Barcoleta te ndryshme

A2.

Kūki Yomenai
Ishte nje vajze e cila shiste libra. Nje dite vuri re qe po i vinte i dashuri, por ne ate moment kishte prane te Atin. Vajza e pyeti te dashurin :"A erdhet per te marre librin e shkrimtarit Gjerman Jorg Danielit, me titullin Babai ne dyqan"

- I dashuri i pergjigjet :"Jo, erdha per te marre librin e shkrimtarit Anglez Tomas Murris :" Si mund te takohemi! "

-Vajza :" Nuk e kemi atë liber, por kemi librin e shkrimtares Amerikane Patricia Olferme titull: Poshte pemës se molles! "

I dashuri :" Shume bukur, a mund te ma sillni dhe librin e shkrimtarit Belg Zhën Barner, me titull :" Te marre pas 5 minutash? "

Vajza :"Me kenaqesi, madje te sygjeroj dhe librin e shkrimtarit Francez Mishel Daniel, me titull, nuk do te te le kurre!"

Pas kesaj bisede, babai ngrihet nga vendi dhe e pyet vajzen :"A nuk jane shumë libra, si do ti lexoje ky gjithe keto?"

Vajza :"Eshte djale i zgjuar ai i lexon!"

Babai :" Vajza ime e dashur, meqense na qenka keshtu puna, po i sygjeroj eshe une librin e shkrimtarit Hollandez :" Une nuk jam budalla! "-Jepja ta lexoje ai, veçanerisht lexoje dhe ti!
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Shkon njeri ne banke per te marre kredi dhe i thone qe te besh 2 foto nje para nje mbrapa .
Mir kte perpara po e bej po kte foton mbrapa pse ?!
I thon: ftyren me marr kredi e paske po t'shikojm a ke byth per ta pagu 🤣
 
  • Haha
Reactions: Ivy

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Nata e pare e marteses, dhendri merr nusen ne krahe dhe e fut ne vasken full me uje,e shikonte mire e mire dhe pastaj e conte ne krevat. Kete e beri nja 5 here por nuk beri asgje tjeter me nusen.

Te nesermen ne mengjes nusja i thote vjehrres; mama nuk e mora vesh mbreme, yt bir me merrte ne krahe me fuste ne vasken me uje, me hidhte nje shikim nga kembet te koka dhe pastaj me conte ne krevat dhe mos e beri nja pese here kete gje sa plasi nga inati.

Eh moj bije i tha vjehrra, djali jone ka nje gomisteri per bicikleta dhe nuk do te te kete gjetur ku e ke pasur te shpuaren lumadhi
 
Kamarier, ma ban i xhin tonik me akull
-Rudy pse maj burrnesh po a e din se xhini me akull demton zemren, whisky me akull demton trunin, xhoni me akull demton melcine...
-Po mir ma, mos mi hell akull pra meqe akulli keka i damshem 😝
 
  • Haha
Reactions: Ivy

A2.

Kūki Yomenai
Qenka homologu i gjirokastritit lool
Ne e kemi Gjakovën për këso gjërash, ndërsa ju Gjirokastrën... unë kam një teori se themelues të këtyre dy qyteteve ishin vëllezër... 😜
 
Top