Big Brother 5 Albania

My Self

Born To Be Happy
Re: Big Brother 5 Albania

Kur shikoj permbledhjen ne oren 6 te TCH, skam degjuar asnjehere nje diskutim shoqeror, vetem gjera ordinere dhe banale!
 

My Self

Born To Be Happy
Re: Pranon lidhjen homoseksuale. Hermes Nikaj: E dashuroj çmendurisht Vlashin e BB5

Vlashi me le dyshime her me duket si homoseksual here jo. Edhe Elvisi ne nje interviste te thene eshte shprehur qe Vlashi e kishte ngacmuar :p
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Pranon lidhjen homoseksuale. Hermes Nikaj: E dashuroj çmendurisht Vlashin e

Po mire ca jan keto intervista keshtu. Pse Shqiptaret jan kaq naive, budallenj, kaq te manipulueshem.....Per pak fame apo ku e di un se cfare dalin ne interviste dhe flasin te gjitha gjerat personale te tyre pa marre parasysh asgje......Eshte nje intervist e dyte qe lexoj njerez qe dalin e denigrojn tjetrin..............Vlashi mund te jet gei e cte doje por kete duhet ta thote ai jo nje tjeter.
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Pranon lidhjen homoseksuale. Hermes Nikaj: E dashuroj çmendurisht Vlashin e

Plumb kokes duhet ketyre shqiptaret jan race ariane sjan race pedeerastesh
 
Titulli: Pranon lidhjen homoseksuale. Hermes Nikaj: E dashuroj çmendurisht Vlashin e

pppppfffffff...
mire per vete, po e perfshin dhe tjetrin...
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Pranon lidhjen homoseksuale. Hermes Nikaj: E dashuroj çmendurisht Vlashin e

E kujt i intereson!!
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Pranon lidhjen homoseksuale. Hermes Nikaj: E dashuroj çmendurisht Vlashin e

Pse ky dallendyshja Hermes mashkull asht a hahahahha se mos e ka ate senin veq me ba cicin mar :p
 

LoSsT

VIP
Pe: Pranon lidhjen homoseksuale. Hermes Nikaj: E dashuroj çmendurisht Vlashin e BB5

Ja fsha rracen nga pollen pra, se nuk do "lodhem" asiher duke i mallku dhe perbuz...!
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Pe: Pranon lidhjen homoseksuale. Hermes Nikaj: E dashuroj çmendurisht Vlashin e BB5

E kam thene 100 here une meshkujt e bukur jane dyshues :p..s'ka bukuria shume sensuale, eshte vetem per femren..LOL..:p

Zoti ua shtofet dashurin.


Nje gje ama shoqeria Shqiptare duhet ta kuptoj,,qe ky eshte nje fenomen normnal dhe askushe nuk ka te drejt ta paragjykoj.
 
Titulli: Pranon lidhjen homoseksuale. Hermes Nikaj: E dashuroj çmendurisht Vlashin e

Mua sme duket ndonje person i bukur ,se kuptoj ''cmendurin e tij '' :p

Pastaj Vlashi ne asnje moment nuk ka shprehur apo treguar qe eshte gei ,mbase i bien ne qaf kot :p
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Pranon lidhjen homoseksuale. Hermes Nikaj: E dashuroj çmendurisht Vlashin e

U shkefshin e u qpofshin jarebi
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pranon lidhjen homoseksuale. Hermes Nikaj: E dashuroj çmendurisht Vlashin e

U shkefshin e u qpofshin jarebi


Amin Ja Rabbi. Benzin i kisha kall per s'gjalli
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Pranon lidhjen homoseksuale. Hermes Nikaj: E dashuroj çmendurisht Vlashin e

Amin Ja Rabbi. Benzin i kisha kall per s'gjalli

Sa mizor qe je. Ke shpirt katil me kesi mendime me ndale dashurine ne gjysme. Mos beje gjynahe!
 

My Self

Born To Be Happy
Nëna e Vlashit: Im bir nuk është gay, Elvisi i pafytyrë

vlash2-200x300-12.jpg
Mund të quhet pa dyshim personazhi më i diskutuar i këtij edicioni të “Big Brother”. Vetëm se, nëse deri tani personazhet që kanë pushtuar faqet e gazetave, kanë qenë ata që kanë luajtuar më fort brenda shtëpisë, me Vlashin ka ndodhur e kundërta. Ai është ndoshta një nga banorët më të qetë të këtij ‘reality’.
Në këtë ka ndikuar fakti që Vlashi nuk ka qenë krejtësisht i panjohur, dhe më së shumti kanë ndikuar ish-banorët, që kanë dhënë deklarata të forta lidhur me figurën e tij. Lajmet, thashethemet dhe deklaratat nuk kanë impresionuar vetëm publikun, por kanë shqetësuar edhe familjen e Vlash Martikës, e cila deri tani nuk ka pranuar të japë asnjë prononcim për mediat.
Në një inervistë eksluzive për suplementin Bluetooth të Gazeta Shqiptare, nëna e Vlashit u pa e lënduar nga fjalët e Elvisit në drejtim të djalit të saj pasi ata njihen prej kohësh dhe Elvisi ka fjetur në familjen e tyre.
Megjithatë, nëna e banorit të përfolur të BB5 e di se cilido që hyn dhe bëhet pjesë e këtij realiteti do të përflitet, qoftë për mirë qoftë për keq.
” Ne na ka ardhur shumë keq nga fjalët e Elvisit dhe nuk e prisnim nga ai. Ai u tregua i pafytyrë. Ne e kemi respektuar Elvisin si shokun e Vlashit dhe e kemi mbajtur një muaj në shtëpinë tonë këtu në Durrës. Këtë e kemi bërë me gjithë zemër dhe normalisht nuk na pëlqeu sjellja e tij, dhe fjalët që tha për djalin pasi doli nga “Big Brother”. Asgjë nga ato që ai ka thënë nuk është e vërtetë. Vlashi nuk është gay, sepse ne e njohim dhe përpos të tjerave në gjithë këto vite e kemi parë të lidhur me femra”

B: bigbrotheralbania
 

MasteR

I'm offline
Pe: Nëna e Vlashit: Im bir nuk është gay, Elvisi i pafytyrë

U nxoren pune tani ketyre shaj njeri komento tjetri
 

My Self

Born To Be Happy
Re: Nëna e Vlashit: Im bir nuk është gay, Elvisi i pafytyrë

Prite - pasoje :p ca do bejne aman :p
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Pranon lidhjen homoseksuale. Hermes Nikaj: E dashuroj çmendurisht Vlashin e BB5

Vet Hermesi ka thene qe fjalet e tija jane transformuar komplet nga gazeta qe e ka botuar kte shkrim. Dhe e besoj ne fakt se Vlashi nuk me duket gay.
 
Titulli: Pranon lidhjen homoseksuale. Hermes Nikaj: E dashuroj çmendurisht Vlashin e

ky Hermesi me eshte dukur shume antipatik te emisioni i Aldos....Mendoja se ishte homo nga menyra e te folurit ne tv...U pika me cfare kerkojne vemendjen e tjereve ...gjithsesi mua sme prish shume pune sido qe te jete :008:
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Big Brother 5 Albania

Zbulohen fotot "e egra" te Gentes se BB5

Ne disa imazhe te publikuara nga Gazeta Metropol, devollitja shfaqet ne disa poza vertet "hot". Shikojini...

s6.jpg


Ja qe Genta e Big Brother 5, e cila duket si nje vajze e bute dhe e embel, ka edhe anen e saj "te eger". Gjithçka duket qarte ne disa foto, te publikuara nga Gazeta Metropol, ku devollitja shfaqet ne disa poza vertet "hot", vetem me mbathje, duke treguar te pasmet e saj...Jo vetem kaq por ne nje tjeter poze, e veshur me nje pale te brendshme teper seksi, sikur tenton te tregoje diçka me shume, por gjithsesi mundohet qe t'ia lere imagjinates. Pra duket se vajza nga Devolli nuk eshte edhe aq "shenjtore" sa kerkon te hiqet ne syte e publikut te Big Brother.

a5.jpg


/ikub.al/
 

My Self

Born To Be Happy
Re: Big Brother 5 Albania

hajde hajde, ca spo degjojme :p
Keto jane foto personale te saja se kuptoj pse duhet te publikohen, i cenohet privatesia pff :(
 
Titulli: Big Brother 5 Albania

Aman kush gazet i paska nxjer kto foto, me cte drejte hyn te privacia e tjetrit duke i bere publike .Eshte jeta e saj e nuk i intereson askujt apo thjesht per ti prish imazhin? Jo se jam ndonje fanse e Gentes,realisht sme pelqen fare dhe sdua qe ta fitoj ajo,por kur vjen puna per gjera te tilla shume private ,eshte vertet gjynah.Si mund te reagoj familja e saj,vellai saj? Mbase kto foto i ka bere dhe me shoqet ne konvikt ku ka qen ,pse duhet egzagjeruar nga gazetaret?
 
Titulli: Big Brother 5 Albania

Eshte turp per ate familje qe lejon te shikohen keto emisione pornografike!!!

Nuk ja vlente shikohen njerzit qe mirren me prostitucion haptas !!!

Une se bie veten ne ate gjendje te shikoj ' kesi emisione te kesaj natyre me qellime'' komerciale-pornografike''.

Te gjithe ata qe marrin pjes ne kesi programe a e keni hetuaar faare asgje ne koke skan!!!

Njerz injorant 'njerz pa qellime ne jete 'njerz te pa kokerr morali. Shoqeria asgje prej tyre spret as familja e tyre .

Prandaj keni kujdes !kujdesuni per femijet tuj 'kujdesuni per grat tuaja dhe per nderin tuaj.
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Big Brother 5 Albania

Njerz te degjenerum un sdi qa shikojn ato njerz ne kyt emision.
 
Titulli: Pe: Big Brother 5 Albania

Zbulohen fotot "e egra" te Gentes se BB5

Ne disa imazhe te publikuara nga Gazeta Metropol, devollitja shfaqet ne disa poza vertet "hot". Shikojini...

s6.jpg


Ja qe Genta e Big Brother 5, e cila duket si nje vajze e bute dhe e embel, ka edhe anen e saj "te eger". Gjithçka duket qarte ne disa foto, te publikuara nga Gazeta Metropol, ku devollitja shfaqet ne disa poza vertet "hot", vetem me mbathje, duke treguar te pasmet e saj...Jo vetem kaq por ne nje tjeter poze, e veshur me nje pale te brendshme teper seksi, sikur tenton te tregoje diçka me shume, por gjithsesi mundohet qe t'ia lere imagjinates. Pra duket se vajza nga Devolli nuk eshte edhe aq "shenjtore" sa kerkon te hiqet ne syte e publikut te Big Brother.

a5.jpg


/ikub.al/
O zot ca tullumbaci.....:gjyshe:...katunare e pafajshme tjetra....sia vlen te diskutosh ...pffffffffff
 

MasteR

I'm offline
Pe: Big Brother 5 Albania

Sa kot ajo klaudioja uee se kisha pare duke hedh ushqimet...prz nerva te forta kan ata banore
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Big Brother 5 Albania

Hahahahahah kaloj kohen me gjyshen thonte ajo nga devolli cup e ndershme ta shikoje , rri ne internet deri vone , tani e kuptoj pse rrinte ne net deri vone kjo me bo strip para kameres.Kam then dhe do vazhdoj te them kush futet aty eshte fundrina e shoqerise.
 

Kitty

Anëtar i Respektuar
Titulli: Big Brother 5 Albania

e mir kto qe futen aty jane budallenj, po ne qe harxhojme kohen ti shikojm jemi e me shume se ato me duket...:p pfff emision kot, pa lidhje po shtyjm darken, skemi cbejm :D
 

WxP

Hidrauliku
Fotot e Gentes, ja c’mendon i vellai

Per nje vella, natyrisht qe nuk eshte e lehte te flase per motren e tij, kur eshte fjala per foto te tilla. Por Elton Gjalpi, vellai dy vite me i vogel i Gentes, i cili jeton ne Greqi, nuk ngurron te shprehe mendimin e tij.
Ai thote se me Genten takohet 2-3 here ne vit, dhe me aq sa e njeh, nuk beson kurre se ajo mund te marre guximin te realizoje foto te tilla, aq me teper t’i publikoje ato ne nje rrjet social.
Si po te duket Genta ne loje, po e ndjek rregullisht?
Deri tani ka ecur shume mire, por nuk e di me vone. Une per vete isha dakord qe Genta te hynte ne BB, edhe familja jone ishte kunder.
I ke degjuar rrefimet e saj per te dashurin jashte, ke qene ne dijeni te asaj historie?
I kam degjuar, dhe faktin qe ai e dhunonte nuk e dija, e kam mesuar nga BB.
Si je ndier, çfare dije ti per lidhjen, e ke njohur ate djale?
Jam ndier shume keq dhe me djalin nuk jam takuar ndonjehere, pasi shume pak kam qendruar ne Shqiperi.
Nderkohe qe javen e kaluar u botuan disa foto ne gazeta, ku Genta shfaqej e zhveshur. اfare komenti ke?
Une mendoj qe jane fotomontazh 100 per qind. Nuk u besoj sajimeve te tilla, pasi me sa e njoh une Genten ajo kurre nuk do te bente foto te tilla.
Nderkohe si e sheh Genten ne lidhje me meshkujt e tjere ne BB5? Mendon se sillen mire?
Pjesa me e madhe nuk sillen mire me te, vetem nje pjese e vogel sillen siç duhet. Ata qe nuk sillen mire jane Liami, Edgari.
(Marre nga lajmisot)

 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Big Brother 5 Albania

Banorët përgatisin buxhetin e javës; Françeska-Tanit: “Ji vetvetja, mos kopjo të tjerët”

banoret-buxhet-port-9-4.jpg

Banorëve u ka ardhur buxheti i javës, të cilin e lexon Erioni. Siç banorët e dinë, ata kanë buxhet të plotë për këtë javë e duhet të porosisin gjithçka që u nevojitet, pasi Vëllai i Madh nuk do t’u japë asgjë tjetër që ata do të kërkojnë gjatë javës.

Teksa lexon zarfin e buxhetit të javës, Erioni thotë ndër të tjera se Dritani nuk duhet të porosisë cigare për këtë javës, e banorët shpërthejnë në ovacione të gëzuar, por kjo ishte veç një shaka.

Gjatë përgatitjes së buxhetit, Françeska diskuton me Metin për produktet e porositura, ku Françeska pretendon se Meti ka shfrytëzuar dhe pjesën e ushqimeve që i takon asaj. Françeska i drejtohet Dritanit duke i thënë që të mos bëjë rolin e mosbesuesit ndryshe nga të tjerët, duke ndenjur pranë Erionit që plotëson listën e buxhetit. Ajo shton se Dritani duhet të jetë vetvetja e të mos kopjojë të tjerët.

Ndërkohë, Liami e Gerta ngacmohen me fjalë e me duar, duke i gjuajtur njëri-tjetrit e Ola qëndron pranë tyre. Kjo e fundit i thotë Liamit se është shumë misterioz pasi këtej i hedh fjalët, e pret që në anën tjetër t’i kapin.
Arbri- Françeska thashetheme; Françeska: “E ndjej veten superiore ndër vajzat e BB”
arbri-fra-thshth-9-4.jpg


Françeska qëndron me Arbrin në oborr duke komentuar banorët e duke bërë thashetheme për ta. Françeska shprehet se Genta e ka mërzitur shumë pasi kërkon mbrojtjen e saj, ndërsa Arbri tregon se më parë i ka përmendur Gracianos moshën e vogël që ka. Françeska shprehet se është më e vogël se Graciano, por debaton më mirë se ai. Ajo shton se i vjen inat me Ermalin që e mban afër Gentën, por Arbri kundërshton. Ai thotë për Gentën se ka karakter shumë të dobët, e Françeska e pyet përse Gerta është larguar nga Arbri, pasi ata kanë pasur regata të mira. Arbri përgjigjet se nuk ka pasur ndonjë mardhënie të veçantë me Gertën.

Françeska shprehet se në shtëpi ka katër konkurentë të fortë, të cilët dëshiron t’i ketë pranë. Arbri shprehet se 7 konkurentë nuk i njeh aspak, e të cilët janë hije në shtëpi. Françeska tregon se personat që vlerëson më shumë në shtëpinë e BB janë Ermali e Liami ndërsa të tjerët janë në gjumë. Ajo shton se mendon që do të dalë Meti këtë javë, por Arbri thotë se dyshon për këtë gjë.

Arbri shprehet se Edi dhe pse më i madh se banorët e tjerë në moshë, është më sportiv se shumë prej tyre. Ai thotë se Ola i ka pohuar se është tip i mbyllur e që acarohet lehtë, e Françeska shton: “E përse ka ardhur atëherë?”. Françeska shprehet se nga femrat e ndjen vetëm më superiore e Arbri shton se po të ishte Klaudja, do të ishte ndryshe. Ajo shton se Gentën e ka frikë si konkurrente pasi mendon se ajo është një figurë që e do publiku, e tregon se e ka pyetur përse grindet me Arbin e Genta i është përgjigjur se është ai që e ngacmon. Ajo thotë për Gentën se që kur e ka nominuar, i ka ndenjur ftohtë.Ermali-Gracianos: “Me Tanin, bëni thashetheme për banorët”; Meti: “Jam i vetëm në lojë”
grac-ermal-thshth-9-4.jpg


Ndërkohë, Graciano bisedon me Ermalin e ky i fundit e pyet për Tanin, duke i thënë se ata të dy komentojnë ç’do lloj gjëje e janë bërë shumë shokë. Graciano shprehet se i duket interesant diskutimi i Ermalit e afrohet pranë tij. Ermali e zhvillon më tej mendimin e tij, duke thënë se kur flet Tani, Graciano i mban iso e me siguri ata të dy bëjnë thashetheme me zë të ulët për të mos i kuptuar banorët. Graciano nuk e pranon këtë gjë për të vërtetë e Ermali shton se Graciano duhet të jetë më fleksibël në gjërat që bën. Graciano i pyetur nga Ermali, shprehet se me Dritanin kanë disa mendime të njëjta për disa banorë, por Ermali përgjigjet se është kundër mendimit të tyre për lojën.

Më pas, të gjithë banorët qëndrojnë në sallon, ku hidhen supozime për aleancë mes tyre. Françeska shprehet se vetëm këtu ka parë aleancë vetëm me fjalë e jo me vepra, duke iu drejtuar Arbrit e Metit. Arbri shprehet se nuk e sheh veten me askënd në lojë e Meti thotë se është i vetëm në atë garë, e nuk është në asnjë koalicion. Françeska shprehet se Arbrin e Liamin mund t’i shohë si koalicion, por të tjerët jo. Meti hedh hipotezën nëse banorët shohin koalicion mes tij, Edit e Gracianos por ata përgjigjen se nuk e kanë menduar këtë gjë. Françeska ndërhyn e thotë: “Edi, a ka mundësi që t’u tregosh të gjithëve se je në koalicion vetëm me mua?” e Edi i përgjigjet: “Po, patjetër”. Meti ndërhyn e shprehet se gjithkush ka nevojë për një koalicion, por ai nuk është pjesë e ndonjërit prej tyre.

Françeska i thotë Metit se ai ka qenë në grup me Liamin e Arbrin, por tani i janë cenuar interesat dhe është mënjanuar. Liami ndërhyn se të gjithë mund të kenë qenë në grupe të ndryshme, por nuk vazhdojnë të jenë njësoj. Arbri shprehet se nuk është mënjanuar nga Meti, e Liami i thotë Françeskës se nuk është e nevojshme që ta diskutojë ajo këtë gjë, pasi Arbri e Meti mund të sqarohen vetë. Meti i thotë Arbrit se më shumë ka folur për të se për vete e banorët kanë menduar se ai po bëhet avokati i Arbrit. Ky i fundit përgjigjet se banorët e dinë se ai nuk ka nevojë për askënd, por për Metin ka më shumë simpati se për banorët e tjerë.


Marr nga bigbrother.top-channel.tv
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Big Brother 5 Albania

Françeska-Metit: “Arbri nuk të respekton, mos e respekto as ti”;Meti: “Unë e kam afruar Arbrin”
meti-franc-thshth-9-4.jpg


Djemtë qëndrojnë në oborr duke biseduar për ditët e qëndrimit në shtëpinë e BB. Ata pohojnë se ditët kanë kaluar shumë shpejt në BB e teksa llogarisin ditët, Edi shprehet se nesër është dita e viteve të mia, duke nënkuptuar ditëlindjen e tij. Djemtë thonë se do ta festojnë ditëlindjen e Edit nesër.

Së fundi, Françeska qëndron në oborr me Olën e Metin duke folur për Arbrin. Françeska shprehet se Meti duhet të ketë folur me dikë që ia ka mbushur mendjen për mardhënien e tij me Arbrin. Meti përgjigjet se kjo nuk është e vërtetë, e sado që dikush mund të flasë, ai nuk ka përse të ndryshojë. Françeska thotë se në BB është e vështirë të krijohet shoqëri, e kur të dalin jashtë do ta shikojnë se sa miq mund të jenë. Ajo shton se Arbri e Meti janë nxituar që janë afruar aq shumë menjëherë e Meti thotë se ka qenë ai që e ka afruar Arbrin.

Meti thotë se tani Arbri rri me Erionin e Ermalin, por ai nuk e ka problem, pasi e përballon i vetëm lojën Françeska shprehet se Meti duhet të flasë më shumë, pasi Arbri ia kalon dhe do të jetë Meti i humburi. Ajo shton se Meti ka ndenjur urtë nga respekti që ka pasur për Arbin, por ky i fundit nuk ka bërë të njëjtën gjë, kështu që Meti duhet të sillet si Arbri tani. Meti përgjigjet se e ka vënë re që Arbri ka përmendur disa gjëra që nuk duhet thënë.Ermali-Gertës: “Përse të mos pëlqeheni me Arbrin?”; Gerta: “Arbrin, vetëm shok”
pyesin-gerten-9-4.jpg


Erioni, Ermali, Françeska e Arbri qëndrojnë përballë Gertës në zonën e pishinë duke folur për mardhënien e saj me Arbrin. Ermali shprehet se ata të dy mund të prezantohen e të afeksionohen pas njëri-tjetrit. Ai thotë se të dy janë natyra të qeshur e Gerta shprehet se e vlerëson përpjekjen e Ermalit për t’i bërë çift. Ermali shprehet se ka parë që Arbri është i vetmi person në shtëpi që ka pasur nevojë të ketë një shoqe brenda shtëpisë së BB dhe që kur ka ardhur Gerta, i është dukur se mund të përputhen bashkë. Ermali thotë se ka parë disa gjeste nga Arbri që e bëjnë të mendojë se ai e pëlqen. Ai thotë: “Përse të mos pëlqeheni?”

E pyetur nga Ermali, Gerta përgjigjet se Arbri i pëlqen si shok e i duket djalë i zgjuar e i shkathët. Erioni shprehet se një muaj në shtëpinë e BB është i barabartë me 7 muaj jashtë, pasi ata qëndrojnë 24 orë bashkë. Ermali gjen të përbashkëtat e Arbrit me Gertën, por Gerta nuk prononcohet. Ai shton se tek Arbri sheh një ndryshim, që është interesimi i tij për Gertën. Françeska e pyet Arbrin a e pëlqen Gertën e ai pohon duke thënë se e ka shprehur dhe më parë këtë gjë. Gerta i mëshon mendimit të saj se Arbrin e respekton, është i zgjuar dhe i pëlqejnë disa nga batutat e tij, e po ta pëlqente nuk do t’i vinte turp ta shprehte.

Arbri shprehet se Gerta është e bukur dhe e zgjuar, e më pas e pyet nëse bashkohet me mendimin e Ermalit për të që ai është mashtrues. Gerta mohon e më pas Françeska e pyet Gertën nëse ka ndonjë djalë tjetër në shtëpinë e BB që ajo e pëlqen. Gerta përgjigjet se nuk e sheh veten me asnjërin nga djemtë në BB.

Marr nga bigbrother.top-channel.tv
 
Top