Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Besoj, i ke ne forum plot
 
Ekzistenca e tyre edhe nese nuk mund te shihet vizuelisht apo te preket me duar nga ana juaj ata/ato ekzistojne ne mesin e juaj fatkeqesisht .

Nga ajo cka kam lexuar dhe nga informacionet rrethe tyre nga praktika qe na ofron jeta , e qe kam rr3the botes se tyre , mund te theme qe qellimi paresor " i fantazmave" eshte qe , sa me shume te behet perzierja e gjinive te kunderta .Dhe nese kjo arrihet tek deshirat e tyre , pastaj ata ne theks te veqant i pari i tyre me ushtrine e vete te kordinuar ne menyre perfekte manovron shume lehte tek jerezit .

Eshte e logjikeshme ekzistimi i tyre vetem ndalu dhe logjiko pak , njeriu edhe pse krijesa me e dalluar e Zotit qe posedon mendje e arsyeje , cfare veprash bene ne token ne te cilen jeton !?
Nese nje njeri bene vrasje , krime te ndryshme ne toke, a nuk eshte shenderruar ne fantazme reale dhe te dukshme ? Nese e besoni kete fakt , fantazmat jane po krijesa te tilla te cilat veprojne vetem te keqen , sepse keshtu jane betuar deri sa te ekziston fundi i kesaj jete .
Ne fund nje fakt te tyre profetik tia permendi ato qarkullojne ne trupin e juaj sic qarkullon gjaku ne damret tuaj ! Por, fantazmat me te permendurit e Zotit ato largohen nga trupi , kurse aftesia e qarkullimit te tyre ne bote eshte e pakonceptushme nga mendja e njeriut . Edhe pse kane kete pushtet te manovrimit eshte Zoti ai i cili me Fuqine absolute te Tij qe Sundon boten dhe menaxhon fuqine e tyre .
Ne fund Zoti e mallkoft ushtrine e tyre se bashku me shefin e tyre qe e besojne ne vend Zoti , amin .
 

NGU

Wild child full of grace 💫
Nese e ka thene ky me siper, atehere ato ekzistojne.
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Per mua s'eshte aspak "mister"
Me mbajn zgjuar naten.
🤦‍♀️
Kam periudha qe ju afrohem dhe momente qe largohem sepse mbyllem ne vetvete.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Everything monique, everything!!!

hajduti
I dashur partner per i dite e gjys, e ma men kur ishe moderator i fantazmave?
Qe ath shkite e s'u ktheve dot ne formen tende te meparshme
Dhe themi nuk ekzistojne fantazmat..... @Darius eshte njeri prej tyre lool
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Qish ini , bujrum ca pietje kishit ?
 

Grensi

Dhe vjen nje dite..
Une nuk mund te pranoj ekzistencen e tyre...iluzione po ..keto prodhohen nga truri I robit
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Fotoja me poshte jep nje koncept paksa abstrakt te shpirtave njerzor, por te percjell shume mire artistikisht.
Besonj qe njerzit tane te dashur,dhe pse vdesin,nje pjese e hijes se tyre ,gjendet,rrin prane nesh ne forma te tjera,qe ne s`jemi ne gjendje ti shpjegojme,ti kuptojme,te pakten ne nje forme racionale dhe egzistente.
120446439_3662222703845201_4216054947788169558_n.jpg
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Se di por kte termin "vdesin" spara e perdor ,pervec rasteve kur e them me sens humori
Ne pergjithesi them "eshte larguar nga jeta "

Gjithsesi eshte festa e shpirtrave e cila mbart nje histori brenda saj...
 

Abisi

Larguar✌
Shume histori me kane treguar per ekzistencen e tyre.Por,nuk besoj.Gjithcka e krijon mendja e nje njeriu te frikesuar.
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Nje fantazem e embel eshte kjo @DeliriumMind qe kur fillojme telin e mbyllim vetem kur zbardhet drita ......fantazma ime ti 🦋🦋🦋🦋
Me mungojne ato telefonatat .... ne ballkon ne te ftoht, mbrapa rrobave te ndeme dhe veshur me t shirt te holle ahahah ❤
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Shume histori me kane treguar per ekzistencen e tyre.Por,nuk besoj.Gjithcka e krijon mendja e nje njeriu te frikesuar.
Secili prej nesh eshte i lire te besoj ne cfare do, ama te siguroj qe egzistojn njerez qe jan te lidhur me dimensionin tjeter... kush me shum e kush me pak. Por ne jemi aq te angazhuar me problemet tona, sa qe shum gjerave as nuk i a vejm veshin 😊
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Se di nese egzistojne.
Por ne momentet qe humbim njerez te dashur,e ke te nevojshme te besosh,ose me sakte ti e ndjen energjin e shpirtit tyre rreth teje,
Eshte kaq qetesuese here here.
 
Top