Barcoleta te ndryshme

baby-angel

Thpilt
Ishte njehere njeri qe kish blere makine te re.
Shkon ky ne shpi ne darke dhe pasi del nga makina, shkruan nje leter dhe e vendos tek xhami i makines : - Mos e vidhni se ska kasetofon..
Te nesermen, kur del nga shtepia, shkon te vendi ku kishte lene makinen dhe gjen nje leter ku shkruhej: - Ska gje, flm per makinen..kasetofonin e blejme vete.
 

Jeta

Anëtar i Respektuar
Goni kthehet prej shkolles i përgjakur.
Prape je rreh me njeri? - Po, me Ardianin.
A t’kom thon me numeru deri n’50 para se mu zene? – I thot nena e vet.
Po, po Ardianit nena e vet i kish than me ne numeru deri n’25.
 

Jeta

Anëtar i Respektuar
Mblidhet Parlamenti i Shqiperise gjate luftes ne Kosove, me i ndihmu UCK-se.
Njeri propozon qe si ndihme ti jipet nje tank. Pas tij nje tjeter cohet "Ore po pasi ne s'jemi ne lufte, pse nuk ua japim te dyja?" lol
 

baby-angel

Thpilt
Ngjarje e vertete..

Ishin nje here nje plake dhe nje plak..
Keta nisen nga fshati per ne qytet, dhe marrin nje taksi.
Plaka ulet para me shoferin, kurse plaku mbrapa. Ecin sa ecin, dhe diku aty nga mesi rruges i ndalon nje polic..
Afrohet polici te dritarja edhe i thote: -He mire?
-Mire,- thone keta te tre..
-Po ti nëne, -i thote polici plakes, ku e ke rrypin? .
Kjo kthehet nga i shoqi mbrapa dhe i thote :- he mo ti fol, nuk e degjon qe po te kerkon polici? LOL
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Per peshk.. Nje djale i ri del per peshk ne breg te detit dhe disa metra larg tij ishte nje i moshuar qe gjithashtu po peshkonte, kalojne disa ore dhe behen gati per te ikur, ne fund te dites i moshuari kish kapur rreth 7 kg peshk i riu as edhe nje cop per be.Vjen e nesermja dhe i riu ulet ne vendin ku ish ulur plaku i cili ish spostuar disa metra me poshte, ne fund te dites e njejta gje plaku disa kilogram i riu hic, e njejta histori per disa dite dhe i riu me ne fund vendos ta pyese .ore xhaxhi si ka mundesi qe ti kap kaq shume peshk dhe une asgje? po ja mor bir une kur ngrihem ne mengjes e shoh nga e kam [penisin]po ta kem majtas shkoj disa metra majtas po ta kem djathtas shkoj djathtas ,po ti nga e kishe ne mengjes ?pyet plaku te riun ,une perpjete pergjigjet i riu . po ik pra qe ketu mor femije i keq se ti je per pi.. nuk je per peshk , ja kthen plaku.
 

Brigadieri

tifoz i cmendur i INTERIT
Per peshk.. Nje djale i ri del per peshk ne breg te detit dhe disa metra larg tij ishte nje i moshuar qe gjithashtu po peshkonte, kalojne disa ore dhe behen gati per te ikur, ne fund te dites i moshuari kish kapur rreth 7 kg peshk i riu as edhe nje cop per be.Vjen e nesermja dhe i riu ulet ne vendin ku ish ulur plaku i cili ish spostuar disa metra me poshte, ne fund te dites e njejta gje plaku disa kilogram i riu hic, e njejta histori per disa dite dhe i riu me ne fund vendos ta pyese .ore xhaxhi si ka mundesi qe ti kap kaq shume peshk dhe une asgje? po ja mor bir une kur ngrihem ne mengjes e shoh nga e kam [penisin]po ta kem majtas shkoj disa metra majtas po ta kem djathtas shkoj djathtas ,po ti nga e kishe ne mengjes ?pyet plaku te riun ,une perpjete pergjigjet i riu . po ik pra qe ketu mor femije i keq se ti je per pi.. nuk je per peshk , ja kthen plaku.
e madhe fare
 

Brigadieri

tifoz i cmendur i INTERIT
mbetemi tek historia e peshkut

ishin 2 shoke (x dhe y) dhe dilnin per peshk pothuajse perdit
per dreq x-i kapte shume peshk kurse y-ni fare dhe kjo pune vazhdon keshtu per dit te tera
dhe nje dit e pyet y-ni x-in, po si ja ben qe kap kaq shume peshk dhe une nuk kap fare
po ja i pergjigjet ai e lyej ka*** me gjize tha ai dhe dhe vijne vet peshqit,
y-ni mbetet i habitur dhe vepron ne te njejten menyre si shoku i vet, dhe ne moment qe po i binte peshku i thot x-i y-it lere lere ta marri pak ne goje peshku.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Një burrë rreth të 90-ve ish
te ulur në një stol në park
dhe po qante. Një polic e pikasi dhe e pyeti përse po qante.?Epo, tha i moshuari, sapo u martova me një 25-vjeçare. çdo mëngjes ajo më përgatit një mëngjes të bollshëm e më pas ne bëjmë dashuri. Më pas ajo gatuan për mua një drekë të mrekullueshme dhe pastaj sërish bëjmë dashuri. Në darkë ajo gatuan sërish shumë mirë dhe bëjmë dashuri.? I habitur polici shikon të moshuarin dhe i thotë: ?Ju nuk duhet të qani, por duhet të ndiheni njeriu më i lumtur në botë.?

Por i moshuari ia kthen E di. Qaj sepse nuk më kujtohet se ku e kam shtëpinë ?
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
Ne nje park qendrojn ulur dy Burra dhe njeri eshte Gjerman dhe njeri Kosovar
ai gjermani e ka nje qenush per dore duke e mbajtur qeni ishte leshatok sa qe as syt as asgje nuk i shihej prej qimeve te shumta dhe ky Kosovari kishe ne dor ca Embelsira duke ngren dhe qenushi urinon mbi kemben e kosovarit e shef Gjermani se Kosovari i jep Embelsira per te ngren dhe i thot e si jeni ju shqiptaret dhe te urinon qeni dhe i jep per te ngren ja kthen ky kosovari : ooo i jap per ti ngren deri sa te ja gjej ku e ka koken se nuk e le pa ja kput koken ....:)(kjo per kputjen e kokes eshte pak me ndryshe por nuk ben ashtu ndryshe me mir le te jet kshtu )
 
Redaktimi i fundit:

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Babai dhe djali. ba, ba, si mund te behemi te pasur ?Mendohet babai....Po ja shko pyet mamin nese do te bente sex me nje te panjohur per 1mil$? pyet djali mamin.... mami i pergjigjet qe sigurisht qe do ta bente megjthate djali shkon i inatosur tek babi ,mami me tha qe do e bente por me 1mil$ nuk mund te quhesh i pasur, atehere shko pyet motren i thote babai shkon djali dhe kethehet pas disa minutash. he e pyet babai?edhe motra do ta bente i pergjigjet djali me gezim. Ja pra biri i babit ne teori kemi 2mil$ ne praktike kemi 2 p$%^a ne shtepi .. thote babai
 
Last edited by a moderator:

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
- Nga mund ta dallosh kur një avokat po gënjen?

Kur buzët e tij lëvizin.


......................................................

- çfarë mund të themi kur kemi 5000 avokatë të vdekur në fund të oqeanit?

Një fillim i mbarë.


.......................................................

Doktori, inxhinieri dhe politikani

- 3 persona, një doktor, një inxhinier dhe një politikan po debatonin se kush prej tyre kishte dhënë kontributin më të shquar për njerëzimin. Doktori tha: Përëndia krijoi Evën nga Adami; ishte një procedurë kirurgjike, kjo tregon se doktorët kanë ekzistuar që në fillim!?

?Nuk ka mundësi,? -tha inxhinieri. ?Shko një hap më parë kur Zoti krijoi Universin nga kaosi. Kjo është shpikja inxhinierike më e madhë për historinë e njerëzimit! Profesioni im ishte në fillim!?- nguli këmbë ai.

?Shumë e drejtë? ? tha politikani duke ndërhyrë. ? Por kush e krijoi gjithë atë kaos sipas jush? Ne politikanët!?
 

kapetani79

Anëtar i ri
pasi troket dera ne dere shfaqet dashnori i nje gruaje i cili ne dore kishte nje cokollate per tja dhuruar gruas pasi pin nje kafe futen ne dhomen e gjumit ne kohen qe ishte zhveshur bije zilja e deres burri fshihet nen dyshek ne dere shfaqet dashnori i dyte me nje tufe lulesh ne dore pasi zhvishet dhe ky bije zilja e deres burri i dyte fshihet ne dollap pastaj shfaqet dashnori i trete edh ky peson te njejten fat dhe detyrohet te dale ne ballkon kur ne der shfaqet i shoqi dhe e merr gruan dhe vene ne shtrat sa do desha te beja dhurate nje tufe lule i thote gruas ne moment del nga dollapi dashnori dhe i thote jam i derguari i zotit dhe urdhero lulet e sheh moj grua i thote burri dhe nje cokolllate do me hahej nga poshte krevatit i del dashnori tjeter dhe i thote jam i derguari i zotit dhe urdhero cokollaten sa fort na do zoti i thote burri gruas i terti qe ishte ne ballkon po merthihte nga te ftohtet dhe troket ne xham i hap deren burri the i thote po ti ketu me dergoi zoti per te marre porosi te tjera ja pret dashnori i fundit
 

kapetani79

Anëtar i ri
shoqata boterore e gejve vendos te dergoi nga nje perfaqesues ne cdo shtet dhe hedhin me parashute ne itali ne bullgari rumani dhe kur e hedhin ne greqi njeri pyet mos e cuam dem kete po pse pyesin te tjeret po ketu ngarkuam ne ja pret
 

TIGRI

Anëtar i ri
Dy shoke qe njeri ndodhej ne Gjermani dhe
tjetri ne Greqi po flisnin ne telefon.Ai qe ishte
ne Gjermani i thote:Jorgo pregatit garazhin se
per nja tre dite do vij ne Greqi me \"Jaguar\".E
gjithe deshire tjetri fillon te ndertoje nje
garazh.Por mbas ca ditesh filloje ta prishe dhe te ndertoje nje gje te gjate,
njerezit filluan ta pyesin pse dhe
ky tjetri ja kthente qe Jorgo ndryshoi mendje e sdo vinte me\"Jaguar\" por me tren.
 

TIGRI

Anëtar i ri
Nje psikolog po veshtronte nje lope qe po hante bar.Tek prapanica e lopes ulet nje zog dhe fillon qe te pickoje lopen.Lopa merzitet dhe ben nje bajge te madhe dhe e mbulon zogun.Atehere psikologu nxjerr konkluzionin e pare : mos u tall kurre me prapanicen e tjetrit.Pas disa castesh zogu nxjerr koken jashte dhe lopa nga inati e shtyp me kembe.Atehere psikologu nxjerr konkluzionin e dyte:kur je i dhjere mos e co kurre koken.
 

kapetani79

Anëtar i ri
nje fshatar po dhiste ne nje are dhe befas e shohin nje specialist i bujqesise italian dhe perkthyesi i cili i drejtohet italianit veme bast se kur te ngrihet do shohi se sa e beri epo mire pergjigjet specialisti dhe presin kur mbaron pune sheh poshte dhe niset e shikon ia pret perkthyesi dhe vendosin ta ndalojne ndoshta per shaka dhe e pyesin pse pasi mbaroi pune po e shikonte fshatari ia pret po ja qe po mendoja a ju del juve te dyve dhe largohet
 

Anaconda

Antarë
Na ishin nje hete Amerikani,Gjermani dhe Shqiptari.Ata kishin hyp ne nje ajroplan.Ne ato momente Amerikani po luante me kompjuter pas pak e kap kompjuterin pe dritates e hedh jash.Gjermani me Shqpitari i thon ce e hodhe be?Amerikani thot:ka sa te duesh ne AMERIK.
Pas pak Gjermani po luante me lodra luan sa luan i kap lodrat pi dritares i hedh jash.Amerikani me Shqiptarin i thon:ce i hodhe be?Gjermani thoto ka sa te duash ne GJERMANI.
Pas Gjermanit vin Shqiptari ai e kap ni macedon pi dritares e hedh jash.Amerikani me Gjermanin i thon :ce e hodhe be ? Shqiptari thoto ka sa duesh ne MAQEDONI . haha
 

Anaconda

Antarë
kuku nane u be beti,
se me ty spo muj me shkru
kompjuterin e theva me dru!


Per ty tu mendu
nuk ha mengjes,
per ty tu mendu
vallai do te vdes.
Per ty tu mendu
nuk ha as dreke,
per ty tu mendu
po dua me vdeke.
Per ty tu mendu
nuk ha darke,
vallai bre nane
pom dhemb qyky bark.
A pe sheh i dashur
veq per ty une tu mendu,
por tregom ti tash
sa mendon per ti mu?
 

Anaconda

Antarë
Titulli: Pula!

Hyn njani ne dyqan dhe e pyet shitsin sa kushtojn pulat ai i thot kto knej kushtojn 5 euro ndersa keto 1 euro por jan me sid(aids)ok mi jep nja 5 copa t`ktyne nga 1 euro.Po a sdegjove ti a kto jan me sid o jaran! Ska gajle si kam per mi puth po mi hanger.
 

Anaconda

Antarë
Titulli: Dhandrri!

U murtu njani! Dhe nuk e qin gruan fare. Mas nje kohen i tregon nusja nenes se vet. Dhe nana e nuses nje dit shkon te dhanrri dhe i tregon nanes se dhanderrit.Dhe nena i tregon babait. Baba nuk beson dhe e pyt djalin:Qka po ban ti me nusen, jo kurxha veq ja fus gjume. Jo ti duhet mi puth, po qysh duhet, baba e thirr nanen dhe nusen dhe ja nis baba mi puth nanen e djalit i thot a e sheh kit bir djali thot po dhe ja fut baba ma kurr ske mi pa, djali i thot nuses a e sheh ket bir per biren e bothes te babes nusja thet po ma kurr ske mi pa e tja fut papaku babes t`vet.
 

Anaconda

Antarë
Katunari

Titulli: katunari

u kon niher ni katundar ai kishte ardh ne sheher me kalin evet kur rruges sheh ni kafiq qeshkruante cafe bar ai hin aty dhe i thot kamarjerit ami do qyfte edhe pak bari nese keni per kalin
 

kapetani79

Anëtar i ri
nje burre blen nje celular per here te pare dhe per tju lavderuar gruas kur vete ne shtepi vete ne banjo dhe i bie tel te shtepise engren gruaja dhe burri me ze te ulet i thote po ku je moj zemer moj shpirt merr me vone se eshte ai Bukuroshi ne banjo ja pret gruaja
 

kapetani79

Anëtar i ri
nje malesor bie per here te pare ne shkoder dhe urbani e le tek 5 heronjte e vigut vazhdon te eci nje cope rruge dhe perballet me bustin e Isa Boletinit dhe mendon me vete po te tjeret nga shkun
 

kapetani79

Anëtar i ri
rruges fier vlore nje shofer me targa fr i bllokon rrugen nje tjeter dhe nga pasqyra e mbrapme shikon nje makine me tr vl kjo gjendje vazhdon nje cope te madhe rruge pasi shoferi fierak ben pak ne cep vlonjati i vete paralel dhe i nxehur i thote ore palle nuk me pe qe doja te parakaloja epo pashe targen vl dhe thashe vari leshte ja pret tjetri
 

alfonci

Veri investigatio
Ne nje familje te thjeshte jetonte edhe vjehra e te zotit te shtepise por dukej se ia kalonin shume mire. nje dite i zoti i shtepise po kthehej nga puna por papritur shikon disa zjarrfikese prane pallatit tij, vrapon shpejt dhe kur afrohet pyet se c`ka ndodhur, nje zjarrfikes e pyet - a mos je filani -Po i pergjigjet! -Me vjen keq por shtepia juaj eshte djegur, -O s`ka asgje por a kane shpetuar te shtepise? -Po i pergjigjet zjarrefikesi por me keqardhje te njoftoj qe vjehrra juaj ka ngelur brenda dhe nuk ka shpetuar dot. -Mos! i pergjigjet ky burri, -E dija qe do e haje dreqi por nuk e dija se e do te pjekur...!!!
 

alfonci

Veri investigatio
Polici ne sherbim

Nje dite polici pyeti shefin:
-Ku e kam sherbimin sot?
shefi i thote:
-E shikon ate driten e kuqe atje larg? deri atje e ke sherbimin- i thote shefi. Niset polici per sherbim. Pas tre kater oresh shefi del per kontroll, policin s'e gjen ne vendin e sherbimit. Mbas dhjete oresh vjen polici me nje fryme tek shefi. E pyet shefi
- Ku ishe? -polici i pergjigjet:
- Ajo drita e kuqe ishte drite makine, une ndoqa driten e kuqe deri sa mbarova sherbimin.
 

Dëbora

Prizrenase
Shënimi

I vdiq gruaja dhe i shoqi porositi që në pllakën e varrit të saj të shkruhej:
’’ E di që lotët e mi nuk të ringjallin,prandaj edhe qaj.’’


Trashgimtari


-A të ndihmoi ilaçi që të dhashë herën e fundit?
-Shumë!
Gabimisht xhaxhai i piu ato,dhe unë mbeta i vetmi trashgimtar i pasurisë së tij..


Fëmija


Babi,pash në ëndërr sikur më fale njëmijë lekë
-Mirë bir,mbaji dhe harrxhoji për çfarë të duash.


:haha::haha::haha::haha::haha:
 

inushja2

preshevare
Titulli: Barcoleta te ndryshme

One morning në lëndinë Mister Wolf ndiqte Miss Dhinë.
Run dhia si veriu in front of her del Ariu.
-'Why are you running, Miss Dhi?
-'Mister Wolf wants to ....me.
Come ariu dalëngadalë, says to dhia two three fjalë.
If you sleep një night me mua ujku nuk të touch një thua.
LOL
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Barcoleta te ndryshme

One morning në lëndinë Mister Wolf ndiqte Miss Dhinë.
Run dhia si veriu in front of her del Ariu.
-'Why are you running, Miss Dhi?
-'Mister Wolf wants to ....me.
Come ariu dalëngadalë, says to dhia two three fjalë.
If you sleep një night me mua ujku nuk të touch një thua. LOL

hahahaahahaahahah :qesh::qesh::qesh: ti girl je strong :qesh::qesh:
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Barcoleta te ndryshme

LAJMI I MIRE DHE LAJMI I KEQ!

Ishte shtruar nje njeri ne spital dhe pas dy ditesh qe e kishte vizituar mjeku i thote se kishte nje lajm te mire e nje lajm te keq dhe e pyeti ke donte te parin.Pacienti i tha se donte te mirin
-Lajmi i mire eshte se nuk do te vdesesh menjehere pasi ke dhe 1 dite jete….kurse i keqi eshte se duhet te ta kishim thene kete lajm dje….


NE SPITAL

Ishte nje njeri qe kishte pasur nje aksident dhe ai ne spital kalon dy dit pa asnje lajm nga mjeket diten e trete mjeku vjen dhe i thot:kam nje lajm te mir nje te keq cilin e do te parin.Pacienti i thot te keqin ne fillim pastaj te gezohem me te keqin mir thor doktori lajmi keq eshe se do ti presim kembet i miri eshe se ky pacienti ketu do te ti blej papucet.
 
Top