Besart Berisha nuk ka më durim

TruLLajKaa

Shqiptare
my.php

Besart Berisha, nuk e ka duruar më mënyrën e drejtimit të trajnerit Arie Haan, teksa në minutën e 70-të të ndeshjes, duke parë zëvendësimet e holandezit, është ngritur nga stoli, ka gjuajtur fanellën, në sytë e Haanit dhe ka lënë stadiumin, njofton Sporti Shqiptar.

Mesazhi ka qenë i qartë, për Hanin dhe drejtuesit e federatës. Në kombëtare po luajnë lojtarë që nuk aktivizohen pothuajse fare me klubet e tyre, ndërsa ai e të tjerë, të pathirrur, duhet të mos jenë në fushë, sipas filozofisë së Haanit.

Zgjedhjet e gabuara të trajnerit kuqezi u paralajmëruan që para ndeshjes, nga specialistë shqiptarë, sa i përket Duros së dëmtuar, që kishte 4 javë pa u aktivizuar me skuadrën e tij në Qipro, po ashtu Hyka, që s’i ka bërë gjithsej 20 minuta me Mainzin në Bundesliga 2, që pas fitores me Maltën, Bogdani, po ashtu, ndërkohë që lihen jashtë Bylykbashi, lider i padiskutueshëm në kampionatin ukrainas, Memelli, që po merr përpara Tiranën me golat e tij.

Mosnjohja e formës fizike të lojtarëve, tregoi se Haani ende nuk është trajner i përshtatshëm për Kombëtaren tonë. Madje, me zgjedhjet e gabuara dhe jo të motivuara profesionalisht, po shkakton probleme edhe brenda lojtarëve.

Shpërthimi i Berishës e tregon qartë këtë gjë, por duhen parë pasojat më tej, sepse të tilla marrëdhënie të acaruara mes lojtarëve dhe trajnerit do të ndikojnë patjetër edhe te lojtarët e tjerë kuqezinj.
 

columbia

fuck grecce
nuk e mar vesh menyren e te drejturit te ketij tranjeri....nuk e dime se cfare bluan ne mendje...nje gje dihet te gjithe zhgenjyem nga ndeshja e fundit!
 

vitk

Anëtar i Respektuar
si nuk u be nje gje e hajrit me ne shqipetaret qe te vjen te plasesh te te rrafe dhe hungarezi me ate loje eshte si te te puth.e breshka
ku i gjejne keta legena tranjere eshte normale se shqipetaret luajne per grekun kosovaret luajne per shqiperine dhe kur vjen muabeti nuk i aktivizojne
 

fc bayern

Anëtar i ri
si nuk u be nje gje e hajrit me ne shqipetaret qe te vjen te plasesh te te rrafe dhe hungarezi me ate loje eshte si te te puth.e breshka
ku i gjejne keta legena tranjere eshte normale se shqipetaret luajne per grekun kosovaret luajne per shqiperine dhe kur vjen muabeti nuk i aktivizojne

me sa di une behrami eshte kosovar e spo lun per shqiperine
apo perperim hetemaj a ndonje tjeter
shkodrani elbasansi durrsaku vlonjati tiransi kavajsi etj sdi te ken tradhtu shqiperine
nese berisha do te iki
rruga mbare i qofte
shkodra vlora elbasani tirana kavaja kane talente me shumice
respekte
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
me sa di une behrami eshte kosovar e spo lun per shqiperine
apo perperim hetemaj a ndonje tjeter
shkodrani elbasansi durrsaku vlonjati tiransi kavajsi etj sdi te ken tradhtu shqiperine
nese berisha do te iki
rruga mbare i qofte
shkodra vlora elbasani tirana kavaja kane talente me shumice
respekte

fcbayern pse ja fut kot mo vellacko??
Ca eshte kjo ndarje,ai qe e ka marre fanellen ai mundohet ta lartesoj sa me larte ate,ne mos qofte patriot do e beje kete sepse ne ndeshje eliminatore shkojne shume menaxher te huaj dhe do shiten diku.
Ti thua se ka talente ne ato qytet qe ke ceke,e di ka per fat te mire,po kush po punon me keto talente,ketu eshte problemi??
As Behrami e as Hetemaj nuk jane shqiptare,kosovare mbase mund te jene.
Ne po flasim per Berishen ketu edhe ju kisha lute mos ti jepni kahje tjeter temes.Tani puna (jo vetem e Berishes)por i gjithe sulmi i Shqiperise qe eshte thirrur eshte "sulm stoli":( per fat te keq.Bogdani nuk aktivizohet fare pothuaj edhe kur aktivizohet,ate e bene ne minutat e fundi te ndeshjes,njejte eshte dhe Berisha qe kam harruar kur ka nise nje ndeshje nga fillimi per Rozenborg,Kapllani gjithashtu,Salihi luan shpesh standard por kohet e fundit ka qene i demtura kshuqe i bie qe po te isha dhe une trajner,kur i kisha pase parasysh keto fakte me Bogdanin do nisja(ketu sdua ta anashkaloj Berishen qe ka me shume aftesi depertuese sesa Bogu)por po them qe Bogdani eshte tip lojtari qe ka emer,lufton ne ajer edhepse ne driblim eshte i ngathte.
Sipas mendimit tim Berisha eshte shume efektiv nese aktivizohet ne pjesen e dyte sesa te luaj gjithe ndeshjen,sepse eshte tip shume i shpejt luftarak por qe eshte shume veshtire me gjithe ate energji te luaj 90 min.
Tash nuk duhet te merremi kush me ke e si,por duhet i konsolidojme radhet,e kemi humb betejen por jo luften,ka ndeshje perpara qe na presin!

Le te mesojme nga gabimet!
 
Redaktimi i fundit:

Devil

Anëtar i Nderuar
Un per vete si kuptoj taktikat e ketij tranjeri po mesa pash kombetarja pavaresisht se nuk gjeri golin humbem shum raste por ama lujti ku e ku me mir se hungaria...
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Per mendimin tim personal, ben shume gabim qe nuk e aktivizon Berishen. Per aq pak minuta sa Berisha eshte aktivizuar ka patur nje temp dhe i ka dhene ekipit force dhe besim.
Gjithashtu Arihan gaboi me aktivizimin e Agollit. Gjithashtu, vihej re shume lehte qe cdo sulm fillonte nga krahu i Dallkut, madje edhe te dy golat qe pesuam.

Bogdani nuk dinte te stoponte nje top dhe qendroi tere lojes ne fushe. Hyka, mos gaboj u demtua.

Nuk u organizuam dot, pavaresisht se ne kualitet ishim me mire se hungarezet.
 

Ado

FISEBILIL-LAH
me sa di une behrami eshte kosovar e spo lun per shqiperine
apo perperim hetemaj a ndonje tjeter
shkodrani elbasansi durrsaku vlonjati tiransi kavajsi etj sdi te ken tradhtu shqiperine
nese berisha do te iki
rruga mbare i qofte
shkodra vlora elbasani tirana kavaja kane talente me shumice
respekte
1 behrami nuk vjen me lu per shqiprin se nuk don me humb karieren si shum lojtar tjer :D


2 . po te mos ishin kta lojtar nga kosova qe luajn per kombtaren e shqipris .. , shqiprija nuk dot kishte mund kurr as te fitoj as te barazaj si gjithmon te humb :D

eh qata lojtar te talentuar t'qatyne qyteteve nuk po shihen shoki ? se komtaria i kish marr ..


por per besart berishen un te isha ne vend te tina nuk dot luja per ni kombtare qe nuk me angazhojn ...

se osht lojtar i talentum ne min e 70 aj traineri nuk e futke ne loj po lujke me bogdanin qe lidhje nuk ka pas edhe lujke me fomacion me 1 sulmus kur ish to humb ... edhe osht marre mos me fut berishen se osht shum lojtar i fort :D
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Cfare thua ti more ? Ti me duket mua nuk e ndjen veten shqiptar, ti ben tifozllik vetem per shqiptaret e Kosoves, jo per kombtaren. Mire qe jane te rralle tipat si ti qe nxisin ndarje mes shqiptareve.
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Cfare thua ti more ? Ti me duket mua nuk e ndjen veten shqiptar, ti ben tifozllik vetem per shqiptaret e Kosoves, jo per kombtaren. Mire qe jane te rralle tipat si ti qe nxisin ndarje mes shqiptareve.jo noshta je ti ndonje asi i msheft qe thot si tifoz i kombtares ah nfakt noshta e shan ...


un fola per ato qe kish thon qashtto .. per behramin edhe per berishen

se un kur lun kombtaria e shqipris me duket qe po luaj vet okay ... kur nuk e din qysh tek jom mos fol :D
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Cana ka pas emundesi te shkoj te luaj per Francenpo ka ardhe per Shqiperine..edhe e humbi karrieren a po???
Ti a merr vesh futbol ose a ke lu nojhere apo vec ne Tv e dhe PlayStation ke pa.
Cana eshte kapiteni i Olimpikut te Marsjit,klubit me te famshem francez qe ka tifozerine me te madhe ne France menjeher pas kombetares Franceze.
Sa pe rikujtim abonime te biletave per ti pare ndeshjet e Marsejit jane mbi 30.000 ne vit,tash llogarit?
Arjan Beqaj,"humbi karriere" se po luan ne Lige te Kampioneve,dhe me ritmin qe ka ekipi i ti Anothorsis Famagusta besoj se do e kaloj fazen e grupeve.

mos te zgjati me shume por po te them se ne nje ekip nese do te luash vendos trajneri,per mendimin tim BErisha mund ti kete bere keq me se shumti vetvetes,te rikujtojme rastin e fudnit kur ne stervitje para ndeshjes me Malten Kapllani nderhyri keq ndaj Currit dhe trajneri e la ne tribuna.


E sa per Behramin ai e ka hup karrieren,sepse ka shku nga nje ekip si Lazio qe luan en kupa te Evropes ka kalu ne Wes Ham.
Edhe dicka mjafton te lexosh gazeta e te shikosh TV-te menjere pas miqesores me Japonine ku Zvicrta pate pesuar dhe fajtor kryesor per kete ka qene Behrami,shko lexoj ato se sie kane trajtuar kete e hajde shkruajme gjere e gjate.
 
Redaktimi i fundit:

TruLLajKaa

Shqiptare
fc bayern shyqyr qe sje ti kerkush hiq me vendos se kush e tek luan ne kombetare...m'bohet qefi shume qe pasket mjafte talenta...shpresoj qe te aktivizohen sa me shpejt...por kontributin e lojtareve nga Kosova nuk ben ta hedhesh aq posht sepse siq e dim te gjithe nuk jane nje numer i vogel l i lojtareve nga Kosova qe luan ne kombtare...edhe me shume bindje them qe secili prej tyre e ka deshmuar veten
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Po ku ka nder me te madh per nje shqiptar te luaje per kombetaren valle, po kujt ia thua ?
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Cana ka pas emundesi te shkoj te luaj per Francenpo ka ardhe per Shqiperine..edhe e humbi karrieren a po???
Ti a merr vesh futbol ose a ke lu nojhere apo vec ne Tv e dhe PlayStation ke pa.
Cana eshte kapiteni i Olimpikut te Marsjit,klubit me te famshem francez qe ka tifozerine me te madhe ne France menjeher pas kombetares Franceze.
Sa pe rikujtim abonime te biletave per ti pare ndeshjet e Marsejit jane mbi 30.000 ne vit,tash llogarit?
Arjan Beqaj,"humbi karriere" se po luan ne Lige te Kampioneve,dhe me ritmin qe ka ekipi i ti Anothorsis Famagusta besoj se do e kaloj fazen e grupeve.

mos te zgjati me shume por po te them se ne nje ekip nese do te luash vendos trajneri,per mendimin tim BErisha mund ti kete bere keq me se shumti vetvetes,te rikujtojme rastin e fudnit kur ne stervitje para ndeshjes me Malten Kapllani nderhyri keq ndaj Currit dhe trajneri e la ne tribuna.


E sa per Behramin ai e ka hup karrieren,sepse ka shku nga nje ekip si Lazio qe luan en kupa te Evropes ka kalu ne Wes Ham.
Edhe dicka mjafton te lexosh gazeta e te shikosh TV-te menjere pas miqesores me Japonine ku Zvicrta pate pesuar dhe fajtor kryesor per kete ka qene Behrami,shko lexoj ato se sie kane trajtuar kete e hajde shkruajme gjere e gjate.ka pas mundsi .. me lu po nuk ka lu .. tash qka ?

po un thash e humb karrier n'kombtare ? pse a nuk e ka humb a ? kurfar suksesi per kombtare nuk ka .. okay .. ato suksese qe i ka arrit cana i ka arrit n'franc e jo n'shqipri ..

edhe Arian Beqaj suksesin e ka arrit n'ekip tina dhe jo n'kombtare .. ti dallojm kto sende .. okay :D

edhe un ktu e kom fjalen lidhje me berishen ... un shum kom deshir qe te kemi kombtare te fort shqiprija .. gjithashtu edhe Kosova .. nt'ardhmen por un ktu po thom qe prei qe kom fillu me shiqu kombtaren e Shqipris nfutboll qe 5-6 vite .. kurr nuk ka pas suksese ..edhe arsyja e vetme u kon jo serioziteti i drejtusve .. ? nese deshiron te kesh sukses me ni kombtare duhen lojtart e ri .. jo tluaj me lojtar t'vjeter qe tash duhet te jen npenzion dhe te mundona te bej diqka po ma mir osht me fresku kombtaren ... edhe pse nuk jon shum tmoshum po dihet shqiprija se qfar periudha ka kalu .. duhet tash .. qe lojtart e rinj prei moshes 18 deri ne moshen 22-23 kta qe kan fillu te sterviten nga viti 2000 .. ata te rit duhen per kombtare ata u duft qe ne fillim te fillojn me ta te mirren qe n'at koh qe tash dot kishin sukses .. sepse te luash me disa lojtar qe prei diktatures qe ka dal shqprija dhe problemev qe kan pas drejt dhe ne futboll nuk bon .. si ne kosov lojtart e rin mun mu kon te talentum se kta tjert qe prei mas luftes lujn futboll kta lujn nkosov se ne kombtare nuk bon te jen .. edhe shqiprija u duft qysh e nfillim qe me lojtar te ri te filloj tash dot kishte suksese .. tmdhaja se osht fakt qe lojtart e kosoves e mbajn lojen e shqipris .. nmbrojte sidomos , Cana , Curri ... kta jon qe e mbajn mbrojtjen .. sepse vet me nje loj kur cana u pat ndrru apo u pat ndeshku me duket mbas 5 min ka marr goll shqiprija .. edhe un dua te them qe duhet me lojtar te ri te fillosh kombtaren qe shqirpia u duft qe nfillim 2000tes me lojtart e ri te filloj qe mas 2-3 vite kish fillu suksesi edhe dot kishte sukses tash ... okay ... po un dua te them qe nuk ka seriozitet ... okay edhe traineri osht aj qe i angazhon lojtart po kurr trainer tmir nuk kan pas .. mendova per ket HAN qe osht pak ma i mir po me lojen me hungarin u pa se sa osht i fort aj vetem 1 statistik e kish tsukseshme ate 4-3-2-1 me nje sulmues sepse tjeter formacion nuk po dike .. ose ma saktsisht kur tje to humb nuk luhet me 1 sulmues plus nje sulmues si bogdani qe nuk osht aj mo per futboll aj duhet ta len futbollin sepese per 90 min.. asgje nuk ka bo ... edhe vend qe te futet berisha edhe kapllani me duket u fut nga minuta e 80-t dhe nje lojtar si HYKA mdoket e ka emrin me ksi lojtar si HYKA aj duhet te bohet kombtarja qe te ket sukses ... dhe mendoj jo mendoj po jom i sigurt 100 % se po te ishte berisha - kapllani me duket osht sulmues nuk po e di sigurt si emer po si fac po .. edhe ni hyk nga ana e majt 100 % jom i sigurt qe dot kishte goll aty ... :D
edhe per behramin .. nuk dmth asgje .. per 1 loj shum ka pas suksese tjera .. e ka kualifiku zvicrren me gollin e ti kunder turkis nuk e di ne cillin kampionat .. ka shenu goll kunder romes e ka mbosht romen ma saktsisht golla e ti qe per nje shqiptar osht enderr te shenoj kunder romes ... ... met mira :D
 

vitk

Anëtar i Respektuar
me sa di une behrami eshte kosovar e spo lun per shqiperine
apo perperim hetemaj a ndonje tjeter
shkodrani elbasansi durrsaku vlonjati tiransi kavajsi etj sdi te ken tradhtu shqiperine
nese berisha do te iki
rruga mbare i qofte
shkodra vlora elbasani tirana kavaja kane talente me shumice
respekte

pa me thuaje ti ndonje shqipetare qe ka pasure mundesin te luaje me ndonje kombetare tjeter dhe nuk ka pranuare
ke KONE shqipetare eshte me ke luan tani
ke himariotin e qe luane per olimpiakosin apo parathinakosin,se ja harrova emrin dhe ishalla se kujtoje kurre, me ke kombetare luane ai
e sa e sa cerra te tjere ke qe luajne me ekipe evriopiane qe nuk kane ne mend te luajne me shqiperin
deri tani nuk po shikoje ndonje talente i dale nga ekipet tona
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Gabim qe nuk poe aktivizon berishen...
e me gabim ju ketu qe beni ndarje lojtaret e kosoves e te shqiperis...
Nje komb nje Kombetare.//.
 
Top