Bayern Mynih “me një këmbë” në çerekfinale

cent

...Lontano
Nuk ka Arsenal që e ndal Bajernin e Mynihut, të gjithë sytë ishin në Londër për përballjen e anglezëve me makinën thuajse perfekte të Jup Hejnkes në një takim viganësh të Champions, por u deshën vetëm 7 minuta para se “Topcinjve” t’u lagte topat një e djathtë e fuqishme e Toni Kros.

2dh91cx.jpg

14 minuta më pas Bajerni forcon supermacinë në Emirejts me Muller që shënon nën traversë me një prekje të thjeshtë të topit pasi Szezni kishte shpëtuar mirë ndaj goditjes me kokë të Van Bujten nga cepi.

Disavantazhi i shpejtë nervozon anglezet me Sanja dhe Arteta që ndëshkohen me kartona te verdhë ndërsa Bajerni vijon dominimin e fushës deri në fund të pjesës së parë që u mbyll me bavarezet në avantazh të dyfishtë dhe Arsnealin zhgënjyes si para dhe pas. Ndërsa e dyta filloi pa zëvendësime me Arsenalin që i ridha bukuri lojës në minutën e 55-të.

Arsenal shkurtoi distancat kur pas një goditje nga e djathta Nojer doli për flutura dhe Podolski ndëshkoi ish skuadrën e tij me një goditje komode me kokë nga qendra e zones.

I fortësuar nga goli Arsenali provoi të ringrejë kokën por pas 15 minutave të mira kur “Topcinjtë” menduan se do të barazonin u ndëshkuan në momentin më të mirë të tyre nga goli i tretë i gjermanëve, Kroos e Lahm nga e djathta përplasje e topit Manduzkic Sanja dhe fitorja gjermane u vu në kasaforte. Bajernit i mjaftoi të administrojë avantazhin në minutat e mbetura dhe doli nga Emirejts me fitoren 3-1 duke dhënë një provë force dhe hipotekuar cerekfinalet. Mer sa duket Bajerni është alternativa më e besueshme ndaj Barcelonës si favorit për kupën me veshë të mëdhenj.

Në sfidën tjeter të së Martës së Champions Porto fitoi 1-0 ndaj Malagas, një ndeshje ku dominimi i portugezëve u konkrertizua nga goli i Mutinjos që mposhhti spanjollët që nuk u shfaqën kurrë të rrezikshëm por gjtihsesi u larguan me një rezultat që lë gjithçka të hapur për tre javë më pas në La Rosaleda./BeratiLive
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Titulli: Bayern Mynih “me një këmbë” në çerekfinale

E pash qe ne pjese te pare Neuer qe do na bente nje brockulle...po mire qe shpetoje ate te dyten se atje na fiku fare!

megjithate supremacija ishte kudo ne fushe, i lam nje gol mos te merzitesh publiku :p
 
Top