Bashkimi Kombtar.

iLirjam

Antar i fv.al
Ju ftoj te disktojm se bashku,,mbi ceshtjen e Bashkimit Kombtar:

Pse esht ftohur deshira e Shqiptarve per tu bashkuar te gjith ne nje shtet,???

a ka nje rezulut egzistuse qe te ndaloj kte te drejt Kombtare???
dhe nese ka,,me c´te drejt mund te ndalohet Vullneti i nje Kombi per Bashkim ???

JU FTOJ ,,te shkruani dicka ne lidhje me kto probleme,,si mendoni ju se do te ishte me mir per Popullin Shqiptar ne tersi,,,a do te ishte ndoshta me me interes Bashkimi Kombtar se c´do gje tjeter??

Ku esht problemi ????
 

upgrade

[BlackOut]
Staf në FV.AL
Titulli: Bashkimi Kombtar.

Po nga e nxorre kete teme aman, uroj ta kesh fshire nga pluhrat e arkives :)

hajduti
 

upgrade

[BlackOut]
Staf në FV.AL
Titulli: Bashkimi Kombtar.

Pertej postimit tim me lart, une nuk besoj as ne nje "bashkim fizik" dhe as ne nje "bashkim politik", une besoj se ka vetem nje rruge per bashkimin kombetar dhe kjo rruge fillon atje ku e nisen te paret tane. Une nuk pyes se ku duhet te shkojme, pa marre me pare nje pergjigje nga vetja se prej nga vijme? Nese une e di prej nga vi, e kam te qarte edhe ku duhet te shkoj, apo jo? Une nuk jam shume i shqetesuar per identitetin evropian, ca me pak i interesuar per debatin e orientimit lindje-perendim, por jam shume i interesuar qe te fillojme te rindertojme atje ku te paret tane pushuan se ndertuari e rilindasit tane ndalen se iluminuari.

Une nuk e kerkoj bashkimin kombetar as ne hartat politike, as ne dekretet e kuvendeve, une e kerkoj ne mendjen e zemren e cdo shqiptari.

hajduti
 

ricky_ch

******
Titulli: Bashkimi Kombtar.

Pertej postimit tim me lart, une nuk besoj as ne nje "bashkim fizik" dhe as ne nje "bashkim politik", une besoj se ka vetem nje rruge per bashkimin kombetar dhe kjo rruge fillon atje ku e nisen te paret tane. Une nuk pyes se ku duhet te shkojme, pa marre me pare nje pergjigje nga vetja se prej nga vijme? Nese une e di prej nga vi, e kam te qarte edhe ku duhet te shkoj, apo jo? Une nuk jam shume i shqetesuar per identitetin evropian, ca me pak i interesuar per debatin e orientimit lindje-perendim, por jam shume i interesuar qe te fillojme te rindertojme atje ku te paret tane pushuan se ndertuari e rilindasit tane ndalen se iluminuari.

Une nuk e kerkoj bashkimin kombetar as ne hartat politike, as ne dekretet e kuvendeve, une e kerkoj ne mendjen e zemren e cdo shqiptari.

hajduti

Ashtu është Hajdut, pa e bërë krejt shqipëtarët 1 mendje, s'ka bashkim.
Lufta vazhdon, qoftë me pushkë qoftë me laps, asgjë nuk falet.
A na pranojnë a s'na pranojnë, pak punë është.
 
Top