Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

cent

...Lontano
Barcelona-Juventus do të jetë finalja e Berlinit më 6 Qershor për këtë edicion në Champions League. Juventusi arriti që të nxjerrë jashtë në gjysmëfinale Realin e Madridit pas barazimit 1-1 në ndeshjen e kthimit në Spanjë.

Reali kishte ndeshjen nën kontroll absolut në pjesën e parë duke shënuar fillimisht me Ronaldon me penallti pas pengimit të gabuar të James në zonë. Minutat pas golit ishin mjaft të mira për vendasit, pasi krijuan shumë raste për shënim me Benzema, Bale dhe Ronaldo, por mungesa e qetësisë para portës bëri që të mos finalizonin me saktësi. Megjithatë pjesa e parë u mbyll me avantazhin e Realit.

Në pjesën e dytë Juventusi rriti ritmin e lojës duke kërkuar golin e barazimit, të cilin e gjeti me Moratën pas një rrëmuje në zonë në minutën e 57’. Ky ishte goli i dytë i shënuar nga spanjolli përballë ekipit që e huazoi. Sulmuesi shënoi golin e parë të ndeshjes në Torino, por edhe të parin dhe më të rëndësishmin në Spanjë në stadiumin “Bernabeu”.

Në minutat në vazhdim, Reali kishte të gjithë kohën e mjaftueshme në dispozicion për të shënuar golin e dytë që të dërgonte ndeshjen në shtesë, por deri në përfundimin e kohës së rregullt dhe 4 minutave shtesë nuk arriti që të çante mbrojtjen e Juventusit duke u dorëzuar dhe pranuar disfatën.

Pas eliminimit në Madrid pritet ‘tërmet’ pasi sipas të gjitha gjasave edhe nga kampionati do të dalin me duarsh bosh, pasi Barcelona thuajse ka siguruar titullin. Ndërsa në kampin tjetër Juventusi pret i qetë finalen e madhe, pasi kampionatin ka disa javë që e ka siguruar dhe tashmë mendon vetëm për Berlinin më 6 qershor.
/Shqiptarja
 

Monique

With or Without u
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Do kisha qejf ta fitonte Juvja...kshu si vajti historia :p
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Cent, vendose nje sondazh nese mundesh.

Cdo respekt per Juven por e merr Barca sivjet.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Aver tifoz i zjarrte qenke... a te paguajne te pakten :p
 

Monique

With or Without u
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Cent, vendose nje sondazh nese mundesh.

Cdo respekt per Juven por e merr Barca sivjet.

ishalla ia shtyp kupen autobuzi pra lol
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Hahahaha ncncnc.

Po jam.

Jo, e boj gratis :p

edit - per nick kjo.
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Hahahaha

Jam me cel. Te shkoi mallkimi huq :D
 

Monique

With or Without u
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

te rafte tilifoni ne toke e tu bofte copash jarebi...lol


PS: U bera si ato jevgat e lagjes kur isha e vogel qe mallkojshin...te rafte kanceri po ktu e hodhe letren mi ...lol
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Hahahaha ncncnc.

Po jam.

Jo, e boj gratis :p

edit - per nick kjo.

Si mod qe je sdi te besh quote sa lodhesh keshtu :p

Une jam me Juven meqe jemi ne teme, dhe une dua te fitojeee
Pas 3 minutash fiks do pergatis kukullat e mi voodoo
 

Monique

With or Without u
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Si mod qe je sdi te besh quote sa lodhesh keshtu :p

Une jam me Juven meqe jemi ne teme, dhe une dua te fitojeee
Pas 3 minutash fiks do pergatis kukullat e mi voodoo

te lutem....gjilperen e fundit ma ler mua tia ngul ...se di nje vend qe ska zot none me i ftillu lol
 

dangerous

* * * *
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Juven tuz deshiroj te fitoj.

Me berë me nerva sa flokt mu bon kaçarri.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

te lutem....gjilperen e fundit ma ler mua tia ngul ...se di nje vend qe ska zot none me i ftillu lol

lol
Une e kisha menduar per te paren :p

Epo pac fat e zbavitu, nderi eshte i yti :p
 

Monique

With or Without u
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Aver,,,shifemi me 6 Qershor lol
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Jo ne qershor por pak me vone ju tregoj vendin te gjitheve/ave :sherrxhi:
Per momentin boni qejf.. se jam bizi :pc:
 

Monique

With or Without u
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Jo ne qershor por pak me vone ju tregoj vendin te gjitheve/ave :sherrxhi:
Per momentin boni qejf.. se jam bizi :pc:

ste vje turp..i tregohet femres huri??? lol
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Si mod qe je sdi te besh quote sa lodhesh keshtu :p

Une jam me Juven meqe jemi ne teme, dhe une dua te fitojeee
Pas 3 minutash fiks do pergatis kukullat e mi voodoo

Ti as qe e ke idene se kush eshte Juve si fillim :D

Por vetem ke qejf me dal kunder meje. Lol

Ruaj gjilperat se te duhen me qep ndonje fustan. Nuk bejne per ne. :p
 
Redaktimi i fundit:

Aver

.
V.I.P
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

te lutem....gjilperen e fundit ma ler mua tia ngul ...se di nje vend qe ska zot none me i ftillu lol

Ku don me e ngul mi... se vetem ideja ku mund ta ngulesh na tmerroi :D
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Nese do ia thuash shpesh vetes do e besosh edhe ti :p

Nick me ka idol
Nick me ka idol
Nick e kam idol.


Ooops, u ngaterrova ne fund :D
 

Monique

With or Without u
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Nick me ka idol
Nick me ka idol
Nick e kam idol.


Ooops, u ngaterrova ne fund :D

eshte si puna e asaj....gomar gomar gomar...doli para paspqyres dhe kerkonte veshet :p
 
Top