Big Brother albania

vitk

Anëtar i Respektuar
a do kishit deshir te hyni si konkorren ne shtepi e vellaj te madh ket vit dhe sa ju ka pelqyer ai qe sapo kaloj , mua personalisht me ka pelqyer shum brravo albania madie do shkoj tani ne fund te gushtit ne shqiperi dhe do bej kerkesen per te hyr ne shtepi e madhe kush do vij me mua

na sille ndonje format dhe per ne
 

tani cn

Anëtar i ri
mereni si te doni gjithsesi esht nji experjens e re per kedo
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Eshte nje eksperience per ata qe e provojne, dhe qe duan. Por sdo ishte per mua. Nuk kam qejf qe te jem ne qender te vemendjes dhe te flitet per mua (si per mire ose per keq).
 

bella

Anëtar i Nderuar
a do kishit deshir te hyni si konkorren ne shtepi e vellaj te madh ket vit dhe sa ju ka pelqyer ai qe sapo kaloj , mua personalisht me ka pelqyer shum brravo albania madie do shkoj tani ne fund te gushtit ne shqiperi dhe do bej kerkesen per te hyr ne shtepi e madhe kush do vij me mua

Do ishte nje eksperience interesante kjo.pse jo.

p.s te uroj te behesh pjese e big brother tani cn :D
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Deshire tani ......meqe une i provoj me qejf experiencat e reja (ato qe ja vlejne dhe lejne gjurme),thjesht per experience mbase do merrja pjese nuk e di, nese do me jepej shansi sigurisht:)
 

Ado

FISEBILIL-LAH
smka pelqy kurr .. edhe sdo te hyja kurr nksi lloj show .. thjesht ky qe ka qen i fundit .. ka qen nje montim i ati sendi .. qe mendoj qe nje fitus eshte ditur qe ne fillim dhe me shum hile si gjithmon :D
 

tani cn

Anëtar i ri
faleminderit te gjithve por asnjeri nuk do vij me mua mo dhe do ju them mbas dates 15 shtator se si po shkon kerkesa ime ne big brother perderisa kushtet i plotsoj
 

Liza

Anëtar i Respektuar
faleminderit te gjithve por asnjeri nuk do vij me mua mo dhe do ju them mbas dates 15 shtator se si po shkon kerkesa ime ne big brother perderisa kushtet i plotsoj

qfar kushte po kerkojkan ata bre :bum
 

tani cn

Anëtar i ri
qfar kushte po kerkojkan ata bre :bum

po jam hala ne itali moj liza nuk e di se qfar kerkojn neser iki ne shqipri dhe do ju shkruj se qa kerkojn rri e qet se ta them un ty
 

Liza

Anëtar i Respektuar
po jam hala ne itali moj liza nuk e di se qfar kerkojn neser iki ne shqipri dhe do ju shkruj se qa kerkojn rri e qet se ta them un ty

po ti the perderisa i plotesoj kushtet per ata te pyta se qfar kushte paske plotesu ti ok suksese :ciaoo:
 

angel boy

cun i veshtire
une e kam fixim fare me hy atje....dhe them se e perballoj jam i sigurt per kete gje pasi kam nje karakter shum te forte dhe te pa lekundshem...zor se ma hedh njeri kollaj ..
vecse atje nuk pranojne te moshes sime dreqin
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
une e kam fixim fare me hy atje....dhe them se e perballoj jam i sigurt per kete gje pasi kam nje karakter shum te forte dhe te pa lekundshem...zor se ma hedh njeri kollaj ..
vecse atje nuk pranojne te moshes sime dreqin

sbesoj se hyrja atje bazohet vetem ne ato kritere..po nuk dhe shukun e parave ste fut kush!!!!!!!!!!!!
 

angel boy

cun i veshtire
sbesoj se hyrja atje bazohet vetem ne ato kritere..po nuk dhe shukun e parave ste fut kush!!!!!!!!!!!!

ehh e di e di...por une thash qe thjesht mendoj se i plotesoj kushtet dhe e kam me pasion
 

tani cn

Anëtar i ri
po ti the perderisa i plotesoj kushtet per ata te pyta se qfar kushte paske plotesu ti ok suksese :ciaoo:

i pltsoj kushtet se njof veten prandaj dhe ma merr mendja se do hy boooo
 

njoni

llahtaria vete
a do kishit deshir te hyni si konkorren ne shtepi e vellaj te madh ket vit dhe sa ju ka pelqyer ai qe sapo kaloj , mua personalisht me ka pelqyer shum brravo albania madie do shkoj tani ne fund te gushtit ne shqiperi dhe do bej kerkesen per te hyr ne shtepi e madhe kush do vij me mua

Un e ndoqa Big Brother, sepse shoqja ime ishte konkurente aty brenda "Ilda" edhe normale qe do e ndiqja, te them te drejten nuk me pelqeu, edhe sikur te me jepet rasti te futem, nuk futem aty, sepse me cfar me treguan, aty asgje nuk ishte spontante, cdo gje drejtohej nga njerzit qe kan show-n ne dore, pra banoret aty jan thejsht si kuklla qe drejtohen nga tjeter kush!! Show totalisht kot, ndaj edhe mos e merr mundimin te futesh aty.
 

alfonci

Veri investigatio
Ju ne BigBrother

Tani programet televizive si BigBrother jane kthyer ne "show" popullor ne vendin tone, mbase per nje pjese te madhe te shikuesve. Keni menduar ndonjehere se do beheshit pjese e nje programi te tille? Mbase ka edhe nga ato qe e kane provuar dicka te tille ne kete forum.

Pse mendoni se do te/nuk do te kandidoni ne nje program si ky?

Ja disa te dhena per kete program:

RREGULLAT

Qellimi i Lojes
Qellimi i lojes se konkurrenteve te Big Brother, eshte qe fitojne cmimin e madh qe eshte vendosur, pra shumen prej 70.000 eurosh. Kete cmim do ta fitoje konkurrenti qe ka fituar numrin me te madh te preferencave gjate votimit te fundit. Loja fillon me hyrjen ne shtepi te 14 konkurreneteve. Vetem 4 prej tyre do te mund te arrijne ne finale per te konkuruar per cmimin e madh. Te tjeret do te eleminohen nga votimi gjate javeve te spektaklit.

Eleminimi
Ne diten qe do te caktoje Big Brother, konkurrenti duhet te nominoje, nepermjet motivitmit te tij personal, dy prej banoreve te shtepise. Ai i nominon ata duke i kandiduar si persona qe ka deshire t'i nxjerre jashte shtepise. Kjo zgjedhje qe ben konkurrenti do te komunikohet ne dhomen e konfesimit. Konkurrenet te cilet kane marre numrin me te madh te votave (zakonisht dy ose tre, numri caktohet nga Bog Brother), pra ate nominimeve te banoreve te shtepise, do te jene kandidatet qe do te pregatiten per te dale nga shtepia javen e ardhshme. Ne rastin kur me shume se dy konkurrente kane marre te njejten numer votash, atehere shtohet numri i te nominuarve. Gjate procesit te votimit per nominimet, e deri ne momentin e shpalljes se nominimeve, konkurruesve iu ndalohet qe te thone emrin e personave qe kane nominuar. Pra ata e kane te ndaluar t'ua komunikojne kete banoreve te tjere te shtepise.
Nominimiet do t'i komunikohen publikut si dhe banoreve te shtepise ne diten e vendosur nga Big Brother, normalisht kjo gje ndodh te shtunen ne darke. Publiku do te vendse se cili prej konkurrenteve qe eshte nominuar duhet te dale nga shtepia, dhe se cili prej tyre mund te vazhdoje te qendroje ne shtepi. Publiku do te votoje nepermjet telefonit, nepermjet menyrave qe do te dimostrohen gjate nates se spektaklit. Rezultati i votimeve do te komunikohet gjate transmetimit direkt te spektaklit te shtunen e ardhshme.

Gjate diteve qe zgjat Big Brother, procedura e nominacioneve dhe eleminimit, do te zhvillohet nje here ne jave, ajo do te ndryshoje vetem nese vendos ne menyre tjeter Big Brother Albania. Big Brother Albania ka te drejten qe te rrise ose te zvogeloje numrin e votive te dhene nga secili banor i shtepise dhe/ose numrin e te nominuarve. Per kete rast konkurrentet do te lajmerohen perpara se te fillojne votimet.
Konkurrenteve iu ndalohet cdo pakt apo marreveshje qe tenton te menjanoje mekanizmin e votimit dhe te nominieve. Nese pas votimit verifikohet nje lloj mareveshje kolektive e banoreve te shtepise te bere perpara se te fillonte votimi, atehere Big Brother Albania mund te anulloje te gjithe votimin e kryer, ose mund te marrin nominimim tre konkurrenetet e pare ne rendin alfabetik (sipas mbimerit).

Votimi Final
Fituesi i Big Brother Albania do te percaktohet sipas procedures se meposhtme:

Pas eleminimit te fundit, ne shtepi do te mbeten 4 konkurrente. Big Brother Albania, ruan te drejten e zvogelimit te numrit te konkurrenteve pergjate votimit final. Cmimin e Madh, do ta fitoje ai konkurrent qe gjate votimit ka marre numrin me te madh te votave te publikut.

Daljet e detyruara nga shtepia dhe speicifikat
Ashtu sic edhe eshte pershkruar ne procedurat e mesiperme, konkurrenti i eleminuar, do te dale nga shtepia sapo te kete marre komunikimin zyrtar nga Big Brother Albania. Konkurrenti do te kete ne dispozicion kohen per te persheendetur shoekt dhe shoqet ne shtepi, por do te jete i detyruarte dale sapo Big Brother ta ftoje ate per te dale nga shtepia. Menjehere pas eleminimit, Konkurrenti do te vije ne studion ku po zhvillohet programi TV. Pergjate kesaj faze, konkurreneteve te cilet kane mbetur ne shtepi u ndalohet drastikisht qe te kalojne LINJEN E KUQE, pra vizen ndarese te deres se jashteme te shtepise.
Nese ky rregull nuk zbatohet nga ndonje konkurrent atehere pasoja do te jete skualifikimi i tij i menjehereshem dhe nxjerrien nga shtepia.
Nje konkurrent mund te detyrohet te dale nga shtepia edhe si konsekuence e mos respektimit te ketyre rerregullave apo e thyerjes se tyre, ose sepse Big Brother Albania e konsideron sjellien e tij jo te pershtateshme me shpirtin e ketij projekti televiziv. Ne keto raste, konkurrenti skualifikohet, dhe dalja e tij nga shtepia do te kryhet sipas modaliteteve dhe kohes qe Big Brother do t'i komunikoje konkurrentit, pra duke i dhene kohen e duhur atij per te mbeldhur rrobat dhe cdo gje te tijen. Dalja e ketij konkurrenti do te behet ne menyre anonime, pa asnje nenvizim spektakolar, me perjashtim te ndonje ideje tjeter te Big Brother.

Dalja ne menyre te vullneteshme nga shtepia
Konkurrenetet qe do te hyjne ne shtepine e Big Brother Albania, e bejne kete gje ne menyre te vullnetshme. Secili prej tyre mund te vendose qe te braktise shtepine ne menyre te vullenteshme ne momentin qe ai desheron ta beje kete.
Nese nje konkurrent deshiron qe te dale nga shtepia, kete gje duhet t'ia komunikoje Big Brother ne dhomen e konfesimit. Big Brother do te vendose per modalitetin dhe kohen ne te cilen do te dale ky konkurrent nga shtepia, ne menyre qe t'i jape kohen dhe mundesine atij qe te pershendet me banoret e tjere te shtepise.
Konukrenti qe do te dale ne menyre te vullneteshme nga shtepia, nuk mund te kthehet pas, dhe dalja e tij do te realizohet ne menyre anonime, pa asnje lloj evenimenti spektakolar, vetem nese Big Brother vendos ndryshe. Konkurrenti i cili do te dale ne menyre te vullneteshme nga shtepia, e humbet te drejten e formave te ndryshme te rimbursimit apo te cmimeve te oparashikuara ne kontraten me Big Brother Albania, pjese integrale e se ciles eshte edhe kjo rregullore.

Zevendesimi
اdo skualifikimi, apo dalje ne menyre te vullneteshme, do t'i korespondoje hyria e nje konkurrenti te ri. Modalitetet te hyrjes se konkurrentit te ri do te percaktohet vetem nga Big Brother Albania. Sido qe te jete : Konkurrenetet "e vjeter", nuk mund t'i drejtojne konkurrentit te sapofutur asnje lloj pyetje qe lidhet me ate ç`fare po ndodh jashte mureve te shtepise. Konkurrentet "e rinj" nuk duhet t'iu tregojne konkurrenteve "te vjeter" asgje qe lidhet me boten jashte mureve te shtepise, si dhe nuk duhet t'u japin atyre asnje lloj shpejgimi per menyren se si po rrjedh programi televiziv. Konkurrentet "e vjeter" duhet t'i informojne te sapofuturit mbi jeten ne shtepi.

Menyra e sjelljes ne shtepi
Gjate periudhes se qendrimit ne shtepi, konkurrenteve iu ndalohet çdo lloj kontakti me boten e jashtme. Konkurrenteve iu ndalohet qe te kerkojne çdo lloj forme komunikimi me boten jashte shtepise: nuk lejohet qe te therrasesh per te folur me persona qe mund te jene rreth e rrotull shtepise, te degohen mesazhe jashte mureve te shtepise me çfaredo lloj mjeti, te perdore telekamerat apo mirkofonet per mesazhe personale. Nuk lejohen qe te lexohen mesazhe qe mund te vijne nga jashte mureve te shtepise ne forma te ndryshme. Big Brother Albania do te perqiet qe te parandaloje te tilla gjera: por ne rast se shfaqet nje situate e tille, konkurrenetet duhet te jene te detyruar qe te respektopjne rregullat e vendosura nga Big Brother Albania. Ne rast se konkurrentet marrin mesazhe te shkruara nga jashte mureve te shtepise, duhet t`ia dorezojne menjehere Big Brother Albania. Mos respektimi i keij rregulli do te perbente penalizim ose skualifikim te menjehereshem.

Penalitetet
اdo veprim qe lidhet me thyerjen e rregullave do te shoqerohet me denime te cilat do te perfshijne te gjithe konkurrentet. Ne varesi te vendimit te Big Brother Albania, denimi mund t'i jepet vetem personit qe ka thyer rregullat. Denimet konsistojne me se shumti ne veshtiresimin e kushteve te jeteses Brenda shtepise, si per shembull:

* nderpjeria e ujit te ngrohte
* konfiskim i produkteve ushqimore
* konfiskim i produketeve te lluksit (emblesira, cigare ose pije alkolike)
* heqje e orarit te nderpreries se dritave per gjume, etj.


SHTEPIA E BIG BROTHER ALBANIA

Planimetria e shtepise
Shtepia ka nje siperfaqe prej 2000 metrash katrore. Pasi banoret hyjne ne shtepi, porta hyrese do te mbyllet dhe do te perdoret vetem atehere kur nje prej konkurenteve del nga shtepia nga eleminimet, ne raste shume te rendiesishme ku eshte e detyrueshme te hapet, si dhe kur nje konkurrent deshiron te dale vete me vullnetin e tij.
Shtepia perbeht nga nje grup ambientesh te studiuara per te mbajtur 14 persona. Keto ambiente jane ne dispozicion te nje numri telekamerash qe operojne ne forme kryqezimi te cilat do te regjistrojne te gjithe jeten ne shtepi. Mbrapa seiciles telekamer ndodhet nje kameraman.

Banjoja
Ka nje kabinet WC, nje kabine dushi, nje lavaman dhe ngrohet nga sistemi ngrohes. Per arsye sigurie, ky ambjent nuk mund te myllet dot me celes. Telekamerat regjistrojne ne menyre te vazhdueshme te gjitha ambjentet e shtepise. Uje te ngrohte do te kete vetem nje ore ne dite. Ne kete ambjent do te kete edhe nje kuti te ndihmes se shpejte si dhe nje tharese flokesh.

Dhoma e Gjumit
Ne shtepi ndodhen dy dhoma gjumi. Qe te dyja kane perkatesisht nga 7 krevate. Ne shtepi ndodhen gjithashtu edhe dollape per te vendosur rrobat.

Kuzhina
Kuzhina eshte e ndertuar duke patur ne perbejrje te saj paisje te nevojeshme per gatim, nje frigorifer, nje lavaman, si dhe paisje guzhine normale per gatim. Kuzhina ka edhe uje te ngrohte qe sherben per larjen e objekte te ndryshme qofshin keto te objekte te gatimit apo edhe te dickaje tjeter qe ju nevojitet.

Dhoma e ngrenies
Ka nje tavoline si dhe 14 karrige

Salloni
Fillon tek dhoma e ngrenies dhe Kuzhines, dhe ka Brenda tij, divane, karrige, poltrona, tavoline qendrore, vitrina si dhe mobilje te tjera perfshi edhe nje TV.

Magazina
Ne magazine ndodhet pajisje qe sherbejne per te realizuar pune te vogla shtepiake. Aty mund te gjeni edhe hekurin per te hekurosur rrobat si dhe tavolinen e hekurosies, batanije, ndresat e krevatit si dhe te tualetit (te cialt do te nderrohen nje here ne jave), si dhe paisje te tjera te kuzhines.
Na magazine ndodhet edhe nje frigorifer tjeter ngrires, ne te cilin ndodhet mish, peshk si dhe verdure e ngrire. Mbi te gjitha ne magazine gjendet edhe nje racion javor ushqimi te mjaftueshem, ne menyre qe te sigurohet mbijetesa e konkurenteve. Cdo lloj produkti tjeter duhet te blihet nepermjet buxhetit javor qe iu eshte vene ne dispozicion.

Dhoma e Rrefimit
Ne kete dhome ndodhet nje tavoline, nje poltrone, nje mikrofon si dhe nje kamer qe bie ne sy. Dera e ketij ambjenti mund te haper vetem nga Big Brother dhe domosdoshmerisht, vetem pasi konkurrenti t'i kete rene ziles. Prane deres ndodhet nje drite e cila ndizet vetem ne rastin kur Big Brother ka dhene mundesine e hyrjes ne kete dhome.
Dhoma e rrefimit eshte nje ambjent shume i rendesishem ne shtepine e Big Brother. Kete dhome seicili konkurrent duhet ta perdore te pakten nje here ne dite, vetem pasi ka marre ftesen nga Big Brother.

Dhoma e rrefimit duhet te perdoret per te folur me Big Brother vetem per motivet e meposhteme:

* konfidenca
* ceshtje emergjente
* dalje nga shtepia ne menyre vullnetare
* kerkesa specifike

Kryesisht kjo dhome do te perdoret normalisht per procesin e “nominimeve”.

Oborri
Ne oborr mund te kryhen aktivitete te ndryshme. Ne nje cep ndodhet nje tavoline. Aty ndodhen edhe paisje per palester. Nje pjese e oborrit, ka nje vaske hidromasazhi te klimatizuar. Mirembajtia e saj eshte detyre e konkurrenteve, te cileve do t`ju jepen shpejgime te qarta se si duhet ta bejne kete.


//bigbrother.top-channel.tv//
 

*Mia*

Slave To The Rhythm
Titulli: Ju ne BigBrother

Jam dakort me faktin qe ndonjehere u duhet dhene mundesia dhe njerezve te thjeshte, qe s'kane qene kurre ne televizion me pare, te kene nje moment fame per vete. Por kohet e fundit keta njerez po marrin, ose me sakte po u jepet, pak me shume hapesire se c'duhet. Marrim shembullin e Shqiperise. Tani, une si emigrante, e degjoj me kureshtje edicionin informativ te lajmeve ne Top Channel. Me pelqen dhe te shoh sa kemi perparuar ne dhenien e lajmeve, ne menyren si e ndertojne nje edicion informativ. Por, me shpjegoni pak: c'do big brother ne hapjen e lajmeve, sikur te ishte gjeja me kryesore qe duhet te dine shqiptaret? Dhe jo dicka e shkurter sa per te kaluar radhen jo, por nje 5-10 minutesh i dedikuar vetem BB. Dakort, eshte nje program ekskluziv i Top Channel.. po c'dreqin me duhet mua se si ia kane kaluar ata ne shtepi e kush eshte zene e kush eshte puthur? Une jam ulur per te degjuar lajmet o vlla.. c'jane keto mbeturina qe me nxjerr para syve? Kjo me bezdis shume, me bezdis rendesia qe i japin dhe mediat nje emisioni te ketij tipi qe, edhe pse mund te jete dicka e re dhe interesante per popullin shqiptar, ngelet perseri nje emision trash (mbeturine)!
Sic mund ta keni kuptuar, nuk kam shume konsiderate per Big Brother (shqiptar apo italian apo francez qofte ai). E pervec kesaj, te marresh pjese ne nje program te tille duhet te pranosh cfaredolloj nderhyrje ne jeten tende. Praktikisht, do duhet te mos nervozohesh nese jeta jote private nuk quhet me private, por publike. Une personalisht nuk do ta beja dot nje kompromis te tille. Per kete dhe per arsye te tjera nuk do kandidoja kurre, edhe sikur shifra qe fitohej te rritej e te behej me e majme.
 

alfonci

Veri investigatio
Titulli: Ju ne BigBrother

Jam dakort me faktin qe ndonjehere u duhet dhene mundesia dhe njerezve te thjeshte, qe s'kane qene kurre ne televizion me pare, te kene nje moment fame per vete. Por kohet e fundit keta njerez po marrin, ose me sakte po u jepet, pak me shume hapesire se c'duhet. Marrim shembullin e Shqiperise. Tani, une si emigrante, e degjoj me kureshtje edicionin informativ te lajmeve ne Top Channel. Me pelqen dhe te shoh sa kemi perparuar ne dhenien e lajmeve, ne menyren si e ndertojne nje edicion informativ. Por, me shpjegoni pak: c'do big brother ne hapjen e lajmeve, sikur te ishte gjeja me kryesore qe duhet te dine shqiptaret? Dhe jo dicka e shkurter sa per te kaluar radhen jo, por nje 5-10 minutesh i dedikuar vetem BB. Dakort, eshte nje program ekskluziv i Top Channel.. po c'dreqin me duhet mua se si ia kane kaluar ata ne shtepi e kush eshte zene e kush eshte puthur? Une jam ulur per te degjuar lajmet o vlla.. c'jane keto mbeturina qe me nxjerr para syve? Kjo me bezdis shume, me bezdis rendesia qe i japin dhe mediat nje emisioni te ketij tipi qe, edhe pse mund te jete dicka e re dhe interesante per popullin shqiptar, ngelet perseri nje emision trash (mbeturine)!
Sic mund ta keni kuptuar, nuk kam shume konsiderate per Big Brother (shqiptar apo italian apo francez qofte ai). E pervec kesaj, te marresh pjese ne nje program te tille duhet te pranosh cfaredolloj nderhyrje ne jeten tende. Praktikisht, do duhet te mos nervozohesh nese jeta jote private nuk quhet me private, por publike. Une personalisht nuk do ta beja dot nje kompromis te tille. Per kete dhe per arsye te tjera nuk do kandidoja kurre, edhe sikur shifra qe fitohej te rritej e te behej me e majme.

Plotesisht dakord, une u nxita nga nje gje e tille per ta hapur kete teme konkretisht. Psh, ne lajmet vidjo te Top-channel ishte nje vidjo qe thoshte, Lazarati Mbeshtete Republiken... :D Une u bera kurioz te shoh se qe kur po kerkon Lazarati autonomi them dreqi ta haj, s'po na lejne fshat pa na e cilesuar si te tyrin fqinjet tane.

Kur e hape kete: Top Channel - Video: Lazarati mbeshtet Republiken

me dalin budallalliqe te big brother LOL...
 

*Mia*

Slave To The Rhythm
Titulli: Ju ne BigBrother

Plotesisht dakord, une u nxita nga nje gje e tille per ta hapur kete teme konkretisht. Psh, ne lajmet vidjo te Top-channel ishte nje vidjo qe thoshte, Lazarati Mbeshtete Republiken... :D Une u bera kurioz te shoh se qe kur po kerkon Lazarati autonomi them dreqi ta haj, s'po na lejne fshat pa na e cilesuar si te tyrin fqinjet tane.

Kur e hape kete: Top Channel - Video: Lazarati mbeshtet Republiken

me dalin budallalliqe te big brother LOL...

Ehh.. s'po sheh me njeri nga syte!! :isterik:
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Ju ne BigBrother

Nganjehere them kam kureshtje te jetoj e mbyllur per 100 dite ne nje shtepi me njerez qe nuk njoh,larg çdo lloj informacioni larg çdo gjeje tjeter.
Por pastaj kur mendoj qe do isha 24 mbi 24 ore nen veshtrimin e telekamerave,them qe s'ben per mua.
Nuk do me pelqente qe njerez qe s'me njohin te dinin jeten time.

P.s. Dakord me ate qe keni shkruar ju te dy per sa i perket BB ne AL...Une se ndjek,por me kane thene qe ne çdo edicion lajmesh flasin per BB.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Ju ne BigBrother

Eshte menyre perverse e te berit biznes...

Kisha ndermend ta provoja, por duke hamendesuar se me cfare niveli do te kishe te beje, rrjedhimisht do deshtoje.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Ju ne BigBrother

Akoma nje program televiziv ne te ashtequajturin TRASH tv ALBANIA
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Ju ne BigBrother

ueeeeeeeeee atje do te doja te isha haha aty ka gallate se shikoj si program se kam qef po te me ftojne iki me vrap vetem per gallate
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Titulli: Big Brother albania

Un mendoj se big brother osht esht eveniment koti me njerz te kote qe 24 or flasin gjera te kota
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Big Brother albania

Per mua esht nje program koti, qe shpikin per te hequr sa me shum vemendje teleshikuesve. Nuk e kam par dhe skam ndermend ta shikoj...:):)...
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Big Brother albania

Un mendoj se big brother osht esht eveniment koti me njerz te kote qe 24 or flasin gjera te kota

po perandaj dua te futem dhe une gallate flit kot me kot si te dush cfare te dush sa me budalla te jesh atje aq me shume vota mer dhe po hyra un besoj se do fitoj se jam mjeshter ne budallalliqe :music::dong:
 
Top