Bayern fiton ligen e kampioneve

MasteR

I'm offline
Bayern_128772.jpg


Bayern Munchen është fitues i Ligës së Kampionëve, për sezonin 2012/2013. Ekipi bavarez në finale mundi rivalin Borussia Dortmund, me rezultat 2:1.

Pjesa e pare ndërmjet këtyre dy ekipeve ka përfunduar me rezultat të barabartë 0:0.

Në fillim të ndeshjes, skuadra e Dortmundit dominoi në fushë, derisa kishte disa mundësi të mira të kaloj në epërsi, por këtë nuk e lejoi portieri Manuel Neuer.

Pas këtij dominimi edhe Bayern morri vetën, derisa tentoi të shënoi gol e epërsisë por pa sukses.

Në pjesën e dytë, të dyja skuadrat krijuan raste për shënim, derisa në minute e 60-të Mario Mandzukiç, arrti ta kaloi në epërsi 0:1 Bayernin.

Por, gëzimi i bavarezëve nuk zgjati shumë, pasi turku Gundogan, tetë minuta më vonë, barazoi rezultatin në 1:1, pasi ishte i sakët nga pika e bardh.

Pas golit, të pësuar Bayerni morri iniciativën në fushë duke kërkuar golin e avantazhit, dhe këtë e arritën në minute e 89-të, me golin e Robbenit.

Ndërkohë, në këtë takim, për Bayernin nuk është aktivizuar fare ylli kosovar, Xherdan Shaqiri.

Ky është trofeu i pestë i Bayern Munchenit në Ligës e Kampionëve, sa ka edhe Liverpool.
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Bayern fiton ligen e kampioneve

Urime urime sidomos kitrres,
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Bayern fiton ligen e kampioneve

Yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy sa mir!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Edhe pse Shaqiri do me gezonte me shum te mbante flmurin kuq e zi aty.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Bayern fiton ligen e kampioneve

Urime Bayernit fitorja dhe titulli. Mendoj se e ka merituar pergjate tere gares se sivjeme te LK, dhe ne vecanti edhe sonte.
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Bayern fiton ligen e kampioneve

F** bayern me beri kuzhinier sonte plus ai ndyresira me flamur te zvicres edhe ate flamurin e magjupeve te kosoves festonte i hate bayern
 
Last edited by a moderator:

con_uk

Anëtar i Nderuar
Titulli: Bayern fiton ligen e kampioneve

F** bayern me beri kuzhinier sonte plus ai ndyresira me flamur te zvicres edhe ate flamurin e magjupeve te kosoves festonte i hate bayern

Nuk a I magjupve flamuri eshte I falem tek hashimi & co e prishi pak ta mbante te zvicerrs vetem se kishte ngjyre te kuqe megjithate nuk do ta lene me kaq ashtu e ka ndje te ndjehet magjup

Sa I perket bayren I lumte e meritoj
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Bayern fiton ligen e kampioneve

Nuk a I magjupve flamuri eshte I falem tek hashimi & co e prishi pak ta mbante te zvicerrs vetem se kishte ngjyre te kuqe megjithate nuk do ta lene me kaq ashtu e ka ndje te ndjehet magjup

Sa I perket bayren I lumte e meritoj

tradhtari ska nder per ate vdekje tradhtareve
 

Endrra

VIP
Titulli: Bayern fiton ligen e kampioneve

F** bayern me beri kuzhinier sonte plus ai ndyresira me flamur te zvicres edhe ate flamurin e magjupeve te kosoves festonte i hate bayern

Po te me kishe pyet mu o Xhebro :) si e paske ba ket gabim te dyshosh ne futbollin dhe birren bavareze lol
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Bayern fiton ligen e kampioneve

Po te me kishe pyet mu o Xhebro :) si e paske ba ket gabim te dyshosh ne futbollin dhe birren bavareze lol

Nuk dyshova ne futbollin gjerman nuk desha ta fitoj Championsin njeriu qe refuzoi kombetaren ton per zvicren aty ishte halli...
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Bayern fiton ligen e kampioneve

Me ne fund, 4 vitet e fundit 3 finale mendoj se e meritoi.
 
Top