Bayern rikthehet te fitorja dhe shkëputet në Bundesligë

BAYERN 1100x620Pas humbjes ndaj Monchengladbach në kampionat dhe eliminimit nga Kupa nga skuadra e kategorisë së dytë, Holstein Kiel, Bayern është rikthyer te fitorja dhe këtë e ka bërë ndaj Freiburgut këtë të diel, ku triumfoi 2-1.
Pavarësisht rezultatit të ngushtë, kampionët e Gjermanisë krijuan raste të shumta për shënim, por realizuan vetëm dy herë, me anë të LeWandoWskit dhe Muller.
Me këtë fitore, Bayern shkëputet në krye të klasifikimit, me 4 pikë diferencë nga ndjekësit, duke përfituar edhe nga barazimi i një dite më parë i Leipzig dhe humbja e Leverkusen.
A2news.com
 

Attachments

  • BAYERN-1100x620.jpg
    BAYERN-1100x620.jpg
    130.4 KB · Shikime: 9
Top