"Kur dëgjova deklaratat se Reali ishte i dëmtuar nga vendimet e arbitrave, qesha shumë. Gjithsesi, ne duhet të përqendrohemi te puna jonë dhe nuk duhet të ndihemi nën presion. Sigurisht që nuk jemi favoritë, jo vetëm nga kalendari, por edhe duke krahasuar investimet e klubit tonë me ato të Realit e Barcelonës. Detyra që na mbetet është të japim maksimumin deri në sekondën e fundit të kampionatit dhe më pas të bëjmë llogaritë", është shprehur trajneri i Atletico Madrid, Diego Simeone.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Barça fiton “El Clasicon” ndaj Realit, rihapet La Liga

Krejt kemi me jau marre, tripleten kysmet :D
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Barça fiton “El Clasicon” ndaj Realit, rihapet La Liga

Kemi mi qmontu nanush, qysh jemi mush prej hileve qe na kan bo lool. Priti nja 4 copa n'kajmak minimumi :p
 

Aguero

Anëtar Aktiv
Titulli: Barça fiton “El Clasicon” ndaj Realit, rihapet La Liga

ishalla ju nihmon zoti se nese leshoni pike na ngelet veq me i rreh papuqe edhe atletikon edhe me festuu hahahhhaa
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Barça fiton “El Clasicon” ndaj Realit, rihapet La Liga

Jo s'bon kurrqysh me hup n'asni ndeshje, se ekipet ma t'lehta i ka barca n'vazhdim
 

Aguero

Anëtar Aktiv
Titulli: Barça fiton “El Clasicon” ndaj Realit, rihapet La Liga

e ka atleticon se per loje agresive barces sja don hiq ,nese luan atletico me qete tempo KAMPION e ki
 

Aguero

Anëtar Aktiv
Titulli: Barça fiton “El Clasicon” ndaj Realit, rihapet La Liga

Real Madridi është mposhtur nga Sevilla (2-1) në Estadio Ramon Sanchez Pizjuan, për të mbetur prapa në renditjen tabelare në La Liga.
Mysafirët e filluan mirë sfidën dhe kaluan të parët në epërsi. Cristiano Ronaldo dërgoi një gjuajtje të lirë që u devijua nga Bacca dhe përfundoi në rrjet (14’).

Mirëpo, shumë shpejt Carlos Bacca e barazoi rezultatin (19’). Edhe pse Los Blancos e dominuan fraksionin e parë, ata nuk ishin efektive para portës.

Skuadra e Carlo Ancelottit pati raste edhe në gjysmën e dytë, por nuk i shfrytëzoi. Përkundrazi pranoi gol.

Ivan Rakitic në mënyrë mjeshtërore ia humbi topin Pepes, dribloi përpara dhe asistoi te Carlos Bacca, i cili shënoi golin e dytë personal (72’).

Në ndërkohë, me një gol të Diego Costas (63’), Atletico Madridi e ka mposhtur Granadan për t’u shkëputur në krye të tabelës.

Pas kësaj xhiroje, Atletico Madridi është i pari (73 pikë), Barcelona në vend të dytë (72 pikë), kurse Real Madridi në vend të tretë (70 pikë). /Telegrafi
 
Top