Barcaleta te zgjedhura

Beni kthehet nga shkolla dhe i thote te atit se ka marre 4 ne matematike.
I Ati: -Pseeee?
Beni: -Mesuesi me pyeti sa bejne 2×3 dhe une i thashe 6.
I Ati: -Po aq bejne!
Beni: -Pastaj ajo pyeti sa bejne 3×2?
I Ati: -Ku mutin eshte ndryshimi?
Beni: -Po tamam keshtu i thashe edhe une!

Shkon sala ne takim me popullin
floket perpjet sala hapat nga nji meter tu i dhon doren popullit shkon te njoni. ky i shef floket sales dhe i thote
- po ti ke ardh me motorr aaa

xhaja del ne qytet me gomar dhe ca djem donin te talleshin me xhajen . e shofin xhajen dhe i thojn
- xhaje e gezofsh bencin
- flm -i pergjigjet xhaja
prap nje dit tjeter xhaja prap keto cunat
- xhaje e gezofsh bencin
- flm i pergjigjet xhaja
prap njani nga djem i dhot
- xhaje na ben nje xhiro?
dhe xhaja i con bishtin gomarit dhe i thot
- hyni ne kabin.

Djali i thote te dashures:qe kur te kam takuar ty as ha e as pi.
Kte e ke nga dashuaria
e madhe per mua,thote
vajza.
Ky ia kthen.Se nuk kam kokerr leku ne xhep!


Pune,pune nate e dite, qe te shohim pakez drite. Ehhhh Naim te ishe vete, ta provoje turnin e trete!!!
 

elbruna

Anëtar i Respektuar
Nje bjonde pyet shoqen: e bere tesitn e shtatzanise?
po e bera , ja kthen shoqja...
dhe bjondja gjith ankth: me thuaj ishin pyetjet e veshtira??
 

elbruna

Anëtar i Respektuar
Vajza djalit: mos me puth se mami im nuk do....
djali ja kthen : mire me puth ti mua se mami im nuk thote gje.....
 

WxP

Vetem i Bebw
Nje studente franceze, pasi beri dashuri me nje student italian i thote me mburrje: E sheh sa e madhe eshte "franca ime" ,e perfshiu te gjithe "italine tende" brenda. Po mos harro, -i thote italiani, se ke lene Sardenjen dhe Siçiline jashte!
 

WxP

Vetem i Bebw
Vogelushja: Mami mami , e di qe kamarierja jone eshte nje engjell?? Mamaja: Pse zogu mamit ? Nga te erdhi ne mendje ky mendim? Vogelushja: Po e pashe vet o mami, ishte ne gjunje te divani dhe ja bente: " Oh zot po vije" , Mire qe e kishte kapur babi nga bythet se do kishte fluturuar lart!
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Nje vajze nga Dibra dhe nje djale nga Berati student ne Tirane vendosin te marrin nja aparament me qira ,
keshtu do ndanin dhe shpenzimet dhe do perjetonin me qetsisht lidhjen e tyre .
Sapo u instaluan ne apart , babai i dibranes erdhi te vizitonte vajzen dhe u befasua kur pa qe ajo bashkjetonte me nje djale.
Vajza e qetsoi duke i then se ata ishin thjesht shok dhe nuk kishte asgje mes tyre ,por thjesht bashkjetonin per te ndare shpenzimet .
Dibrani fjeti nje nate dhe iku te nesermen ne Diber , por paksa skeptik .
Te nesermen djali beratsi nuk po gjente me makinen e tij te rrojes , kerkoi gjithandej dhe se gjente qe se gjente .
I tha te dashures , si ka mundesi , nuk gjej makinen e rojes ? Ta kete marr yt ate valle?
Jo mo ç'ne ja kthen , ska mundesi , s'eshte ashtu babi im po shiko mire .
Kaluan dite dhe misteri i humbjes se makines se rrojes nuk zbulohej .
Atehere goca i dergon te atit nje mesazh
Pershendetje baba ! Nuk te akuzoj se e ke marr ti ,por djali me te cilin ndaj apartamentin ka humbur makinen e rrojes
pikerisht naten qe ti ishe ketej dhe kjo eshte nje konçidence e çuditshme , Si thua ?
Dhe vajza mori pergjigjen
Pershendetje bija ime ! Nuk te akuzoj se ti dhe djali ne fjale flini bashke , por nqs ai do kishte fjetur ne krevatin e tij ,
patjeter qe do kishte gjetur makinen e rrojes.
 

I dituri

of line
Lepuri ishte duke mprehur dhëmbët. Kalon ujku dhe e pyet
-“Çfarë po bën o lepur”
-“Po mpreh dhëmbët se dua të ha luanin”-ia kthen lepuri.
Pas pak kalon ariu dhe e pyet. -“Çfarë po bën o lepur?”-
-“Po mpreh dhëmbët se dua ta ha luanin”-ia kthen lepuri.
Më pas kalon Luani rastësisht dhe e pyet lepurin -“Çfarë po bën o lepur?”-
-“Ja po mpreh dhëmbët se flas ndonjëherë budalliqe” -ia kthen lepuri.
 

I dituri

of line
Nje lepur hyn ne ushqimore dhe pyet shitesin.
– Keni karrota?
– Jo- thote shitesi
Te nesermen ai pyet serish dhe merr te njejten pergjigje,edhe diten pas ardhese, po ashtu.
Shitesi i xhindosur i thote:
– Te thashe jo, dhe nese vjen prape do marr çekic dhe gozhda dhe do te var ne mur!
– Te nesermen lepuri perseri hyn ne ushqimore dhe pyet.
– Ke gozhda?
– Jo, thote shitesi duke turfulluar.
– Po karrota?
 

Imp4cT

Antarë i Respektuar
Nje lepur thirri krejt shoket e tij te regjistrohen ne forum dhe te votonin @Ledia si anetare te vitit. Ata u futen, votuan masivisht dhe kthyen rezultatin qe deri ne ate moment ishte ne favor te ish hallos e cila po shkonte drejt nje fitoreje te sigurt. Pasi votimet mbaruan dhe ish halloja u rendit e dyta papritur humori saj ndryshoj.

Kjo ishte peralle po ska gje. :p
 

I dituri

of line
Nje lepur thirri krejt shoket e tij te regjistrohen ne forum dhe te votonin @Ledia si anetare te vitit. Ata u futen, votuan masivisht dhe kthyen rezultatin qe deri ne ate moment ishte ne favor te ish hallos e cila po shkonte drejt nje fitoreje te sigurt. Pasi votimet mbaruan dhe ish halloja u rendit e dyta papritur humori saj ndryshoj.

Kjo ishte peralle po ska gje. :p
Hahahaha
 

Marla

Themelues i Forumit
Nje lepur thirri krejt shoket e tij te regjistrohen ne forum dhe te votonin @Ledia si anetare te vitit. Ata u futen, votuan masivisht dhe kthyen rezultatin qe deri ne ate moment ishte ne favor te ish hallos e cila po shkonte drejt nje fitoreje te sigurt. Pasi votimet mbaruan dhe ish halloja u rendit e dyta papritur humori saj ndryshoj.

Kjo ishte peralle po ska gje. :p
Miremengjes ish nipce.

Gezuar vitin e ri!
 

I dituri

of line
Ne Nje Spital Psikiatrik te gjithe te semurit boshin si motor un un un njeri nga te semurit ndenji nje jav pa bere.
Doktori i thote po pse nuk ban ashtu si te tjeret?
Po nuk jam budall un.
Po do te nxjerr se ti nuk je i semure.
Me te verete i thote i semuri… hyp mbrapa un un un…
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Nje lepur thirri krejt shoket e tij te regjistrohen ne forum dhe te votonin @Ledia si anetare te vitit. Ata u futen, votuan masivisht dhe kthyen rezultatin qe deri ne ate moment ishte ne favor te ish hallos e cila po shkonte drejt nje fitoreje te sigurt. Pasi votimet mbaruan dhe ish halloja u rendit e dyta papritur humori saj ndryshoj.

Kjo ishte peralle po ska gje. :p
Flm qe paske ket mendim per mu. Por eshte krejt e kunderta.jam une ajo qe i kam thene shoqeris teme mos me votoni. Gjithsesi flm 🙋‍♀️
 

ZHIGO

Lucky me...
Po tregoj nje qe ma tregun sot,

Ishte duke la baba te birin ne dush.
Ne nje moment biri rreshket dhe kapet ke "hekri" babes dhe shpeton pa hic gjo.
Dhe baba ja kthen :
Ah mer mut, te ishte plaka jote do kishe thu turit

😂😂
 

Imp4cT

Antarë i Respektuar
Flm qe paske ket mendim per mu. Por eshte krejt e kunderta.jam une ajo qe i kam thene shoqeris teme mos me votoni. Gjithsesi flm 🙋‍♀️
Sa serioz ju paskan bo votimet. Relax ae mbaroj fushata ene zgjedhjet. Shaka isha tu bo.
 

Comedy_Central

Rashe Pashe Dufllak Grashe
Ju kujtohet bariu qe u nis me dhi per angli... pas nje muaj sorolltje neper europe ... dhite arriten me kamion ndersa bariu u kap me kart fallco edhe po vuan denimin ne nje kamp
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Kishin qen nja dy veta ene ishin tip hajdutash .
Njeri ishte hajdut lopsh e tjetri hajdut orash .
Vjen vakti e i kap shteti . Nejse hyjn n'burg te dy dhe rastesisht ndodhen me nje dhome . Ne muhabetn e siper ja pret ky hajduti lopve :
- Sa shkoj ora se bukur von u boo ?!!
Rrin e rrin ky ene i thot :
- kesh tu t'tregu sa esht ora por... fiks vakti me mjel lopt !
 
Top