Bayern kalon pa probleme raundin e parë të Kupës

b25bbb9905b548de853176fba9a55a81o2-1100x620.jpg
Ka qenë më shumë një ndeshje kontrolli ajo e raundit të parë të Kupës së Gjermanisë mes modestëve të Duren dhe Bayern Munchen.

Bavarezët fituan me rezultatin e pastër 3-0 në një takim ku trajneri kishte vendosur t’iu linte më shumë hapësirë lojtarëve të stolit.

Ndeshja nuk kishte histori dhe bavarezët në një pjesë të lojës qarkulluan topin. Sa për statistikë golat u shënuan nga Choupo Moting dhe Muller.
/A2CNN/
 
Top