• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Bayern Munichu është shpallur kampion i Bundesliges

Vvetoni

Larguar


Pas fitores ndaj Bochumit dhe pas humbjes së Schalkes nga Werder Bremeni, Bayern Munichu është shpallur kampion i Bundesligas për edicionin 2009/2010. Ky është titulli i 22-të i Bayernit në Kampionatin gjerman, derisa këtë sezon bavarezët kanë gjasa të stolisen edhe me një tjetër titull të madh, pasi që luajnë në finale të Ligës së Kampionëve kundër Interit.
 

AUSTRALIANI_VIP

Anëtar Aktiv
Titulli: Bayern Munichu është shpallur kampion i Bundesliges

08.05.2010 1. FC Nürnberg 1. FC Kِln 1-0
08.05.2010 1. FSV Mainz 05 FC Schalke 04 0-0
08.05.2010 Borussia Mِnchengladbach Bayer 04 Leverkusen 1-1
08.05.2010 Hertha BSC Berlin Bayern München 1-3
08.05.2010 SC Freiburg Borussia Dortmund 3-1
08.05.2010 SV Werder Bremen Hamburger SV 1-1
08.05.2010 TSG 1899 Hoffenheim VfB Stuttgart 1-1
08.05.2010 VfL Bochum Hannover 96 0-3
08.05.2010 VfL Wolfsburg Eintracht Frankfurt 3-1
01.05.2010 1. FC Kِln SC Freiburg 2-2
01.05.2010 Bayer 04 Leverkusen Hertha BSC Berlin 1-1
01.05.2010 Bayern München VfL Bochum 3-1

1. Bayern München 34 70 20 10 4 72 31 41
2. FC Schalke 04 34 65 19 8 7 53 31 22
3. SV Werder Bremen 34 61 17 10 7 71 40 31
4. Bayer 04 Leverkusen 34 59 15 14 5 65 38 27
5. Borussia Dortmund 34 57 16 9 9 54 42 12
6. VfB Stuttgart 34 55 15 10 9 51 41 10
7. Hamburger SV 34 52 13 13 8 56 41 15
8. VfL Wolfsburg 34 50 14 8 12 64 58 6
9. 1. FSV Mainz 05 34 47 12 11 11 36 42 -6
10. Eintracht Frankfurt 34 46 12 10 12 47 54 -7
11. TSG 1899 Hoffenheim 34 42 11 9 14 44 42 2
12. Borussia Mِnchengladbach 34 39 10 9 15 43 60 -17
13. 1. FC Kِln 34 38 9 11 14 33 42 -9
14. SC Freiburg 34 35 9 8 17 35 59 -24
15. Hannover 96 34 33 9 6 19 43 67 -24
16. 1. FC Nürnberg 34 31 8 7 19 32 58 -26
17. VfL Bochum 34 28 6 10 18 33 64 -31
18. Hertha BSC Berlin 34 24 5 9 20 34 56 -22

Kampione bayern...dhe kampione te kupes gjermane
T Werder Bremen 0 - 4 Bayern Munich

1' M.v. Bommel
19' I. Olic
35' [0 - 1] A. Robben (pen.)
51' [0 - 2] I. Olic
56' T. Frings
63' [0 - 3] F. Ribery
66' C. Fritz
68' T. Borowski
77' T. Frings
83' [0 - 4] B. Schweinsteiger
 
Top