Bebe Rexha nuk ndalet,thyen tjetër rekord me 'Meant to be'

VIP

V.I.P
Këngëtarja me orgjinë shqiptare Bebe Rexha ka arritur sukses të jashtëzakonshëm në tregun muzikor ndërkombëtar.
Ylli i muzikës pop ka thyer një rekord të ri të tabelën e Billboard Hot me këngën e saj ‘Meant To Be’ në bashkëpunim me dyshen Florida Georgia Line.
Kënga e saj ka mbetur në vendin e parë për 35 javë rresht në kategorinë e këngëve country.
auto_777777777777771533455177.png
auto_888888888888881533455194.png
Meant To Be kaloi rekordin e mbajtur nga Sam Hunt me këngën ‘Body Like A Back Road’ i cili qëndroi për 34 javë rresht në vendin e parë në vitin 2017.
E shkruar nga Bebe Rexha, Tyler Hubbard i FGL, Josh Miller dhe David Garcia, Meant To Be ka arritur në vendin e dytë në tabelën Billboard’s Hot 100. Kënga ka qenë në vendin e parë në kategorinë e këgënve contry që kur debutoi për herë të parë në dhjetor.
 

Attachments

  • auto_777777777777771533455177.png
    auto_777777777777771533455177.png
    685.8 KB · Shikime: 0
  • auto_888888888888881533455194.png
    auto_888888888888881533455194.png
    730.4 KB · Shikime: 0

Hope

◕‿◕
Origjine shqiptare? Apo kur eshte per fame, na "pelqen" origjina shqipetare.
Rexha was born on August 30, 1989, in Brooklyn, New York,[6] to Albanian parents.[7] Her father, Flamur Rexha, is an Albanian born in Debar, when it was part of Yugoslavia. He immigrated to the U.S. at the age of 21, and her mother, Bukurije Rexha, was born in the U.S. to an Albanian family with roots in Gostivar (which, like Debar, is now part of the Republic of Macedonia).[8][9] In the Albanian language, bletë means "bee"; derived from it, Rexha gave herself the nickname "Bebe" as part of her stage name.[1] Bleta and her family moved to nearby Staten Island when she was six.[7] /Wikipedia
 
Top