Beta testing

Status
E mbyllur për postime të tjera.

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
S/M
Titulli: Beta testing

Tani une po pertoj te lexoj gjith kto shkrime, por jam e mendimit qe diçka qe s'eshte e prishur, ska nevoje per rregullim. Te dyja konkurset me duket se funksionojne mir kshu siç jane. Jane thjesht konkurse forumi, skeni pse i nderlikoni gjerat duke shtuar shume rregulla e kerkesa.
 

Aki

misfit
Titulli: Beta testing

Hello kiddos, u beme per mall per disa dite :p

Tani kshu, se pari dua t'ju falenderoj qe keni dhene tere keto mendime dhe ide me kaq dashamiresi per konkursin :)
Une si shpirt komunisti qe jam, nisem perhere me idene 'vellazerim bashkim' :p dhe prandaj mendova qe nese mendojme se bashku do nxjerrim dhe gjera me te bukura. Risite per mendimin tim perhere i japin nje ngjyrim me interesant gjerave, prandaj dhe isha pro ideve, qe mos mendoni se nese hapem temen tani dhe gjithe idete duhet te vershojne menjehere. Mund t'ju kujtohet dicka sot, pas 1-3 muajsh ose pas nje viti (ose kur me do kemi krijaur civilizimin ne planetin e ardhshem :p ), e patjeter kur te ndodhe kjo do e diskutojme se bashku se sa na pelqen ta inkuadrojme dhe keshtu do e provojme sa realizohet, pa provuar nuk mund te dijme sa mund te funksionoje dicka per mire apo per keq :)

Se dyti doja te kerkoj ndjese per tere ate zhurme qe mori redaktimi kete muaj (e di po e permend perseri :) ), por duhet te kini parasysh se dhe redaktimi ishte nje risi dhe risite perhere diskutohen perderisa te jemi te gatshem per t'i metabolizuar :)

Tani ne baze te ideve domethene do bejme keshtu:

1. Redaktimi do jete individual, domethene kur na dergoni krijim na shprehni deshiren nese doni ta redaktojme apo jo, nese nuk tregoni do u pyesim ne dhe do veprojme sipas deshires se vete krijuesve qe pergjigjen per krijimet e tyre personale.

2. Votimet do vazhdojne te jene te hapura si perhere.

3. Vetevotimi nuk do lejohet dhe nese ndodh dicka e tille do u rikujtojme cdo muaj qe mos gaboni :)


Tani mbeten dhe dy pika mbi te cilat nuk pashe shume mendime te dhena, keshtu qe me thoni, doni te hapim sondazh per te diskutuar keto pika:
1. Formimi i nje jurie prej 3 anetaresh, qe do zgjidhet nga vete ne anetaret dhe ajo juri nuk do jete ne dijeni te autoreve te shkrimeve, dhe
2. A doni qe krijimet qe sjellin anetaret te lexohen me ze e ti sjellim ne forme video me ze?


Ju mirepresim me ide te reja, krijime te reja (mos prisni t'ju vijme ne pm eee, po na dergoni, mundeni ta beni qe tani madje :p ) dhe.....mos harroni te votoni :p
Ju faleminderit qe jeni kaq te mrekullueshem :)
 

Fly

Larguar
Titulli: Beta testing

A doni qe krijimet qe sjellin anetaret te lexohen me ze e ti sjellim ne forme video me ze?

kete pjese e mbeshtes por un slexoj, po e lexuan te tjeret krijimin tim le ta lexojne, do jete kuriozitet i mire.

per te tjerat te mendohem, edhe ashtu edhe keshtu, si tja kemi ngene. nqs ja kemi
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Beta testing

Dhe mua me pelqen kjo e leximit
Une me sh qejfe do lexoja krijimet, zotohem se do i lexoja bukur
si Mirush Kabashi :p
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Beta testing

Une jam dakord si per jurin dhe per leximet. Dua te degjoj Solin, jo per gje po reciton bukur.

Po nuk u hap nje teme e posacme, prsh per jurin, sdo miret vesh nqs shumica do apo sdo. Apo ke do donte.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
S/M
Titulli: Beta testing

Po zgjodhet noi ze mashkulli seksi jam pro ta degjoj tek reciton me deshiren me te madhe lol
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Titulli: Beta testing

Une jam dakord si per jurin dhe per leximet. Dua te degjoj Solin, jo per gje po reciton bukur.

Po nuk u hap nje teme e posacme, prsh per jurin, sdo miret vesh nqs shumica do apo sdo. Apo ke do donte.

haha.. O did, po te reciton Soli ty e ti co inbox c'ke ti :p.. rri se kaq sh publicitet sa bere pale c'kujtojne keta. E do na zhgenjehen ne fund :p.

p.s. Edhe pse e solla vete idene e leximit duke ditur c'njerez kemi ne forum mund te perfundoj dhe duke tall njeri tjetrin ne fund e me batuta te rendomta fare.. Por.. Its worth trying though!
 

Aki

misfit
Titulli: Beta testing

Ok atehere mund ta bejme keshtu:

1. Pasi eshte vere dhe shperndahen gjithe, tentimin e pare ta bejme ne muajin shtator, nese na pelqen recitimi me ze dhe tregohet i suksesshem, e mbajme ne konkurs, nese jo mund ta bejme ndonjehere po ndonjehere jo, nese sna duket bukur e heqim fare

2. Krijojme nje profil ne youtube ku do kene qasje te gjithe ata qe do lexojne

3. Krijuesit, ata qe do kene deshire te lexojne krijimet e tyre do i lexojne vete, ata qe sdo duan ti lexojne vete do i shperndajme ti lexojne te tjeret (deri tani me sa shoh vullnetare kane dale WOW, Nicktjeter e Soulmind, nese sdini te lexoni pastaj ju perzeme :p, Soli lexon mire po te ve ne gjume :p ). Nese do kete tjere me deshire leximi pastaj e shperndajme :)

4. Per anetaret tane hipersensitiv dhe me paranoja ndjej se duhet theksuar, ata qe do lexojne shkrimet nuk do jene ne dijeni te autoreve

5. Video ne youtube do permbaje: zerin e lexuesit, shkrimin qe do del varesisht sa i gjate do jete, pjese-pjese ashtu si do lexohet dhe mendoj qe do jete me mire ne sfond te zi qe mos kete komente pse kjo foto pse ajo e pse kjo

Tani mbeten vetem dy ceshtje. E para ate qe tha Soli, perderisa votojne shkrimet, mund te kapen pas zerit e mos votojne shkrimin se nuk u pelqen zeri, kjo do duhet t'u qartesohet. Dhe e dyta, une sdi si behet nje video, por sdo lexoj, nese ata qe do lexojne sdijne si behet Sol, ose dikush tjeter te jep nje shpjegim te shkurter 101 si behet video me ze e si do vihet shkrimi ne te, duke qene te sinkronizuar :)
 

Aki

misfit
Titulli: Beta testing

Tani, te hedhim shkrimet, te lexohen, te votohen, te mbyllet konkursi, te tregohen autoret, e pastaj te lexohen me ze?
Pak si shume pune.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Beta testing

Se kisha pare ne kete optike hahaha
Per mua sben diference, une nje shkrim e dua per ate qe eshte.

Pikerisht pra , une e mbeshtes idene e zerit qe i lexon, por mund te bejme dicka tjeter.

1.Caktohet lista e personave qe duan te lexojne me ze krijimet.
2.Behet me short , kujt i takon ta startoj
3.Ai person qe i bie shorti ,per ate muaj do jete i vetmi ze.
4.Nuk influencon ne asnje nga krijimet ,duke qene nje ze, shume krijime
5.Privacia e personit nese do deshironi e bejme me dije se kush do jete, ne te kundert jo.

si mendoni?
 
Redaktimi i fundit:

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Beta testing

Po mire bejeni dhe para, ama duhet te merrni parasysh se ka dhe nga ata qe dergojne krijime ne moment te fundit.
 

Aki

misfit
Titulli: Beta testing

Me pelqen ideja Mon.

Nick, po psh mund ti mbyllim dergimet me 13shin, 14shin behen leximet e krijimeve te fundit, 15shin hapet konkursi, ose e leme deri ne 14shin dhe 16shin hapet konkursi.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Beta testing

Me pelqen ideja Mon.

Nick, po psh mund ti mbyllim dergimet me 13shin, 14shin behen leximet e krijimeve te fundit, 15shin hapet konkursi, ose e leme deri ne 14shin dhe 16shin hapet konkursi.

edhe ketu kam nje sugjerim lol

atehere une e ti duke qene personat qe marrim krijimet , do dime edhe kush do jete personi i caktuar. Qe do te thote ne momentin qe marrim nje krijim ia kalojme (pa thene autorin) , personit qe do e lexoj. Mund ti leme 1 dite per lexim , per ta asimiluar e per ta perfeksionuar , pasi duhet te jete lexim i rrjedhshem dhe ta rregjistroj.
Me pas te na e dergoj.
Pra nese do kete shkrime ne moment te fundit, nuk besoj se ka ndonje problem ,pasi do jete 1 krijim, jo disa, por edhe nese do kete me shume se nje, skemi pse e vendosim si rregull...duke pare e duke bere :)
 

Aki

misfit
Titulli: Beta testing

Po normale gjitha njeheresh do i vijne shume, po nuk dihet sa mund te kemi momentin e fundit, po ok mire e ke duke pare e duke bere.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
S/M
Titulli: Beta testing

Me u bë i çik serioze tani...une personalisht do preferoja shkrimet ti lexoj me tekst se kshu me audio nuk perqendrohem dot. Me ka rastis pershembull te degjoja kto librat audio me perpara dhe duhet ti rikthehem nga 100 here pa ti kuptoj tamam.
Nejse, ju e dini. :)
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Beta testing

Me u bë i çik serioze tani...une personalisht do preferoja shkrimet ti lexoj me tekst se kshu me audio nuk perqendrohem dot. Me ka rastis pershembull te degjoja kto librat audio me perpara dhe duhet ti rikthehem nga 100 here pa ti kuptoj tamam.
Nejse, ju e dini. :)

Legally do jene ne dy versione, edhe me shkrim edhe me degjim, pa influencuar njera tjetren....ti zgjedh ate qe do :), por ne votim sigurisht do shkoj Shkrimi e jo zeri.

kemi edhe antare dembele te cilet pertojne te lexojne dhe jane me te orientuar drejt degjimit :)
 

Aki

misfit
Titulli: Beta testing

Me u bë i çik serioze tani...une personalisht do preferoja shkrimet ti lexoj me tekst se kshu me audio nuk perqendrohem dot. Me ka rastis pershembull te degjoja kto librat audio me perpara dhe duhet ti rikthehem nga 100 here pa ti kuptoj tamam.
Nejse, ju e dini. :)

Nje ide psh do ishte qe kur hap video pasi ne momentin qe zeri lexon ne sfond del dhe shkrimi, keshtu qe per ata qe pengon zeri mund ta bejne 'mute audio' :)
Por nuk dmth se do jete kjo permanente, pasi ka shume deshira per pro ne e provojme njehere, nese ka shume pakenaqesi, e heqim pastaj dhe vazhdojme si me pare.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Titulli: Beta testing

Me pak fjale ju thoni nje njeri te lexoj te gjitha i jepet nje dit kohe te vihet dhe teksti me vidio dhe tjet gati me 15? E keni idene sa kohe do kjo apo jo? Haha..
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Beta testing

Me pak fjale ju thoni nje njeri te lexoj te gjitha i jepet nje dit kohe te vihet dhe teksti me vidio dhe tjet gati me 15? E keni idene sa kohe do kjo apo jo? Haha..

JO te gjitha njeheresh o Sol, 1dite 1krijim
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Beta testing

Aki sugjeroj edhe nje gje , pervec sondazhit pro apo kunder , duhet te hapesh nje sondazh tjeter ku secili antare i interesuar per te reklamuar zerin e tij , duhet te sjelle tek ti zerin te incizuar (le te lexoj nje copez te vogel) , dhe do hapet votimi. 3-4 zerat qe pelqehen me se shumti nga antaret votues mendoj se duhet te jene zerat e nevojshem.

Si mendon?
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Beta testing

Po nese doni ta hapni nga shtatori (une mendoj edhe me para :D) aq i bie pastaj shtator-dhjetor 4 muaj
4 zera duhen.
 

Aki

misfit
Titulli: Beta testing

Aki sugjeroj edhe nje gje , pervec sondazhit pro apo kunder , duhet te hapesh nje sondazh tjeter ku secili antare i interesuar per te reklamuar zerin e tij , duhet te sjelle tek ti zerin te incizuar (le te lexoj nje copez te vogel) , dhe do hapet votimi. 3-4 zerat qe pelqehen me se shumti nga antaret votues mendoj se duhet te jene zerat e nevojshem.

Si mendon?

Ok, te henen hapim sondazh pro-kunder, e mbajme nje jave, nese ka shume vota pro, javen pas hapim nje teme njoftimi. Do hapim nje profil te perbashket ne youtube, te interesuarit qe do duan te lexojne te na drejtohen ne inbox per tu dhene emrin dhe password te profilit, e bejne nga nje video, na dergojne ne inbox e pastaj i zgjedhim kush do lexoje.
Ben kshu?
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Beta testing

Ok, te henen hapim sondazh pro-kunder, e mbajme nje jave, nese ka shume vota pro, javen pas hapim nje teme njoftimi. Do hapim nje profil te perbashket ne youtube, te interesuarit qe do duan te lexojne te na drejtohen ne inbox per tu dhene emrin dhe password te profilit, e bejne nga nje video, na dergojne ne inbox e pastaj i zgjedhim kush do lexoje.
Ben kshu?

Patjeter , dhe githashtu do jete edhe nje sondazh nese antaret e zgjedhur duan te rrine anonim apo ti behet e ditur publikut te gjere (ne kete rast antareve) zeri i kujt eshte.
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top